Hattrick nakonec před svými diváky neuspěl.
14. 12. 2015 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Hattrick i Ústí doma prohrály v prodloužení. Lípa nasázela Znojmu 11 gólů

Oba přední týmy 1. ligy doma zaváhaly. Vedoucí brněnský Hattrick podlehl v prodloužení Rožnovu a druhé Ústí dopadlo ještě hůř. Na vlastní půdě přenechalo 2 body dokonce poslednímu MVILu. Na dostřel se tak dotáhly celky Liberce a České Lípy. Slaný a spol. uštědřili debakl Znojmu na jeho hřišti, na němž se radovali z 11 branek.

Rožnov se po 2 prohrách a pádu v tabulce zmátořil a v Brně dotáhl v poslední třetině ztrátu 1:3. V prodloužení pak „sršňům“ pomohla tyčka a vzápětí přihrál bod navíc svému týmu 2. trefou v zápase Josef Čejpa. Trenér vítězů Zbyněk Macury byl přesto ze zápasu rozmrzelý. „Domácí znechutili osobkou celé utkání jak nám, tak i sobě. Obdivuji hráče Hattricku, hrající daný systém celou sezonu – to musí bavit běhat bez míčku… Doplatili na to v závěru, kdy nás kvůli agresivní osobní obraně pustili do hry a my byli v závěru z mála šancí efektivní,“ uvedl.

Také Ústí ztratilo v závěrečné části nadějně rozehraný zápas, v němž vedlo o 2 góly. MVIL těžil z výkonu vítkovického forvarda Jiřího Šebesty, jenž si v zápase připsal 4 body (1+3). Ostravané se těší teprve ze 2. výhry v sezoně a vyznamenal se i jejich gólman Vojtěch Kořínek, jenž si připsal 40 úspěšných zásahů. Při Vojtově střele v poslední minutě mu také pomohla tyčka.

Ztráty obou celků využilo duo pronásledovatelů. Liberec si doma poradil s Black Angels, když „netradičně“ řádil Radek Valeš. Talentovaný útočník se podílel na 5 trefách z 8 (2+3) a zdatně mu sekundoval střešovický obránce Mikuláš Komárek (1+3), jenž je na severu Čech na střídavý start.

Česká Lípa je na 4. místě jen vinou horšího skóre – ovšem ve Znojmě se jej jala značně vylepšovat. Přitom domácí byli střelecky aktivnější a produktivitu obou týmů nejlépe vystihla 1. třetina. Znojmo se v ní trefilo 2x ze 14 střel, Česká Lípa 5x z 8 pokusů. Dařilo se především nakonec 4brankovému Tomáši Podrabskému. Klíčovou 8. pozici tak před Znojmem posílily na 4 body Svitavy, jež nečekaně uspěly na Kladně.

Výsledky – 13. kolo:

FBŠ Hattrick Brno – 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm 3:4p (1:1, 2:0, 0:2 – 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Mlejnek (Macálka), 25. Gregor (Grich), 33. Grich (Kolajta) – 19. Žitník (Krhut), 45. Čejpa (Krhut), 49. Doležel (Hegar), 63. Čejpa (Polášek). Diváci: 79.

Florbal Ústí – 1. MVIL Ostrava 6:7p (2:1, 4:3, 0:2 – 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Vojta (Mareš), 19. Vojta, 23. Stummer (Štorek), 28. Nikolič (Grosse), 32. Štorek (Novák), 37. Mareš (Kolstrunk) – 9. Kalous (Kozelský), 26 Tomiczek (Robenek), 33. Kalous (Cabiš), 33. Adamík (Šebesta), 47. Kezua (Šebesta), 54. Šebesta (Robenek), 64.Cabiš (Šebesta). Diváci: 172.

FBC Liberec – Black Angels 8:3 (3:0, 1:1, 4:2)
Branky a nahrávky: 6. Komárek (Valeš), 13. Ferdan (Komárek), 14. Valeš (Komárek), 31. Valeš (Komárek), 49. Blažek (Hůza), 57. Štěpánek (Valeš), 59. Šoltys (Valeš), 60. Ferdan (Klucho) – 28. Moravec (Bohin), 45. Pícha (Bauman), 60. Král (Štěrba). Diváci: 140.

FBC Kanonýři Kladno – FbK Svitavy 5:7 (1:1, 1:3, 3:3)
Branky a nahrávky: 20. Nushart (Přívara), 24. Richtr (Mandler), 45. Slivka (Richtr), 50. Nushart (Pertlík), 55. Přívara – 10. Šmarda (Richter), 26. König (Štancl), 29. Štancl (König), 37. Pakosta (König), 47. Prudil, 51. Brýdl (Nonn), 54. König (Pakosta). Diváci: 80.

TJ Znojmo – FBC Česká Lípa 3:11 (2:5, 1:2, 0:4)
Branky a nahrávky: 14. Čihal (Sláma), 17. Čihal (Horák), 32. Sláma (Palát) – 3. Novák (Hřebřina), 3. Podrabský (Motejzík), 14. Podrabský, 19. Kněžour (Novák), 19. Procházka (Podrabský), 23. Hřebřina (Slaný), 27. Novák (Kněžour), 46. Hřebřina (Mlejnek), 55. Podrabský (Vnuk), 59. Procházka, 60. Podrabský (Vlček). Diváci: 137.

FBC Start98 – Spartak Pelhřimov 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Stejskal, 29. Vašíček (Stejskal), 51. Slavík (Kropáček), 60. Haspeklo – 2. Fučík (Venkrbec), 11. Zrzavý (Pithart), 60. Kučera (Poduška). Diváci: 52.

Autor: Pavel Křiklan