Na schoolmatch dorazilo 1185 diváků! Foto: Facebook FbŠ Bohemians Na schoolmatch dorazilo 1185 diváků! Foto: Facebook FbŠ Bohemians
18. 12. 2015 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Sparta zpátky ve hře! Před tisícovkou školáků nadělila Bohemians sedm gólů

Sparťané mají před Vánocemi hodně napilno. Během pěti dnů totiž odehrají hned tři zápasy. Ten dnešní proti „klokanům“ z Bohemians se jim vydařil. Před 1185 diváky v netradičním dopoledním čase porazili „klokany“ 7:2 a spravili si tak chuť po středeční porážce na Vinohradech.

Spartě přesto nevyšel začátek zápasu. Jako by svěřenci trenéra Berky pokračovali v mdlém výkonu ze středeční dohrávky, po úvodních dvaceti minutách totiž vedla Bohemka 2:1.

Ze strany „klokanů“ to však bylo vše. Ve zbytku utkání už se prosazovala pouze Sparta, která v závěru druhého dějství spustila gólovou smršť. Ve 37. minutě zařídil vyrovnání Krejča, o 49 vteřin poté poslal hosty do vedení Vrána a skvělou pasáž sparťanů korunoval ještě svou trefou Rodina.

Bohemians se z tohoto úderu už nevzpamatovali. Dvěma góly jejich naděje zhatil Luka Časar a vítězství Sparty zpečetil v závěru Vrána. Sparta porazila před zraky více než tisícovky nadšených školáků Bohemians 7:2 a s 15 body se dotáhla na osmou Ostravu.

Dohrávka 14. kola Tipsport superligy:

FbŠ Bohemians – Sparta Praha 2:7 (2:1, 0:3, 0:3)
12. Růžek (Poláček), 19. Kuncman (M. Šimek) – 16. Rodina (Krejča), 37. Krejča (Svatoš), 38. Vrána (Rebro), 39. Rodina (Beneš), 44. Časar (Rebro), 54. Časar (Vrána), 60. Vrána (Časar). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 1:1, navíc Kuncman (Boh.) 5 min. Využití: 0:1. Diváci: 1185.