Jiří Vlček před ústeckou brankou.
20. 12. 2015 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Česká Lípa s Libercem útočí na 1. místo. Hattrick selhal ve Svitavách

Brněnský Hattrick hazarduje se svým vedením v 1. lize. V tomto kole propadl ve Svitavách (utkání přihlíželo 600 diváků!), zatímco jeho konkurenti váleli. Česká Lípa ve čtvrteční předehrávce zdolala dosud druhé Ústí a Liberec pak v duelu sousedů z tabulky roznesl Rožnov 11:1.

V bitvě severu to zprvu vypadalo na jasnou záležitost. Česká Lípa vedla po úvodní části 3:0, jenže Ústí se zvedlo a v další 20minutovce oplatilo domácím stejným skóre. V klíčové fázi zápasu podržel bílomodré gólman Lukáš Mück. Za stavu 4:3 vytáhl důležitý zákrok, při vedení o gól vyšší zase zneškodnil Jakubu Kolstrunkovi trestné střílení. „Dneska jsme tady předvedli nejlepší výkon v historii, dokud ale nebudeme mít v ruce stejné karty jako domácí, budou se nám tady těžko sbírat body,“ posteskl si mnohoznačně kouč Ústí Tomáš Syryčanský.

Liberec doma proti Rožnovu koncertoval a vůbec to nevypadalo, že do jeho haly přijel celek z čela tabulky, jenž před duelem ztrácel na Severočechy jediný bod. Valeš a spol. připlácli „sršně“ už v 1. třetině 7 ranami a největší hvězda FBC měla už v 16. minutě na kontě 4 body. Nakonec Valeš přidal ještě gól, upravil svou bilanci v zápase na 2+3 a celkem nasbíral v 11 utkáních skvělých 40 bodů.

Hattrick čelil ve Svitavách 600hlavé podpoře místního FbK – a po 2 třetinách prohrával 0:4. Na víc než na 3bankový rozdíl to v závěru Brňané nedotáhli. Jejich trenérovi se příčilo chování některých diváků. „Utkání v nádherné atmosféře, kterou jen kazili vulgární fanoušci pod světelnou tabulí. Nikomu se asi nelíbí poslouchat sprosté nadávky, stejně tak jako snášet plivání,“ uvedl David Nerud.

Výbornou premiéru si v dresu Kladna odbyl útočník Michal Klápa. Pár dní poté, co z Chodova, kde se marně pokoušel prosadit do sestavy, přestoupil ke Kanonýrům, dirigoval jejich triumf na hřišti pražských Black Angels. Na úspěchu 7:6 se podílel 4 body (2+2), včetně přihrávky na vítězný gól. K němu pomohl v čase 57:11 Jakubu Gruberovi, jenž je v Kladně na střídavý start z Tatranu.

Výsledky – 14. kolo:

FbK Svitavy – FBŠ Hattrick Brno 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 10. Brýdl (Richter), 16. Šmarda (Nonn), 23. Bečvář (König), 32. Kolena (Říha), 50. Říha – 41. Habr (Ondráček), 50. Medek (Houbal). Diváci: 600.

FBC Česká Lípa – Florbal Ústí 6:4 (3:0, 0:3, 3:1)
Branky a nahrávky: 2. Kněžour (Slaný), 7. Mlejnek (Jirsa), 19. Vlček (Hřebřina), 44. Novák (Podrabský), 47. Procházka, 55. Hřebřina (Karel) – 27. Kolstrunk (Mareš), 30. Novák (Kolstrunk), 38. Schuschwary (Grosse), 59. Nikolič (Vojta). Diváci: 210.

FBC Liberec – 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm 11:1 (7:0, 0:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 2. Veselý (Hůza), 3. Valeš (Komárek), 10. Ferdan (Valeš), 15. Ferdan (Valeš), 15. Hůza (Baudisch), 15. Šoltys (Kořínek), 16. Komárek (Valeš), 46. Veselý (Blažek), 46. Hiadlovský (Šoltys), 55. Valeš (Klucho), 56. Veselý (Böhm) – 53. Velech (P. Barabáš). Diváci: 211.

Black Angels – FBC Kanonýři Kladno 6:7 (3:3, 2:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 11. Vlasák (Štěrba), 12. Vaculík (Král), 16. Bizjak, 24. Chmelíček (Vlasák), 32. Nekola (Štěrba), 47. Nekola (Král) – 5. Klápa (Nushart), 8. Burian (Nushart), 14. Přívara (Nushart), 39. Pertlík (Klápa), 47. Lapuník, 50. Klápa (Nushart), 58. Gruber (Klápa). Diváci: 90.

Spartak Pelhřimov – TJ Znojmo 1:9 (0:3, 1:2, 0:4)
Branky a nahrávky: 37. Knězů (Švrkala) – 12. Pánek (Horák), 15. Čihal (Palát), 17. Horák (Pánek), 33. Horák (Čihal), 40. Čihal (Procházka), 50. Zejda (Virgl), 52. Juříček (Pánek), 53. Salava (Pánek), 60. Procházka (Rada). Diváci: 117.

1. MVIL Ostrava – FBC Start98 2:8 (0:3, 1:2, 1:3)
Branky: 33. Bräuer (Cabiš), 45. Klečka (Kozelský) – 3. Haspeklo (Schuller), 4. Volf (Piňos), 20. Slavík (Pražák), 28. Stejskal (Kropáček), 34. Pražák, 46. Pražák (Votruba), 58. Haspeklo, 60. Stejskal. Diváci: 52.

Autor: Pavel Křiklan