Ondřej Mikeš. Foto: Facebook Granlo Ondřej Mikeš. Foto: Facebook Granlo
20. 12. 2015 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Mikeš je zpět a vrátil se gólem! Trefil se i Jendrišák

Reprezentační útočník Ondřej Mikeš se po téměř 2měsíční pauze vrátil na hřiště a hned se uvedl gólem. Jeho Granlu to ale proti Storvretě nestačilo. Zpátky ve hře je i Martin Tokoš, jenž dosáhl s Dalenem na bod. Z výhry se z českých legionářů ve Švédsku radoval jen Matěj Jendrišák, jenž k ní navíc pomohl trefou.

Ta Mikešova přišla po „chodovské“ spolupráci s Maxem Wahlgrenem pro předposlední celek Superligy pozdě. Proti aktuálně 3. Storvretě snížil český forvard na 4:5 necelé 3 minuty před koncem. Pak byl vyloučen Wahlgren společně s Alexanderem Ruddem, ovšem z výhody menšího počtu hráčů na hřišti Granlo vyrovnání nevytěžilo.

Od reprezentační přestávky chyběl svému týmu i Martin Tokoš a také on se ve stejný čas jako Mikeš objevil zpět v sestavě svého celku. Dalen si však ze zápasu se Siriusem veze jen bod. A to ještě mohl být rád, že domácí nevyužili 43 vteřin dlouhou přesilovku 5 na 3, kterou svým vyloučením zapříčinil i Tokoš.

Linköping si na půdu posledního Gävle dojel pro povinné 3 body a po triumfu 8:1 si je také odvezl. Zvlášť díky vydařené závěrečné části (5:1), v níž se trefil i Jendrišák. Byl to jeho celkově 51. zásah ve Švédsku.

Vedoucí Pixbo nečekaně podlehlo Mullsjö, i když mocně dotahovalo. Ze stavu 2:7 dokázalo za necelých 10 minut upravit skóre na 6:7, ale v závěrečné minutě završil hattrick domácí Kim Ganevik. Před Pixbo se tak dostal Falun, jenž i díky 4 trefám Alexandera Galante Carlströma smetl AIK 9:5.

Výsledky – 15. kolo:

Gävle – Linköping 1:8 (0:1, 0:2, 1:5)
Branky: 42. Rokka – 19. a 55. Johansson, 21. a 50. Pegler, 33. Gustafsson, 53. JENDRIŠÁK, 56. Marcus Karlsson 57. Fritzell. Diváci: 302.

Granlo – Storvreta 4:5 (0:2, 2:2, 2:1)
Branky: 25. a 39. Wahlgren, 55. Berglund, 57. MIKEŠ – 7. Blad, 17. Nilsberth, 23. Olsson, 37. Stenberg, 47. Sjögren.

Mullsjö – Pixbo 8:6 (2:0, 3:1, 3:5)
Branky: 5., 47. a 60. Ganevik, 15. a 28. Svensson, 22. Nygårdh, 30. Van Keppel, 41. Olofsson – 39. Henriksson, 42. Ojaniemi , 53. Julkunen, 54. Malmström, 55. Östholm, 56. Agus. Diváci: 1416.

Sirius – Dalen 2:2p (1:1, 0:1, 1:0 – 0:0)
Branky: 15. Edberg, 45. Johan Eriksson ml. – 4. Johan Eriksson st., 32. Svahn. Diváci: 548.

Växjö – Helsingborg 3:4p (1:2, 1:1, 1:0 – 0:1)
Branky: 15. A. Andersson, 24. Engel, 59. Jonsson – 20. a 62. Nordgren, 2. Moilanen, 38. Johnsson. Diváci: 1101.

Warberg – Karlstad 1:9 (0:1, 0:3, 1:5)
Branky: 51. Hasselström – 22., 54. a 60. A. Colling, aa28. a 48. Borsch Reniers, 15. Sjögren, 28. Degeryd, 59. Persson, 60. Karlsson. Diváci: 847.

Falun – AIK Stockholm 9:5 (4:2, 1:2, 4:1)
Branky: 14., 18., 20. a 52. Galante Carlström, 7. Fahlström, 23. Hallén, 44. Palmén, 57. Johansson, 58. Enström – 7. Hedengran, 8. Björkström, 25. Kanebjörk, 35. Hyvärinen, 49. Landberg. Diváci: 2400.

Autor: Pavel Křiklan