Remo Manser spolupracoval s Radimem Cepkem, nyní povede Michaelu Mlejnkovou. Foto: Michael Peter
30. 12. 2015 Ženský florbal - Zahraničí (3) KOMENTÁŘŮ

Třesk v Red Ants! Tým přebírá bývalý Cepkův asistent, Lacková končí

 Švýcarský celek Red Ants, působiště Michaely Mlejnkové s Janou Lackovou, změnil trenéra. Simona Brechbühlera nahradil Remo Manser. Vedení klubu zareagovalo na špatné výsledky, které neodpovídaly představám. V týmu končí také útočnice Lacková, která se z osobních důvodů vrací do České republiky.

Tradiční oddíl v létě totálně obměnil kádr, přivedl si zpět hvězdnou Nötzli a po nepovedené sezoně vyhlásil akci „Návrat na vrchol.“ Jenže Red Ants se nedaří, v jedenácti utkáních nasbíraly Brechbühlerovy svěřenkyně, mezi které patří také Mlejnková s Janou Lackovou, pouhých devatenáct bodů a v osmičlenné tabulce jsou páté. „Nepodařilo se mi vytvořit skutečný týmový duch,“ přiznal na serveru Unihockey.ch sebekriticky Brechbühler.

Vedení klubu bylo v tiskové zprávě nebývale otevřené. „Řekněme, že ne všechny změny byly pozitivně přijaty, neshodovali jsme se v nastavené filosofii,“ uvedla sportovní ředitelka Iréne Tschümperlin, sama bývalá vynikající brankářka.

Novým koučem se stal Remo Manser, který spolupracoval jako asistent se současným trenérem české mužské reprezentace Radimem Cepkem v době, kdy Cepek vedl muže HC Rychenberg.

Pohyby nastaly také v hráčském kádru: z Malmö se mimo jiné vrací útočnice švýcarské reprezentace Scheidegger a v týmu končí Jana Lacková, která se z profesních důvodů zřejmě vrátí do České republiky.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • Martin napsal:

    To je zase nadpis… Florbal.cz by si měl uvědomit, že není Blesk, protože se téhle žumpě hodně blíží.

  • Fanda napsal:

    Už som sa zlakol podla nadpisu že tam prestupuje patakyova ale nepísal článok Dominik Hrubý

  • Nový rok napsal:

    Co se týče Simona Brechbühlera, tak ten se zrovna v posledních letech při své trenérské práci příliš neosvědčil, byl odvolán od ženského týmu Wizards, následně měl episodu s týmem U21 Wiler Ersigen a nyní opouští i Red Ants?!

Napsat komentář

*