Ondřej Mikeš zůstane v superlize. Foto: sd.nu
17. 1. 2016 Švédsko (3) KOMENTÁŘŮ

Mikeš přihrál na gól a slaví výhru. Jeho Granlo zabojovalo o záchranu

Granlo se ve švédské Superlize raduje z první výhry od listopadu. Celek Ondřeje Mikeše nevzdává snahu o setrvání v elitě a doma přehrál Helsingborg 8:6. Český útočník se na tom podílel přihrávkou na 2. gól svého týmu, jemuž se mimořádně povedl začátek utkání.

Pro celek ze Sundsvallu je Helsingborg příjemným soupeřem. V říjnu uspěl na jeho hřišti v prodloužení, dnes jej smetl přívalem 5 gólů už v úvodní části. A i když protivník smazal rozdíl na jediný gól, někdejší reprezentant, kapitán domácích a hrdina zápasu Johan Samuelsson pečetil cenný úspěch v poslední minutě. Po 7 porážkách po sobě tak přišla 3bodová injekce a naděje, že se klub vyhne boji o sestup. Nyní na příčku, znamenající záchranu, ztrácí 2 body.

Highlights Granlo BK – FC Helsingborg 8-6Granlo BK Sundsvall FC Helsingborg

Zveřejnil(a) Digital Video Design dne 18. leden 2016

Zabralo i poslední Gävle, jež doma přemohlo Dalen v prodloužení. Hosté s Martinem Tokošem a Patrikem Suchánkem v sestavě vedli už 3:1 a 4:3, ale soupeř se vždycky vzmohl a zápas nakonec otočil. Vyhrál teprve potřetí v sezoně.

Dalen se přesto v pohodě udržel na 3. příčce, ztratila totiž i Storvreta. A díky tomu se před ni dostal vítězný Linköping, v jehož dresu zazářil 4 trefami Erik Björk. Na jednu z nich mu přihrál i Matěj Jendrišák.

Výsledky – 19. kolo:

Granlo – Helsingborg 8:6 (5:2, 1:2, 2:2)
Branky: 29., 41. a 60. J. Samuelsson 3., 14. Wahlgren, 10. a 20. Fransson (na první MIKEŠ), 16. A. Samuelsson – 14., 43. a 47. Nilsson, 13. a 31. Nordgren, 38. Johnsson.

Mullsjö – Linköping 4:8 (1:2, 2:3, 1:3)
Branky: 14. Hedlund, 26. Rosén, 31. Gillek, 43. Van Keppel – 31., 35., 36. a 45. Björk (na druhou JENDRIŠÁK), 17. a 57. Johansson, 19. a 59. Ström. Diváci: 946.

Gävle – Dalen 5:4p (1:2, 2:1, 1:1 – 1:0)
Branky: 2. Thunvall, 33. Emil Söderström, 39. Rokka, 56. Nyggren, 63. Lundgren – 15. Andersson, 16. Bodén, 21. Johansson, 44. Svahn. Diváci: 356.

Sirius – Pixbo 5:8 (1:1, 4:2, 0:5)
Branky: 33. a 37. Eriksson, 18. B. Nilsson, 30. Berlin, 34. Edberg – 10. a 56. Calebsson, 44. a 60. E. Julkunen, 22. Agus, 28. Malmström, 42. Östholm, 59. Harrysson. Diváci: 612.

Växjö – Storvreta 5:5p (0:2, 4:1, 1:2 – 0:0)
Branky: 23. a 45. Engel, 28. a 39. A. Andersson, 38. Östergren – 41. a 56. Berggren, 6. Rudd, 9. Stenberg, 29. Olsson. Diváci: 1103.

Warberg – AIK Stockholm 8:4 (1:0, 4:2, 3:2)
Branky: 21. a 26. Blåberg, 31. a 37. Eriksson, 11. Hasselström, 45. Wallgren, 55. Kongstad, 57. Karlander – 23. a 47. Kjellbris, 27. Hedengran, 59. Hyvärinen. Diváci: 1607.

Autor: Pavel Křiklan