Přetlačovanou v Ústí nad Labem nakonec lépe zvládla Česká Lípa.
31. 1. 2016 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Liberec nasázel v Rožnově 16 branek! Česká Lípa předvedla úžasný obrat

Hráči Liberce nabírají formu na úrovni extraligy, kam by se nejraději co nejdřív vrátili. Své soupeře kosí jednoho po druhém, navíc ne nijak milostivým skóre. Už 11. vítězství v řadě přišlo ve velkolepém stylu: 16 branek na půdě Rožnova pod Radhoštěm! Ještě víc gólů (21) viděli diváci v severočeském derby – v Ústí nad Labem se nakonec radovala Česká Lípa. Do osmičky pro play off skočil díky vydřené výhře nad posledním MVILem Ostrava pražský Start.

Liberec si se svými soupeři dělá, co chce. V Rožnově, který obvykle doma dokáže potrápit kohokoliv (ovšem v poslední době mu dochází dech), vedl po 40 minutách už 13:1! Přesto kouč vítězů Jan Král prohlásil: „První polovinu zápasu obraz dění na hřišti nebyl zcela dle našich představ, druhá polovina byla lepší.“ Koncertoval Lukáš Veselý, jenž nastřílel 5 branek, Radek Valeš si gólem a 4 trefami vylepšil skvělou bilanci v produktivitě: v 15 utkáních nasbíral 52 bodů!

Česká Lípa přijela do Ústí nad Labem hájit 2. místo, jenže po 40 minutách prohrávala 3:7. Na poslední část nahradil v brance hostí jedničku Lukáše Mücka Lukáš Chyna, záhy přišly 2 bleskové góly a bílomodří nakonec díky uragánu 8:3 výsledek obrátili ve svůj prospěch. S velkým přispěním Štěpána Slaného (1+4), jenž jako by nechtěl ve svém boji za rovnoprávnost sportů ve městě dávat radnici další argument proti florbalu. Trenér Jiří Stožický však příliš spokojený nebyl. „Rozhodně nevyhrál lepší tým. Hráli jsme pouze jednu třetinu a skóre jsme otočili díky velké dávce štěstí,“ uznal.

Ústí spadlo na 6. příčku, o bod za Lípou se o 3. místo perou Kladno, Znojmo a Svitavy, jež dělí v tabulce jen horší skóre. Nejlépe je na tom Kladno, které se přitom proti Black Angels zachraňovalo na poslední chvíli. Domácí obrana si vůbec nevěděla rady s Lukášem Nekolou, jenž vstřelil všechny 4 góly Pražanů. Až v čase 59:58 vyrovnal po nahrávce Tomáše Nusharta Michal Klápa a prvně jmenovaný pak prodloužení po 20 vteřinách ukončil.

Přiostřuje se boj o play off. Hattrick pořád nemůže zastavit pád, prohrál posedmé v řadě a nyní těsně drží klíčové 8. místo. Bod za ním je stejně „naladěný“ Rožnov. Před tuto dýchavičnou dvojici se procpal Start, jenž navíc ztrácí jen bod na Ústí, jež je také z formy a prohrálo 3x po sobě.

Výsledky – 18. kolo:

1. FBK Rožnov pod Radhoštěm – FBC Liberec 2:16 (1:6, 0:7, 1:3)
Branky a nahrávky: 14. Doležel (Pavlica), 53. Trčálek (P. Barabáš) – 3. Valeš (Kroupa), 8. Veselý (Böhm), 8. Klucho (Valeš), 9. Veselý (Böhm), 15. Ferdan (Valeš), 19. Blažek (Böhm), 26. Marek (Strobach), 32. Hiadlovský (Štěpánek), 35. Blažek (Klucho), 38. Baudisch (Böhm), 38. Šoltys, 39. Veselý (Böhm), 40. Strobach (Valeš), 44. Veselý (Valeš), 47. Veselý (Blažek), 55. Štěpán (Kroupa). Diváci: 108.

Florbal Ústí – FBC Česká Lípa 10:11 (3:1, 4:2, 3:8)
Branky a nahrávky: 3. Kühnel (Nikolič), 9. Kužel, 11. Kolstrunk (Kužel), 25. Kopecký (Glatz), 26. Novák (Kopecký), 34. Šafařovský (Mareš), 36. Štorek (Kopecký), 43. Novák, 51. Novák (Brom), 60. Stummer – 17. Jeřábek (Pastor), 22. Jansa (Slaný), 31. Motejzík (Vnuk), 43. Mlejnek (Jirsa), 43. Jansa (Slaný), 45. Kněžour (Novák), 50. Marhan (Slaný), 53. Slaný, 55. Podrabský (Jirsa), 56. Kněžour (Slaný), 59. Jeřábek (Kněžour). Diváci: 320.

FBC Kanonýři Kladno – Black Angels 5:4p (2:1, 1:2, 1:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Lacko (Prošek), 5. Slivka (Nushart), 27. Gruber (Míka), 60. Klápa (Nushart), 61. Nushart – 18. Nekola (Moravec), 30. Nekola (Hněvkovský), 36. Nekola (Velechovský), 56. Nekola (Moravec). Diváci: 91.

TJ Znojmo – Spartak Pelhřimov 5:2 (0:0, 2:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 36. Palát (Sláma), 40. Šplíchal (Martinek), 43. Kucharič, 49. Sláma (Palát), 59. Virgl – 24. Skřivánek (Zavadil), 31. Zrzavý (Zavadil). Diváci: 140.

FBŠ Hattrick Brno – FbK Svitavy 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 56. Houšť (Knotek), 60. Kolajta (Knotek) – 5. Kolena (Richter), 27. Šmarda (Nonn), 36. Richter (Šmarda), 52. Doseděl (König), 60. Doseděl. Diváci: 95.

FBC Start98 – 1. MVIL Ostrava 6:5 (2:2, 2:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 4. Štyler, 13. Slavík (Stejskal), 23. Hynek (Řehulka), 28. Stejskal (Mareš), 46. Vavro (Štyler), 47. Pražák (Stejskal) – 4. Kezua (Cabiš), 17. Garlík (Šebesta), 31. Kezua (Hudec), 42. Garlík (Šrámek), 42. Smrčka (Cabiš). Diváci: 30.

Autor: Pavel Křiklan