Burgdorf Radomíra Malečka ani Chur Hanky Lackové ve Švýcarsku neuspěl. Foto: Erwin Keller
30. 3. 2016 Ženský florbal - Zahraničí (9) KOMENTÁŘŮ

Mora otočila duel s Täby, Maleček s Lackovou ve Švýcarsku padli

 Legionářky, které dělají jméno českému florbalu v zahraničí, lze v posledních dnech rozdělit do dvou kategorií, a to podle zemí, ve kterých působí. Švédské duo Lenka Kubíčková – Tereza Urbánková slaví postup do semifinále, v něm ale ve Švýcarsku už poprvé neuspěly Kristýna Horňáková s Hankou Lackovou. Pokud se všem třem hráčkám vyhnou zranění, pak je také jasné, že si minimálně jedna z nich zahraje premiérové finské Superfinále: v semifinále se totiž utká NST s SB-Pro.

Mora, vítěz Poháru mistryň 2015, nemůže mít jiný cíl než titul, vždyť proto také do branky brala Lenku Kubíčkovou. Jenže už ve čtvrtfinále tvrdě narazila, byť se zase tak není moc čemu divit. Täby totiž před sezonou posílilo o několik hráček zkrachovalého giganta – Djurgadens – a na hřišti to bylo vidět.

Nicméně, v pátém utkání Mora doslova utekla hrobníkovi z lopaty, otočila skóre 0:2 a po výhře 3:2 ji čeká semifinále. Tereza Urbánková v pátém utkání nebodovala.

O krok dál jsou již ve Švýcarsku, kde už mají za sebou úvodní duely semifinále. Burgdorf Radomíra Malečka a Kristýny Horňákové srdnatě vzdoroval Dietlikonu, v základní hrací době hrál 6:6 a po dvacetiminutovém prodloužení přišly na řadu nájezdy, které dopadly pro favorita.

V základní hrací době se nerozhodlo ani první semifinále mezi Churem a Zollbrückem. Piranha Hanky Lackové, která v utkání nebodovala, tak trochu napodobila výkon mužů Vítkovic ze druhého semifinále s Mladou Boleslaví: hned třikrát vedla o jednu branku, nakonec ale odešla poražena 3:4, když soupeř využil na začátku prodloužení přesilovou hru.

Semifinálové série začínají ve Skandinávii od čtvrtku. Ve Švédsku se utká Pixbo Elišky Krupnové s Endre, které táhne střelkyně od Boha – Anna Jakobsson. České duo z Mory zase vyzve IKSU, tým okolo kapitánky švédské reprezentace Josefiny Eiremo.

Pikantní souboj bude na programu ve Finsku, tam se totiž utkají „české“ celky NST a SB-Pro. Druhou dvojici tvoří Classic s PSS.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Kandované ovoce napsal:

  Prosím pana Dannhofera, aby si po sobě přečetl první odstavec článku a pak ho opravil tak, aby dával smysl. Děkuji. A už mě to fakt nebaví tadytydlety neustálý kiksy.

  • Kandované ovoce napsal:

   A vkládám sem ještě tedy ten zmiňovaný odstavec, abych pak nebyl za blbce, až to pan Dannhofer opraví. A už mě to fakt nebaví, že tady po sobě nikdo ty články nečte a všichni je upravují až po zveřejnění a po upozornění čtenářů. Fakt je to docela na houby tadytodleto.

   „Legionářky, které dělají jméno českému florbalu v zahraničí, lze v posledních dnech rozdělit do dvou kategorií, a to podle zemí, ve kterých působí. Švédské duo Lenka Kubíčková – Tereza Urbánková slaví postup do semifinále, v něm ale ve Švýcarsku už poprvé neuspěly Kristýna Horňáková s Hankou Lackovou. Pokud se všem třem hráčkám vyhnou zranění, pak je také jasné, že si minimálně jedna z nich zahraje premiérové finské Superfinále: v semifinále se totiž utká NST s SB-Pro.“

   • Kryton napsal:

    Mistrovsky kousek, tohlecto.

   • Dobrý den,
    chtěl bych se své práce zastat. Předpokládám, že narážíte na fakt, že po větě s Kristýnou Horňákovou a Hankou Lackovou navazuje další, a to o Superfinále ve Finsku.

    Je třeba si uvědomit, že Kristýna Horňáková s Hankou Lackovou působí ve Švýcarsku, v další větě se pak hovoří o Finsku, kde v NST působí Hana Koníčková, na straně soupeře – SB-Pro – pak Denisa Ratajová s Hanou Sládečkovou.

    V tomto případě se tedy jedná o konstatování faktu, že pokud naše hráčky zůstanou zdravé, tak minimálně jedna bude hrát finské Superfinále. U SB-Pro je ještě možnost volby, při NST nikoliv.

    S pozdravem a přáním hezkého dne
    Michal Dannhofer

    • Kandované ovoce napsal:

     Drahoušku,
     tady se jedná o to, že v prvním odstavci není ani zmínka o jménech Koníčková, Ratajová či Sládečková. Píšete o hráčkách působících ve Švédsku, následně ve Švýcarsku a po těchto zmínkách následuje věta „Pokud se všem třem hráčkám vyhnou zranění…“. Takže bohužel, ačkoli chcete, tak tady zastávání se své práce není bohužel na místě. Jakým třem hráčkám? Stačí, kdybyste větu poupravil třeba na „Pokud se všem třem českým hráčkám v působícím v nejvyšší finské soutěži vyhnou zranění…“, pak už by odstavec smysl dával. A takhle? Takhle ne. My čtenáři samozřejmě víme, že ve Finsku působí Koníčková, Ratajová a Sládečková a víme, že jste to nemyslel špatně a asi i víme, jak jste to myslel, ale prostě jste to nenapsal srozumitelně. Po tolika letech psaní pro florbal.cz bychom od Vás očekávali zdařilejší články, kde Vás nebudeme muset neustále opravovat a ne tadytohlencto.

 • Kandované ovoce napsal:

  Pokusím se to napsat i jednoduše – prostě se snažíte používat z Vašeho pohledu zajímavé obraty, bohužel nejsou zajímavé, ale kostrbaté a snižují kvalitu článku.

 • Me napsal:

  A nadpis taky stojí za to. Vyplývá z toho, že Lacková hraje s Malečkem a ne, že se jedná o dva různé týmy. První odstavec jsem četl 2x. Čtenář tohoto článku si musí spoustu věcí domyslet, NEFLORBALISTA se diví, znalec ženského florbalu ještě více, jak jsou myšlenky autora otevřené a dává čtenářům prostor pro vlastní fantazii. Dva dny od zveřejnění a stále chybí oprava. Velmi amatérské a ostudné.

 • no_tak napsal:

  To je klasika. Stačí si přečíst jeho rádobyvtipné bonmoty v onlinech nebo články pro Vítkovice. Např. Zapomeňte na DiCapria (po vítězném sedmém zápase na Tatranu) Takových perel je více. Hrozné? ano. Vtipné? Vůbec. Spíš trapné.

  • Carlitos napsal:

   Mediální odborník promluvil:) zrovna tenhle obrat totiž převzaly minimálně dva celostátní mediální servery a jedno tištěné periodikum.

Napsat komentář

*