Václav Komačka. Foto: facebook Sokol Pardubice Václav Komačka. Foto: facebook Sokol Pardubice
4. 7. 2016 Superliga (5) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice opět loví u městského rivala. Na Dubinu zřejmě přijde Komačka!

 Florbalová Ostrava se může těšit na další velký přestup. Na trase z FBC do Vítkovic je zřejmě kapitán a jeden z nejlepších obránců elitní soutěže Václav Komačka.

Vítkovice si tak během posledních dvou sezon vyhlédli u konkurenta z města další posilu. V průběhu uplynulé sezony změnili dres Marek Švajný, Gabriel Mertha a Radim Ivan. „Na příchodu Václava Komačky jsme dohodnutí. Mezi kluby zbývá dořešit jen výši odstupného,“ sdělil webu florbal.cz předseda vítkovického florbalu Tomáš Krásný.

Tak jednoznačně to ale zatím nevidí šéf ostravského FBC, i když Komačkovi skončila v klubu smlouva. „Víme, že chce odejít, a mrzí nás to, ale těžko s tím něco uděláme. Každopádně v jednáních jsme teprve na začátku,“ odmítl Rolf Franke, že by šlo o hotovou věc. Pokud se kluby nedohodnou na odstupném, dojde na arbitráž.

Komačka má za sebou tři extraligové sezony a stal se v FBC jednou z nejvýraznějších postav. Ofenzivní zadák, který začínal s florbalem na Slovensku v týmu FBK Nižná, dokázal dát během svého působení v české nejvyšší soutěži 38 branek!

Ty další dá ale zřejmě už v dresu Vítkovic. Obratem do FBC by měl odejít obránce Jiří Šebesta. Vítkovice zřejmě opustí i Lukáš Řezanina, který má namířeno na sever, a také Jakub Hubálek. „Ani jeden z nich zatím nemá nový klub, ale pokud se něco nezmění, zřejmě s nimi do nové sezony počítat nemůžeme,“ říká Tomáš Krásný. Ve třetiligových Petrovicích si ale vicemistr vytipoval útočníka Ondřeje Firdu.


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*