Tom Ondrušek. Foto: Warberg IC, Krister Andersson Tom Ondrušek. Foto: Warberg IC, Krister Andersson
14. 9. 2016 Švédsko (1) KOMENTÁŘŮ

Ondrušek i Tokoš v premiéře skórovali

První zápasy, první góly! Martin Tokoš i Tom Ondrušek začali sezonu stylově a vítězně. Čeští florbalisté se podíleli na výhrách Falunu resp. Warbergu v premiérovém kole švédské Superligy.

První zápis do statistik sice napsal Martin Tokoš díky vyloučení, ale krátce po polovině zápasu se dokázal i trefit za záda Jarna Ihmeho. Nastartoval tak svůj tým k třígólovému trháku, který se sice domácí snažili postupně likvidovat, ale víc než snížení 4:5 nevydolovali. Zápas rozhodla hattricková branka Alexe Galante Carlströma, na kterou ještě navázal sedmým gólem Emil Johansson.

Warberg měl doma s nováčkem z Höllvikenu dost práce a musel otáčet nepříznivé skóre. Ještě na začátku poslední třetiny byl stav 4:4, pak ale domácí čtyřmi góly v řadě svého rivala zlomili, gól na 7:4 dával právě Tom Ondrušek a zaznamenal svou premiérovou trefu ve Švédsku. Obránce Höllvikenu Adam Štegl strávil převážnou část zápasu jen na lavičce.

Senzační jízdu předvedl druhý nováček Superligy. Thorengruppen prohrával před poslední třetinou v Karlstadu už 1:6, ale dokázal zápas dovést do prodloužení. Bod navíc přesto získali domácí díky gólu Daniela Palma Gonzaleze. Hostům chyběl zraněný Ondřej Mikeš a do zápasu nenastoupil ani Jakub Hubálek, který přestoupil teprve před pár dny.

Kanonýrem prvního hracího dne se stal Linus Henriksson, který čtyřmi góly zničil naděje Mullsjö. Domácí tým dal první branku až ve chvíli, kdy prohrával o šest gólů. Pixbo tak vstoupilo do sezony vcelku jednoduchým vítězstvím.

Jihošvédské derby pro sebe rozhodli hráči Helsingborgu, kteří vyhráli ve Växjö 6:2 a připravili vítěznou premiéru pro nového trenéra Miku Ahonena. Hattrick nastřílel Daniel Johnsson.