Tom Ondrušek. Foto: Warberg IC, Krister Andersson Tom Ondrušek. Foto: Warberg IC, Krister Andersson
10. 10. 2016 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Ondrušek gólem pomohl k výhře, dvě trefy Tomašíka nestačily

Dva čeští florbalisté se gólově prosadili v nedělních zápasech švédské Superligy. Hned dvakrát se trefil Milan Tomašík, jeho Linköping ale v Karlstadu přesto prohrál. Gól Toma Ondruška naopak pomohl Warbergu k vítězství. Příjemně si zastříleli hráči Stovrety, kteří deklasovali Pixbo 11:3.

Milan Tomašík otevřel skóre utkání mezi Karlstadem a Linköpingem. Úřadující vícemistři přesto odcházeli na přestávku o gól chudší. Bývalý vítkovický kapitán se podruhé trefil na začátku třetí části, kdy srovnával na 4:4. Pak ale Karlstad dvěma slepenými góly odskočil a nakonec zvítězil 7:5 – i díky tomu, že naprázdno vyšel druhý český zástupce v kádru hostů Matěj Jendrišák.

Důležitý gól na 3:2 pro Warberg vstřelil ve druhé třetině zápasu proti AIK Tom Ondrušek a po šesti utkáních si v kanadském bodování se čtyřmi góly a dvěma nahrávkami drží průměr bodu na zápas. Na jeho trefu navázal ještě před pauzou Mattias Hasselström a borci z hlavního města dokázali už jen snížit. V poslední minutě navíc vítězství domácích pojistil Andreas Stefansson.

Z vítězství se mohl radovat i další nováček švédské nejvyšší soutěže Jakub Hubálek. Jeho Thorengruppen překvapivě přehrál druhý tým tabulky Växjö. Vyrovnaný duel rozhodl necelé dvě minuty před koncem Johan Bergstrand, výhru týmu ze severu Švédska vychytal 32letý veterán Erik Ställ.

Jako poražený naopak odcházel další tým z města Umea a s ním i další odchovanec vítkovického florbalu Patrik Suchánek. Nad síly Dalenu byl Helsingborg. Ten vedl na palubovku jako kapitán legendární Mika Kohonen, který na začátku závěrečné periody asistoval u gólu Kristoffera Fälta na 3:2. Hosté dokázali srovnat Fredrikem Edholmem, ani ne za půl minuty na to ale definitvně strhl vítězství na stranu domácích Linus Nordgren.

Šlágrem kola měl být zápas mezi účastníky nedávného Poháru Mistrů – Storvreta doma přivítala Pixbo. První gól dal hned po sedmi vteřinách hostující Patrik Malmström, obhájci titulu ale zvládli ještě v první třetině otočit a ve druhé pěti góly rozhodli o své výhře. V kanonádě pokračovali i v poslední části a po desátém gólu do sítě Pixba neudržel nervy jeho kapitán Martin Östholm, jenž vynadal rozhodčímu a dostal trest na 2+10 minut. O 11 zásahů Stovrety se postarali pouze čtyři střelci, čtyřgólový večer si užil Jimmie Pettersson.

Nedělní výsledky

Karlstad – Linköping 7:5 (3:2, 1:1, 3:2)
Branky: 36. a 47. A. Colling, 10. Degeryd, 16. T. Colling, 17. Hallberg, 46. S. Sjögren, 56. Vestlund – 5. a 45. TOMAŠÍK, 15. Mattsson, 33. Björk, 55. Jesper Johansson. Diváci: 735.

Warberg – AIK Stockholm 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Branky: 14. Kongstad, 18. Westergren, 25. ONDRUŠEK, 34. Hasselström, 60. Stefansson – 15. Kjellbris, 22. Asp, 56. Karlander. Diváci: 820.

Team Thorengruppen – Växjö 7:6 (3:2, 2:2, 2:2)
Branky: 7. a 59. Bergstrand, 11. a 42. Johansson, 2. Fransson, 24. Haraldsson, 38. Hedlund – 2. Persson, 20. Engel, 27. Jonsson, 29. Holmér, 46. O. Johansson, 53. K. Ahlroth. Diváci: 374.

Helsingborg – Dalen 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Branky: 17. a 36. J. Nilsson, 42. Fält, 52. Nordgren – 6. Svahn, 38. Jim Johansson, 51. Edholm. Diváci: 938.

Storvreta – Pixbo 11:3 (2:1, 5:0, 4:2)
Branky: 2., 25., 28. a 37. J. Pettersson, 37., 45. a 56. Stenberg, 20. a 59. Nilsberth, 26. a 58. M. Samuelsson – 1. Malmström, 49. A. Eriksson, 53. Calebsson. Diváci: 1652.

Autor: Redakce Florbal.cz