Radim Cepek. Foto: Štěpán Černý Radim Cepek nastoupil překvapivě v dresu prvoligového Startu98. Foto: Štěpán Černý.
14. 1. 2017 Reprezentace - Muži (15) KOMENTÁŘŮ

Cepek rezignoval: Je to nejlepší řešení, sdělil komisi
Trenér české florbalové reprezentace Radim Cepek po čtyřech letech u národního týmu končí. Ve čtvrtek své rozhodnutí oznámil komisi reprezentace, kde také osobně komentoval svoji podrobnou hodnotící zprávu. Ukončení jeho působení u národního týmu bude projednávat víkendové jednání výkonného výboru Českého florbalu, který bude také diskutovat nové vedení mužské reprezentace.

„Reprezentačním trenérem jsem čtyři roky a ty poslední dva, kdy se nám v přípravě moc nedařilo, byly extrémně náročné. Jsem rád, že i po tomto období se podařilo tým dobře připravit na MS v Lotyšsku, kde nám šance na postup do finále utekla jen sedm sekund před koncem zápasu. Rozhodování o dalších dvou letech bylo hodně obtížné a musím se přiznat, že jsem i uvnitř několikrát změnil názor. Hodně jsem přemýšlel, jak se dá ještě výrazně zvednout výkonnost národního týmu, a nakonec se rozhodl, že nejlepším řešením bude mé ukončení práce v reprezentaci a umožnit tak impulz týmu ve formě nového trenéra,“ říká odcházející kouč Radim Cepek.

„Otázku budoucnosti jsme řešili s Radimem jak již před samotným MS, tak velice intenzivně celý měsíc po šampionátu, kdy naší komisi předložil své hodnocení dvouletého cyklu,“ říká předseda komise reprezentace David Zlatník a dodává: „Bylo vidět, že Radim vnitřně bojuje, jak k dalším dvěma rokům přistoupit. Jeho finální rozhodnutí jsme po detailní diskuzi přijali a nyní musíme rychle řešit budoucnost.“

Kdo na Cepkovu práci naváže a povede český florbalový tým? „Nebudu zastírat, že diskutujeme různé varianty, ale je jasné, že jsou to citlivé věci a jakékoliv předčasné spekulace by mohly situaci hodně uškodit. Čekají nás klíčové dva roky. V červenci se musíme připravit na naše první ‚olympijské hry‘ v podobě Světových her v Polsku, za dva roky pak na domácí šampionát, kde budeme chtít zasáhnout do bojů o medaile. Vše budeme projednávat na víkendovém zasedání výkonného výboru,“ komentuje David Zlatník.

Cepek trenérskou kariéru začal již během svého působení ve Švýcarsku, kde fungoval v roli hrajícího trenéra postupně v UHC Dietlikon (2006 – 2007), UHC Waldkirch St. Gallen (2007 – 2008) a následně HC Rychenberg Winterthur (2008 – 2010). S tím také postoupil v roce 2010 do finále švýcarské NLA a získal ocenění trenéra sezony 2009/2010 ve Švýcarsku. Po návratu ze Švýcarska zpět do ČR odešel do pražského Chodova, kde působil nejprve jako hráč, poté hrající asistent a nakonec jako hrající hlavní kouč (2011 – 2013).

Pod jeho vedením česká reprezentace porazila poprvé v historii národní tým Švédska. Stalo se tak v roce 2014 na vítězném turnaji Euro Floorball Tour v České Lípě. V roce 2014 dovedl českou reprezentaci k bronzu na mistrovství světa ve Švédsku. O dva roky později v lotyšské Rize třetí místo neobhájil a jeho tým skončil na čtvrtém místě.


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

 • Kámoš napsal:

  No… Tak teď přichází šance, která se dá taky pěkně pokazit…

 • Randál napsal:

  Tak ještě Janovský a je to.

 • fanda napsal:

  byl jsem dlouhou dobu zastáncem jeho rezignace či odchodu, byl jsem od počátku proti jeho ustanovení… tímto koncem udělal zbabělou tečku, kterou jenom potvrdil mé tehdejší a současné výhrady nejen proti jeho metodám, ale taky proti jeho tkzv.morálnímu a charakterovému profilu. cepíno, zvoral jsi to a teď utíkáš, nikdy jsi na to neměl a ted se to snažíš jenom alibisticky zduvodnit, za 4 roky jsi to moc neposunul , konkurence nespí a jedna porážka švédska na tom nic nemuže změnit. tvoje odpovědi jsou jenom dalším dukazem toho velkého omylu… potenciál tu byl, bohužel se ukázalo,že je to zoufale málo,stagnace repre je evidentní a neoddiskutovatelná, tvoje omyly navíc zaplatilo několik hráču nechutenstvím reprezentovat. experiment se nepovedl, není za co děkovat.

 • ROMAN SLAVÍK napsal:

  A není zbabělé se nepodepsat.JE !!!! Za slušné bych považoval tuto kritiku podepsat svým jménem. Potom to všichni mohou považovat za názor. Takto pouze za zbabělost.

  • kili33 napsal:

   To je jedna z nejzábavnějších hlášek na anonymních diskusních fórech. A nemluvte za všechny, já ten anonymní příspěvek za názor považuji 😉

   • SLAVÍK Roman napsal:

    To Kili33: Proč diskutujete pouze anonymně ? Chybí odvaha se podepsat, pod svůj názor?

    • Marcel Pudich napsal:

     Naprostý souhlas, nepodepsané názory jsou žumpa diskuse a anonymní autor je pro mne srab, který se nedokáže postavit za svůj názor.

     • aga napsal:

      lebo meno/podpis v diskusii na internete niečo znamená?
      viď dvojníci Tomáša Krásneho

    • Jirka Bareš napsal:

     Taky si myslím, že je dobré se podepsat, člověk je pak menší „hrdina“, než když se nepodepíše a příspěvek je pak více promyšlen, takže souhlas.

    • kili33 napsal:

     Odpovím otázkou – když si tady do hlavičky příspěvku napíšu „Alois Novák“, bude to teda mít větší váhu, jo?

     • SLAVÍK Roman napsal:

      Napište svoje pravé jméno a stůjte si za Vašimi názory. Nevymýšlej nějaká kdyby. I zde na těchto diskuzích se dá měnit florbalové úrostředí. Co já zaznamenávám v poslední době tak se hodně „odličtilo“. A to mně velmi mrzí. V dobách dávných jsme se za své jméno nestyděli. Když se mi něco nelíbilo řekl jsem to přímo a v první řadě člověku, kterého se to týká. A to ve florbale v současné době chybí. !!!!!!
      A odpovím taky otázkou .Jak by třeba vypadaly statistiky o utkáních,kdyby tam byli smyslení hráči? Líbilo by se Vám to ?

     • Jirka Bareš napsal:

      On florbalový rybníček je malý a lidi se bojí podepsat ještě více, než kdyby to byla diskuze například pod článkem celostátního deníku. Je totiž velká šance, že se čtenáři navzájem znají a to jde pak najednou hrdinství stranou.

     • kili33 napsal:

      Já žádné ambice něco měnit nemám, vůbec se ve florbale nepohybuji, ale tuhle stránku znám a zajímaly mě komenty k této zprávě, ne hodnocení toho, jakou mají váhu nepodepsané příspěvky… Svým způsobem máte pravdu, i když to přirovnání se statistikami kulhá na obě nohy, nicméně k věci jste taky nenapsali půl slova. Takže se závěrem, že nevidím důvod se podepisovat – sám jsem k věci ani nic nenapsal a jen jsem zbytečně přispěl k off topic tapetování, se s vámi, pánové, loučím. Tak nic ve zlým 😉

 • Jarda Kužel napsal:

  Sbohem Božóóó sbohééém 😀

 • Hajda napsal:

  To Fanda: jsi zbabelej, zákeřným, už pěknejch par let, zbal se a zmiz.

Napsat komentář

*