Daniel Kněžour v utkání České Lípy se Svitavami vyrovnal na 4:4. FOTO: Facebook FBC Česká Lípa.
19. 1. 2017 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Česká Lípa je po obratu třetí, vyrovnané kolo první ligy ale ničím nepřekvapilo

Devatenáctým kolem vkročila první liga do poslední čtvrtiny základní části. Na rozdíl od předchozích zápasů velká překvapení a bláznivé výsledky k vidění nebyly. Zaujal obrat České Lípy s hosty ze Svitav, kteří byli houževnatým soupeřem už jen díky nedávnému skalpu Ostravy poměrem 22:3. V dalších duelech kola Znojmo, Brno, Vinohrady a Start98 vyhrály vždy pouze o jednu branku.

Na čele druhé nejvyšší soutěže se poměrně útulně a zřejmě i na další dobu uvelebilo Znojmo. O nižší příčky je ovšem veliký boj a týmy na nich se neustále mění. V tuto chvíli je na třetím místě Česká Lípa.

Tým ze severu republiky prohrál ligové utkání naposledy na konci listopadu proti Rožnovu. Od té doby počítá družina kapitána Lukáše Mlejnka jenom samé výhry.

V devatenáctém kole se tuto úspěšnou českolipskou sérii vydali utnout florbalisté Svitav. Ti se sice nacházejí až na úplném chvostu tabulky, demoliční výhra z předešlého duelu nad MVIL Ostrava poměrem 22:3 jim ovšem jistě dodala sebevědomí.

A vidět to bylo ve sportovní hale v České Lípě. Svitavští hráči vstoupili do utkání dobře, první třetinu vyhráli 3:1. V prostředním dějství sice domácí snížili z hole Dominika Jansy a následně se i chvíli těšili z vyrovnání ikony klubu Štěpána Slaného, Svitavy si ovšem vzaly vedení zásluhou Jana Koleny zpět.

V 50. minutě hostující obrana nezadržela další z akcí České Lípy a domácí tak gólem Daniela Kněžoura podruhé v utkání vyrovnali. Napjatý duel nakonec na svou stranu strhli bílo-modří, když 77 vteřin před koncem proměnil trestné střílení Drahoslav Pastor. Ve zbylé minutě ještě obrat pojistili domácí Vojtěch Legner a druhou trefou i nejproduktivnější muž duelu Dominik Jansa.

Bude zajímavé sledovat, kam až to v letošní sezoně Česká Lípa dotáhne. Celek se dlouhodobě netají touhou povýšit o stupínek výš. Pakliže tým vydrží hrát stejně dobře, kdo ví, jestli se tak nestane už letos.

Jak už bylo avizováno v úvodu, zbylá čtyři klání kola skončila vždy rozdílem jedné branky.

Ostrava chtěla doma odčinit debakl se Svitavami, Hattricku Brno nicméně podlehla těsně 5:6. V malém pražském derby přetlačili hosté ze Startu98 Black Angels výsledkem 4:3.

Duel Vinohrad s Pelhřimovem došel do prodloužení, v němž Petr Hartman vystřelil Pražanům rovněž výhru 4:3. Lídr Znojmo pak ztratil bod s Litvínovem, když vyhrál až na nájezdy stejným výsledkem.

Výsledky 19. kola první ligy:

Znojmo – Bivoj Litvínov 4:3 po nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0)
Branky: 10. a 59. Čihal, 33. Šindelář, rozhodující nájezd Salava – 20. a 56. Hocelík, 40. Mandelbaum. Diváci: 213.

Česká Lípa – Svitavy 7:4 (1:2, 2:1, 4:0)
Branky: 18. Štěrba, 25. a 60. Jansa, 36. Slaný, 51. Kněžour, 59. Pastor, 60. Legner – 5. a 17. Pakosta, 11. Richter, 37. Kolena. Diváci: 153.

MVIL Ostrava – Hattrick Brno 5:6 (1:2, 2:3, 2:1)
Branky: 7. Tesárek, 28. Kotzur, 29. a 56. Dombrovský, 51. Tomiczek – 9. Kolajta, 13. Houbal, 24. Gregor, 26. Fuchs, 28. Mati, 55. Habr. Diváci: 34.

Sokol Královské Vinohrady – Spartak Pelhřimov 4:3 po prodloužení (1:0, 0:2, 2:1 – 1:0)
Branky: 8. Stuchlík, 43. a 64. Hartman, 44. Linhart – 22. Čech, 33. a 58. Fučík. Diváci: 65.

Black Angels – Start98 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)