Martin Östholm z Pixba. FOTO: Per Wiklund. Martin Östholm hattrickem pomohl Pixbu k výhře. FOTO: Per Wiklund.
1. 2. 2017 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Tokoš se podílel na skalpu Pixba, znovu se trefil i Jendrišák. Storvreta vyloupila Helsingborg

Švédská superliga nabídla divákům ve 25. kole soutěže dvě velice zajímavá klání týmů z horní poloviny tabulky. Storvreta dala zapomenout na nedávné nezdařilé výsledky a přímo potupila Helsingborg na jeho vlastním hřišti poměrem 9:2. Vyrovnaný šlágr mezi Falunem a Pixbem nakonec v poslední třetině na svou stranu strhnul lídr, jednu asistenci si v utkání připsal Martin Tokoš. Výhru Linköpingu nad Siriusem pak tradičně řídil český centr Matěj Jendrišák.

Storvreta, poslední mistr SSL, se v posledních zápasech po řadě proher začínala nebezpečně blížit nepostupovým pozicím. Týmu z města Uppsala stále chybí centr první formace a jeden z nejlepších florbalistů současnosti Alexander Ruud. I přesto jako kdyby si teď parta okolo kapitána Mattiase Samuelssona řekla, že špatným výsledkům dá sbohem.

Byl to právě zmíněný kapitán Storvrety, kdo na půdě Helsingborgu tvrdou střelou na konci druhé třetiny zvyšoval už na 4:0 pro hostující celek. V duelu jinak výborně fungovala spolupráce útočníků Jimmie Petterssona a Henrika Stenberga, oba si připsali po třech bodech.

Dvakrát skóroval i švédský reprezentant Joel Kanebjörk, který v lednu vyměnil dres stockholmského AIK právě za trikot s orlem na prsou. Obzvláště jeho druhá trefa, před níž obešel hned tři protihráče, byla přímo výstavní. Jako nejzdařilejší branku celého kola vyhlásil gól urostlého Švéda i server FloorballToday (video ke zhlédnutí níže).

Ve šlágru kola mezi Falunem a Pixbem se domácí lídr ujal vedení hned ve 2. minutě po akci útočníka Martina Tokoše. Český rychlík potáhl míček podél mantinelu, našel svého spoluhráče Kaspera Backbyho a ten přesnou střelou z otočky dal na 1:0.

Pixbu se sice ještě v první třetině podařilo vývoj utkání otočit, góly Alexandra Galante Carlströma a Rasmuse Enströma Falunu vrátily vedení, které lídr už nepustil. Falun nakonec zvítězil 7:3.

Linköping i nadále těží ze své výtečné formy. Tým z jihu Švédska porazil venku Sirius 6:2 a upevnil si tak třetí místo v tabulce. Matěj Jendrišák si připsal dva body za gól a asistenci.

Výsledky 25. kola švédské ligy:

Höllvikens – Dalen 3:2 po prodloužení (2:0, 0:1, 0:1 – 1:0)
Branky
: 5. Rubensson, 8. Gullberg, 65. Karlson – 27. Åkerlund, 48. Edholm. Diváci: 376.

Sirius – Linköping 2:6 (1:2, 0:2, 1:2)
Branky
: 19. a 52. Berlin – 11., 14. a 60. Alm, 31. Björk, 36. JENDRIŠÁK, 59. Karlsson (JENDRIŠÁK). Diváci: 594.

Falun – Pixbo 7:3 (2:2, 2:1, 3:0)
Branky
: 2. a 57. Backby (na první TOKOŠ), 20. Galante Carlström, 24. Enström, 25. Fahlström, 46. Larsson, 54. Cederström – 5. Lundström, 6. Andreasson, 31. Wahlgren.
Diváci: 1 079.

Helsingborg – Storvreta 2:9 (0:2, 0:2, 2:5)
Branky
: 52. Johnsson, 57. Kivilehto – 11. Lindholm, 12. a 60. Pettersson, 30. Johansson, 40. Samuelsson, 44. a 56. Kanebjörk, 48. Stenberg, 59. Paulsson. Diváci: 811.

Växjö – AIK 12:7 (2:3, 4:1, 6:3)
Branky: 1., 30. a 50. Sankell, 11. Granberg, 30. V. Ahlroth, 34., 40., 53. a 60. Persson, 42. Andersson, 58. Kjelsson, 59. Roos, – 6., 12. Stefansson, 18. P. Hagberg, 33. a 55. Olsson, 41. Götz, 44. Strandvad. Diváci: 1 308.

Team Thorengruppen – Mullsjö 4:8 (3:1, 0:2, 1:5)
Branky: 9. a 11. Mattias Hedlund, 13. Reinholdt, 56. Lindberg-Dellsand – 4. Palmqvist, 22. a 43. Nygårdh, 26. Kasper Hedlund, 30. Gillek, 59. Rosén, 60. Olofsson, 60. Wibring. Diváci: 425.

Karlstad – Warberg 4:3 po prodloužení (2:1, 0:2, 1:0 – 1:0)