Jiří Curney velkou měrou přispěl k výhře nad Střešovicemi. Foto: Florbal Mladá Boleslav Jiří Curney velkou měrou přispěl k výhře nad Střešovicemi. Foto: Florbal Mladá Boleslav
1. 4. 2017 Superliga (7) KOMENTÁŘŮ

Boleslav díky Curneymu zdolala Tatran i podruhé!
Klíčem Boleslavi k vítězství byl dnes nezastavitelný Jiří Curney. Reprezentační útočník měl podíl na pěti ze šesti gólů Středočechů a jeho tým už vede v semifinále 2:0 na zápasy. Střešovice vzdorovaly, ale na Boleslav nevyzrály.

Středočeši měli výborný vstup do utkání a už v 11. minutě vedli 3:0. Jenže Střešovice se pak probudily a do šaten se nakonec po úvodních dvaceti minutách odcházelo za stavu 4:2.

Dobrý zápas za Tatran odehráli Marek Beneš a Jiří Kolísko. A právě oni zařídili další snížení. Jenže netrvalo to dlouho a opět zaúřadovala elitní formace boleslavského týmu. Curney nabil Natovovi, který poslal domácí znovu do dvoubrankového vedení.

Boleslav k výhře přiblížil ve 35. minutě Pluhař. Vedení 6:3 a jistý Bauer v domácí brance dávali Středočechům velkou naději na druhou výhru v sérii. Tatran v závěrečné periodě už pouze snížil a přes dobře zorganizovanou obranu domácích se víckrát neprosadil.

„Do zápasu se nám podařilo dobře vstoupit, vytvořili jsme si mírný náskok, který se nám s velkou mírou obětavosti podařilo v závěru ubránit,“ ohlížel se za duelem Jan Pazdera. „Potřebujeme vyléčit šrámy, zregenerovat a připravit se na další tuhý boj ve třetím utkání,“ vyhlíží už třetí zápas v Praze.

To jeho soupeři Luďkovi Benešovi se utkání hodnotilo hůře. Tatran se dokázal domácím vyrovnat, ale v koncovce byli lepší Středočeši. „Dneska to bylo herně poměrně vyrovnané utkání, rozhodly individuální činnosti a připravenost zakončení,“ uvedl po střetnutí. Tatran bude muset na domácí půdě zabrat.

2. semifinále Tipsport superligy:

Florbal Mladá Boleslav – Tatran Střešovice 6:4 (4:2, 2:1, 0:1)
Branky: 1. Curney (Krzyžanek), 6. Zakonov (Curney), 11. Curney (Natov), 20. Curney (Natov), 31. Natov (Curney), 35. Pluhař (Jelínek) – 14. Jiří Kolísko (Svačinka), 15. Marek Beneš (Vítovec), 27. Marek Beneš (Jiří Kolísko), 42. Němeček (Jiří Kolísko). Rozhodčí: Svrček, Waliczko. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 725.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • MB napsal:

  Máte počet diváků z prvního zápasu. Dnes bylo přes 700 diváků.

 • MB napsal:

  Prosím 🙂

 • František napsal:

  Škoda, že se semifinále nedalo sledovat, přenos odhadem třetina a půl je hodně málo. Kde se stala chyba?

 • MB napsal:

  Nadavali to na Tipsportu a Lstv?

 • lopatka napsal:

  davali.

 • František napsal:

  Opravdu pěkný zápas …škoda, že ho vidělo celý jen více než 700 diváků na boleslavské hale. Přes TVCOM.cz chybí přes 12 minut první třetiny a více než 18 minut třetí třetiny. To je mrzuté ze dvou pohledů – výpadky se příliš často opakují a ta kvalita uložených záznamů na TVCOM.cz jen těžko poslouží na rozbor hry. Podle mne to není chyba klubů, které angažují produkční firmu (2 kameramani, střihač, opakovačky, …) a výsledek je tristní … slova pana Petra Fořta a má naprostou pravdu.

Napsat komentář

*