Mika Kohonen střílí klíčový gól zápasu. Tomáš Kafka zpozoroval míče pozdě.
7. 4. 2017 Švédsko (1) KOMENTÁŘŮ

Suchánek bude hrát s Kohonenem! Získal ho Helsingborg
Patrik Suchánek zůstává ve švédské Superlize a jeho novým působištěm bude FC Helsingborg! Zahraje si tak i po boku největší florbalové ikony Miky Kohonena, který se s klubem dohodl na pokračování kariéry v předchozích dnech.

Suchánek odehrál 4 sezony v Dalenu a patřil mezi ústřední postavy týmu, v poslední sezoně byl i nejproduktivnějším obráncem. Po skončení smlouvy se ale rozhodl severské město Umeå opustit a po pár dnech po konci sezony už oznámil jeho nový klub velký přestup.

„Upeklo se to ve čtvrtek, i když jsme byli v kontaktu už delší čas. Ráno jsem do Helsingborgu letěl a večer se vrátil zpět zase do Umeå.

Mám z toho dobrý pocit, FCH je tým, který má vysoké ambice, hraje více ofenzivně než Dalen, a tak si myslím, že by mi to mohlo vyhovovat. Časem budu moci říct víc, až poznám vše, jak tam chodí. Výhodou je ale určitě i to, že bude blíže domů,“ řekl pro Florbal.cz.

Nadšený z přestupu je i sportovní šéf klubu Juha Kivilehto. „Patrik je kompletní hráč. Jeho síla je ve hře s míčem, ale není to jen to. Umí skórovat a hraje opravdu ve velké formě. Věříme, že v Helsingborgu udělá krok zase dál. Vidíme, že má potenciál,“ sdělil finský internacionál, který se se Suchánkem často potkal na hřišti v utkáních Česka s Finskem.


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

  • Majkl napsal:

    Hrát v klubu, který má nejvyšší ambice, nejlepší zázemí a s největší ikonou světové florbalu. Co víc si může florbalista přát. 🙂

Napsat komentář

*