Prokop Ferdan a spol. mohou slavit záchranu v nejvyšší soutěži. Foto: FBC Liberec Prokop Ferdan a spol. mohou slavit záchranu v nejvyšší soutěži. Foto: FBC Liberec
30. 4. 2017 Superliga (11) KOMENTÁŘŮ

Liberec se zachránil, jedno vítězství dělí od Superligy Českou Lípu!
Liberec se udržel v nejvyšší soutěži! Barážovou sérii s Hattrickem Brno ukončil v nejkratší možné době, když ovládl tři duely v řadě. Naopak Kladno má namále a s Českou Lípou prohrává 1:2 na zápasy. Slaný a spol. tak jsou pouze jednu výhru od senzačního postupu do Superligy.

První zápas s brněnským Hattrickem ovládl Liberec vysoko 9:3. Následující dva duely na půdě prvoligového celku už byly o poznání vyrovnanější. Severočeši pokaždé zvítězili pouze o gól. V sobotu zdolali svého soka 4:3 a dnes ukončili celou sérii výsledkem 7:6.

To Kladno nejprve srovnalo stav série. V sobotním duelu strhlo vítězství na svou stranu až v prodloužení. Důležitý triumf zařídil v 65. minutě Schuller. Jenže třetí duel Středočechům vůbec nevyšel. Česká Lípa nadělila Kladnu devět branek a vyhrála 9:5. Příští týden tak budou Kladenští odvracet mečbol.

Výsledky baráže:

FBŠ Hattrick Brno – FBC Liberec 3:4 (1:2, 2:2, 0:0)
Branky:
10. Andrle, 36. Kolajta, 40. Mati – 25. a 29. Strobach, 5. Procházka, 19. Kořínek. Diváci: 110.

FBŠ Hattrick Brno – FBC Liberec 6:7 (2:1, 1:5, 3:1)
Branky:
12. Fuchs, 16. a 33. Habr, 53. Roman Houbal, 57. Brom, 58. Kolajta – 17. a 27. Valeš, 25. Ferdan, 27. Salát, 32. L. Böhm, 39. Hůza, 41. Veselý. Diváci: 73.

FBC Česká Lípa – Kanonýři Kladno 3:4 (2:0, 0:3, 1:0 – 0:1) po prodl.
Branky:
5. a 46. Tichý, 12. Marhan – 24. Přívara, 32. Vaculčiak, 33. Louvar, 65. Schuller. Diváci: 540.

FBC Česká Lípa – Kanonýři Kladno 9:5 (1:2, 2:3, 6:0)
Branky:
28., 31. a 60. Tichý, 52. a 53. Kněžour, 19. Jansa, 44. Novák, 51. Legner, 57. Karel – 3. a 9. Přívara,36. Louvar, 37. Richtr, 40. Holčák. Diváci: 362.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • ronyk napsal:

  Jedno vítězství-nejtěžší vítězství!!!

 • Já král I. napsal:

  Mě by zajmalo, pokud Lípa postoupí ,zda si pořídí funkční video přenos. A kde hodlá hrát?

  • Král II. napsal:

   Videopřenos má, byl problém s internetem, kterej je už vyřešenej – a hrát by mohla třeba ve svojí hale, ale pokud máte lepší nápad, tak jim napište. Klub bohužel nemůže za to jakou halu na hovno jim město postavilo 🙁

  • ronyk napsal:

   A myslíte si, že Stodola je lepší?

  • Jirka Bareš napsal:

   Hala v České Lípě je kategorie II, stejně jako například hala jejího soka v baráži, tedy kladenská hala BIOS u zimního stadionu. Jinými slovy v tomto směru žádný problém.

 • Parkety napsal:

  To jako vážně chtějí hrát na těch parketách, kde když běžíš s míčkem, tak ti skáče do držky?

 • Parkety napsal:

  v tom že na těhle to tam skáče jak hopík a je to jako ušitý na míru přesně těm týmům, který to jenom řežou jako Česká lípa.

  • Jirka Bareš napsal:

   No tak jestli je to takhle (v hale jsem byl, ale přesný stav parket si nevybavuji), tak logicky neexistuje důvod, proč by to Lípa měla řešit když jim to stoprocentně vyhovuje (a hala je schválená na kategorii II) a nechápu položenou otázku. Jediná otázka k řešení pro Lípu je, jakou ligu v té hale budou hrát a ještě palčivější je tato otázka momentálně pro Kladno.

   • Ivo napsal:

    Je naprosto jasné že Lípa bude slavit již v sobotu :-)))

    • Jirka Bareš napsal:

     No jasné není samozřejmě nic, ale musím bohužel jakožto fanoušek a odchovanec Kladna říct, že poté, co jsem viděl první zápas, tak bych se nedivil, Lípa byla lepší. Jak to herně vypadalo v Lípě nevím, no uvidíme:-)

Napsat komentář

*