Jiří Koutný. Foto: Martin Dvořák Jiří Koutný. Foto: Martin Dvořák
9. 5. 2017 Švýcarsko (9) KOMENTÁŘŮ

Koutný míří do Švýcarska! Upsal se nováčkovi soutěže!

 Jeden z nejproduktivnějších hráčů české Superligy a centr brněnských Bulldogs Jiří Koutný odchází do švýcarské NLA. Od nové sezóny bude oblékat dres Zugu United.

Zug United ovládl v uplynulé sezóně druhou nejvyšší švýcarskou soutěž a před druhým Thurgau získal náskok dvanácti bodů. V baráži dle očekávání porazil ve čtyřech zápasech UHC Grünenmatt a po zásluze postoupil mezi elitu.

Agenti švýcarského týmu sledovali Jiřího celou sezónu, ten má být základním stavebním kamenem nováčka ligy. Čtyřiadvacetiletý Koutný si od angažmá slibuje především nabrání nových zkušeností, které bude moci zužitkovat v dalších letech. S United má smlouvu na jednu sezónu s možností dalšího jednání.


Autor: Ondřej PečKOMENTÁŘE

 • Kryton napsal:

  To bude mít Radim radost 🙂

 • fan napsal:

  Bulldogs budou mít problém se udržet v nadcházejícím ročníku Superligy

 • Včelka napsal:

  Florbal je kolektivní sport, takže hra není jen o jednom hráči.

  Zajímavé ale je, proč takové město, jako je právě Brno, není schopné poskládat mančaft, který by se probojoval až do superfinále.

 • zdrcující napsal:

  Nepochopím. Florbal.cz, bývalá zpravodajská bašta zaměřující se hodně na zahraniční soutěže, posledního půl roku neustále vykrádá Český florbal. Tato informace je dostupná veřejnosti již od čtvrtka 4. května. Český florbal na ni zareagoval zajímavým rozhovorem s Koutným ze dne 6. května.

  Dnes, 9. května, článek nahodí ČF na svůj fb a HNED vyjde článek i u konkurence. A co víc! Koutný prozatím neposkytl nikomu jinému rozhovor, přitom v článku na florbal.cz dochází k parafrázování bez ZDROJOVÁNÍ, přičemž parafrázování vychází přímo z toho, co sám hráč řekl redaktorovi konkurence!!! – přitom kdyby šlo o vaši citaci, mohli jste ji tam vložit přímo.

  Kromě toho, že florbal.cz upadá a jde do s**č**, neumí jeho redaktoři ani kvalitně pracovat. Vykrádat myšlenky, články a informace od konkurence je ubohý.

  A ne, nejsem redaktor ČF, nýbrž váš bývalý věrný čtenář, kterému začíná vaše podřadná „práce“ vadit. Buď to dělejte dobře, nebo na to raději kašlete. Je zbytečné psát (třeba jako tomu bylo během této sezóny) článek, že někdo „zrovna“ postoupil v play-off do semifinále, když už byly odehrány dva semifinálové zápasy (u zahraničních soutěží). Z nuzného zpravodajství ČF se poslední dobou klube kvalitnější a mnohem rychlejší zpravodajství (tzv. novinářská práce v reálném čase, ne až maj čas) (byť ne zatím zcela nejlepší), přičemž u konkurenčního florbal.cz to jde do kytiček.

  Zamyslete se, hošani 😉 .

  • Petr napsal:

   On je rozdíl to dělat na unijní, a tedy rozpočtem placené bázi, a „dobrovolně“, financované jen z reklam.

   Já bych to Florbalu.cz nevyčítal, protože paradoxně dlouho si udržoval informační náskok. Bylo tristní, že Český florbal jako oficiální a většinově zdrojové médium informačně pokulhávalo. V poslední době do toho konečně šlápli a je to znát.

   Na Florbalu.cz naopak oceňuji možnost uzavřené diskuze pod jednotlivými články a různost pohledů, které občas nejsou plně v souladu s politikou Unie. Tyto nezávislé pohledy na jejich médiu rozhodně nenajdete.

   Ono to chce trochu shovívavosti, když jsou na web zařazeny informace, které se v konkurenčním médiu již objevily s časovým předstihem. Pro mne osobně je podstatné, že se informaci dozvím a neřeším časový odstup, za který informace oběhnou i další média. Naopak na tomto webu je řada zajímavých článků a rozborů, které se jinde nenajdou.

   Za skutečnou chybu bych naopak považoval zveřejňování neověřených a senzacechtivých informací.

   • Analytik napsal:

    Baví nás jak plebejci neustále stavěj únii a Florko.cz do války, přitom web únie je něco arcidiametrálně vodlišnýho, je to prostě info/PR kanál řídící vorganizace, kterej se však snaží dávat i něco navíc než jen úřednický a PR cinty. Zatímco Florko.cz je čistě komerční médium závislý na čtenosti a podle toho taky slídí a koná. No jéje, kolik už Tom Rambo nas*al lidí, když je podělal a to nemyslim zdaleka jen bafíky z únie 🙂

   • Gustav Ondrejčík napsal:

    Dobrý den, děkujeme za zpětnou vazbu. Snažíme se o aktuálnost, ale ne vždy se nám to samozřejmě na sto procent daří. Děkujeme za shovívavost a pokusíme se i nadále pracovat tak, aby si tu čtenáři našli to své :).

Napsat komentář

*