Ondřej Kadoch. Foto: facebook Sparty Ondřej Kadoch. Foto: facebook Sparty
10. 5. 2017 Superliga (3) KOMENTÁŘŮ

Železný muž i kapitán odchází ze Sparty. Asi už je úplný konec, říká Kadoch
Florbalová Sparta se mění. A není to pouze proto, že by přicházel Milan Garčar, nebo proto, že tým převzal jako trenér Ondřej Kašpárek. Fanoušci na tribunách už neuvidí v rudém dresu trojici dlouholetých opor. Z kabiny klubu z Podvinného mlýna už si pomalu zabalil své věci bývalý kapitán Ondřej Kadoch a na odchodu jsou i další dva jeho spoluhráči.

Sparta zachránila sezonu v play down v souboji s Kladnem, ale už předtím se v hlavě dlouholeté opory rodily myšlenky ke konci. Ondřej Kadoch přišel do Sparty z Future a během čtyř sezon se stal oporou zadních řad. Vlastně nechyběl jediný zápas, hrál bez zranění, byl na něj spoleh, tým vedl i jako kapitán. Jenže poslední sezona se nepovedla. A to prý nejen výsledkově…

„To rozhodnutí jsem si promýšlel již delší dobu. Nerad bych ty věci rozebíral, ale pouze uvedu, že především v průběhu této sezóny se stalo několik věcí, na základě kterých jsem se rozhodl skončit. Sparta toho pro mě i hodně udělala, za což jí chci poděkovat, a věřím, že mé rozhodnutí bude tou nejlepší variantou pro obě strany,“ říká upřímně Ondřej Kadoch.

Ondřej Kadoch v diskusi s rozhodčím. Foto: facebook Sparty

Ondřej Kadoch v diskusi s rozhodčím. Foto: facebook Sparty

Sparta po loňské sérii s Chodovem možná pokukovala i dál než po čtvrtfinále. Jenže nakonec nepostoupila ani do play off. A tak musela do bojů o záchranu. „To bylo určitě zklamání. Před sezónou jsem z týmu cítil velkou sílu, ale tu jsme nedokázali na hřišti naplno prodat. Nemyslím si ovšem, že by byl v týmu zásadnější problém. Pouze jsme podlehli určitému uspokojení z předchozího play off. A pak se po nepovedeném začátku sezóny už všechno těžko dohánělo. Při potenciálu Sparty ovšem nepředpokládám, že by se letošní neúspěch měl v nadcházející sezóně opakovat,“ věří.

Ze sparťanské kabiny ale neodchází sám. Poslední zápasy za Spartu podle všeho odehráli v play down s Kladnem i Jakub Vrána a Martin Rebro. „Kuba i Martin patřili mezi starší hráče a takové to jádro, takže jejich konec bude znát. Jedná se o výraznější zásah do kabiny, ale až sezóna ukáže, jak se tyto změny projeví. V každém případě se Spartě podařilo přivést zvučnou posilu, která podle mého názoru celý tým a klub značně pozvedne,“ přemýšlí Ondřej Kadoch.

Ostravský Michal Sládek v souboji se sparťanem Ondřejem Kadochem. Foto: ACEMA Sparta Praha

Ostravský Michal Sládek v souboji se sparťanem Ondřejem Kadochem. Foto: ACEMA Sparta Praha

Právě ze zmíněného loňského play off prý ale bude mít na léta strávená ve Spartě ty nejlepší vzpomínky. „To byl určitě nejsilnější zážitek. Nedá se nezapomenout na atmosféru play off s Chodovem, plné tribuny, vyhecované zápasy a pocit vítězství ve třetím i pátém zápase. Ale také budu vzpomínat na skvělou partu v kabině, která se mi těžko opouští. A samozřejmě na skvělé diváky a na všechny lidi, kteří mě podporovali,“ posílá na dálku pozdravy železný muž florbalové Superligy.

Málokdo to tuší, ale Ondřej Kadoch odehrál bez přestávky sedm a půl sezony a nevynechal ani jediný ze 167 zápasů v řadě. „Vlastně jsem chyběl jen dvakrát v play off, to když jsem si pokaždé odnesl zlomený nos,“ usmívá se dnes při vzpomínce na bolestivé zranění.

Ondřej Kadoch. Foto: facebook Sparty

Ondřej Kadoch. Foto: facebook Sparty

Kapitánskou pásku prý ani předávat nemusí. „Trenéři už v průběhu sezóny zvolili jiného kapitána, takže tahle záležitost je vyřešená,“ připouští.

A zda se ještě objeví mezi mantinely v nejvyšší soutěži, prý netuší. „Počkám pár dní, zda se případně neobjeví nějaká jiná florbalová nabídka. Ale narovinu, nejreálnější variantou je úplný konec s florbalem a věnování se práci a jiným sportovním koníčkům,“ přiznává Ondřej Kadoch.


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

 • Michael Scofield napsal:

  Škoda Kadocha, byl to jeden z nejpoctivějších obránců ligy. Nutno říci, že z výčtu zmíněných je to jediné oslabení Sparty. Vrána v posledním ročníku -17 a tragická výkonost, Rebro nemá na superligu už minimálně 5 let. Zdá se, že Sparta dále posiluje a Ondřej Kašpárek se zbavuje již zmíněných koulí u nohy.

 • Havran napsal:

  Vrána byl spatny uz na chodove 😀

 • Včelka napsal:

  Ondru Kadocha by urcitě bral každý trenér. Poctivý dříč a férový hráč.

  Třeba si to ještě rozmyslí a zkusí to aspoň rok v týmu, který má mnohem vyšší ambice.

Napsat komentář

*