Hráčky Bohemians a ELITE spojily síly. Foto: FbŠ Bohemians
11. 6. 2017 Extraliga žen (7) KOMENTÁŘŮ

Ženy ELITE končí, klub se chce soustředit na práci s mládeží
Spekulovalo se o tom prakticky od chvíle, kdy ELITE sestoupilo z nejvyšší ženské soutěže, nyní je to ale oficiální: ženy pražského celku nenastoupí do 1. ligy, protože se do ní nepřihlásily. Poměrně smutně tak končí působení týmu, který se do historie zapsal jako dravá extraligová štika, byť nikdy nedosáhl vysněného umístění mezi čtyřmi nejlepšími celky soutěže.

Už vstup pražského celku mezi ženskou florbalovou smetánku vyvolal pozdvižení, ELITE totiž tehdy přeskočilo druhou nejvyšší soutěž a po vítězství ve 2. lize přešlo hned mezi elitu. Svou místenku si ale hráčky, nosící černo-žluté dresy, dokázaly obhájit a postupem času se staly nedílnou součástí extraligového pelotonu.

V průběhu let se v dresu ELITE vystřídalo několik významných hráček, tak třeba čerstvá mistryně světa v hokejbale a účastnice florbalového šampionátu v roce 2009 Michaela Rullová, Hana Poláková, Lucie Veselá, Veronika Rybičková nebo brankářka Daniela Kreisingerová, ty všechny oblékaly barvy týmu, jenž pevně vedl z manažerské pozice Stanislav Richter.

Nikdy ale nedosáhly na vytoužené pozice mezi elitní čtveřicí, což jednoznačně přispělo také k tomu, že se před sezonou 2016/2017 dohodlo ELITE na úzké spolupráci s Bohemians. Své nejlepší hráčky tak přenechalo soupeři, samo o sobě sloužilo jako místo, kde mohly sbírat zkušenosti především mladé hráčky.

Co se týče výsledků, spolupráce plody nepřinesla: florbalistky Bohemians ztratily čtvrtfinálovou sérii s Ostravou, ELITE zase poté, co až v posledním kole přišlo o účast v play off na úkor Židenic, sestoupilo. A jak se povedlo Florbal.cz zjistit, tak kapitola ženského týmu tohoto oddílu se minimálně na nějaký čas uzavřela. Ve čtvrtek totiž mělo dojít ke schůzce, na které bylo oznámeno, že pod hlavičkou ELITE končí týmy dospělých a klub se nadále zaměří výhradně na práci s mládeží.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Já král I. napsal:

  Dejte pokoj 😀 Budou pracovat s mládeží? A kde jí mají? S kým chtějí pracovat? Na turnaje letos kolikrát ani nepřijeli. Když přijeli tak na juniorky v 5+1. Tak jaké mládeži se budou věnovat?

 • pravda napsal:

  Brežněv umřel. Nemáte tam něco aktuálnějšího? Třeba o práci s mládeží na Moravě, Slezsku a přilehlých Vítkovicko-ostravských farmách? Prý už tam v okolí mají celých 5 týmů elévek.

  • Ostravák napsal:

   Počet družstev jakýchkoliv družstev žákyň je úplně mimo. Jestli má z holky něco být, musí aspoň do dorostenek hrát v chlapeckém družstvu. Platí to tak z 90%. Většina týmu to dělá jen kvůli nepřesně namířeným dotacím Unie a taky příspěvkům od dětí, což rodičům neřeknou, že z nich za pár let nic nebude.

   • pravda napsal:

    Aha, tak teď už chápu ten klid, co se valí z Moravy. Všechno je výborný, všechno funguje. A když náhodou nefunguje, prikupime. Takže podle Vašeho názoru není třeba vůbec dělat rozvoj v dívčích kategoriích. Všechno naházíme do kluků a ona nám z toho ta reprezentace vykrystalizuje tak nějak sama. A hrát ligu vlastně taky nemá cenu, stačí výběry Čech a Moravy, zahrát si spolu sérii na 4 vítězné zápasy a během nich vybrat repre. A vlastně na co dělat pro holky soutěže? Stejně všechny co za něco stojí budou hrát za kluky a o ostatní nemáme zájem. Poslední dobou se mi zdá, že tohle je názor celé Moravy. Je mi Vás líto, kluci z východu. Doufám, že se ostatní nepřizpůsobí a v tomhle zůstanete a časem umřete sami. Ono totiž za chvíli na Moravě a v přilehlých oblastech nebude co kupovat…..

   • Boleslav z Boleslavi napsal:

    Tak to doufám, že si to nepřečtou rodiče od nás. Léta to tutláme a teď to napráská Ostravák. 😀

 • Elite napsal:

  Prý práce s mládeží… 🙂 Vždy ji mělli vypůjčenou od jiného oddílu, aby mohli hrát extraligu.
  A krok, že končí s ženským florbalem je opravdu „velice nečekaný krok“. 😀

 • Jirka napsal:

  “ jenž pevně vedl z manažerské pozice Stanislav Richter.“

  To je vtip týdne! Oskár vtipkár a potrhaná bránice. Stáníku, šťastnou cestu do propadliště dějin!

Napsat komentář

*