Petri Kettunen, kouč českého národního týmu. Foto: Martin Flousek, Český florbal Petri Kettunen, kouč českého národního týmu. Foto: Martin Flousek, Český florbal
26. 7. 2017 Reprezentace - Muži (2) KOMENTÁŘŮ

Proti Finům to pro mě bude mimořádná událost, hlásí před startem Světových her Kettunen

 Poprvé s novým realizačním týmem vedeným Petrim Kettunenem se Češi postaví svým soupeřům. Už zítra je čeká zahajovací duel Světových her v polské Vratislavi s Finskem. Hned premiérový zápas pro finského kouče na lavičce českého národního celku tak bude mít dvojnásobně speciální nádech.

Kettunen se na Světových hrách objevil jako hráč před 20 lety. Tehdy ho ani nenapadlo, že by se na takovou událost v budoucnu ještě někdy vrátil. „Bude vzrušující být součástí tak velké sportovní akce,“ řekl na tiskové konferenci před odjezdem do Vratislavi.

Florbalový turnaj bude mít oproti Euro Floorball Tour nebo mistrovství světa netradiční formát. Do nominace se totiž muselo vejít pouze 12 hráčů do pole a dva brankáři. Hrát se navíc bude pouze třikrát 15 minut. „Každý tým bude mít pouze 12 nejlepších hráčů, z tohoto pohledu to bude těžké. Do každého zápasu musíme dát maximum. Ovšem nikdo nemá představu, jak to bude vypadat. Žádná reprezentace nemá zkušenosti s takovým počtem hráčů,“ přemýšlí.

Kettunen dlouhou dobu působil ve finské reprezentaci, ať už jako trenér nebo jako hráč. Čtvrteční duel proti rodné zemi pro něj bude hodně speciální. „Beru to jako mimořádnou událost. Přeci jen jsem 20 let pracoval pro finskou federaci,“ přiznává.

Ze soupeřova tábora však žádné podrobnější informace nemá. „Na letišti jsem se potkal s finským kapitánem Väänänenem, se kterým jsem spolupracoval osm let, ale neprozradil mi nic,“ usmál se Kettunen.

David Zlatník a Petri Kettunen na tiskové konferenci. Foto: Martin Flousek, Český florbal

David Zlatník a Petri Kettunen na tiskové konferenci. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Realizační tým si musel poradit také s netradičním termínem uprostřed léta. „Samozřejmě je složité připravovat tým v tuto dobu, ale mají to tak všichni. A co vím, tak Švédové, Finové i Švýcaři měli identickou přípravu jako my, to znamená dvě soustředění,“ prozradil.

Co se sestavy týče, v nominaci jsou čtyři obránci a osm útočníků. Rehabilitujícího Jana Jelínka nakonec nahradil Milan Garčar. „Budeme hrát na dvě lajny, na druhou stranu očekáváme čtyři náročné zápasy, takže pochopitelně počítáme s využitím všech 12 hráčů. Máme připravené varianty se třemi páry křídel,“ nastínil svůj plán.

„Největší tlak bude na obránce a centry, jsme ale připraveni kombinovat složení tak, aby se na tyto pozice mohl stáhnout někdo z křídla,“ dodal. Na pozici obránce by se tak mohl zatáhnout například univerzál Marek Beneš.

Kettunen také popsal, jako složité bylo vytvořit závěrečnou nominaci, která čítá pouze 14 jmen. „Prvotní dvacetičlenná nominace musela být vytvořena už v březnu. Nejdůležitější při výběru byla variabilita hráčů, abychom je mohli využít na více postech,“ řekl na závěr.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • Pavel napsal:

  Hodně štěstí, budu fandit

 • fanda napsal:

  taky budu fandit, jen mě napadají dvě otázky a nevím jestli na ně má veřejnost správné odpovědi…

  1. proč nedělal nominaci Petri Kettunen? – je to proto, že ty naše hráče tak moc nezná?

  2. proč když ostatní země tam mají 12 nejlepších hráčů tak proč ČR ne? – že by to bylo proto, že nominaci nedělá Petri, ale p. Skružný a bere to podle oblíbenosti?

  No každopádně hodně štěstí ať překvapíte a hlavně už se těším na aktivitu Troll Florball 😀

Napsat komentář

*