Potkají se všichni tři v NLA? Foto: Český florbal
23. 8. 2017 Švýcarsko (13) KOMENTÁŘŮ

Trojlístek mladíků míří do Švýcarska, Komárek si zahraje za Uster

 Půl roku se bude muset Tatran Střešovice obejít bez Mikuláše Komárka. Mladý útočník bude během studia hrát v nejvyšší švýcarské soutěži za UHC Uster. Do Švýcarska se stěhují také další dva hráči, konkrétně Daniel Mück a Ondřej Vošta. Oba posílí tým Zug United v kategorii U21, jejíž obdoba v Čechách chybí. Daniel Mück oznámil svůj odchod již na začátku června a nakonec se rozhodl pro tým pod vedením Radima Cepka. Spolu s ním z Chodova do Švýcarska směřuje i Ondřej Vošta.

Téměř celou základní část se bude muset Tatran Střešovice obejít bez Mikuláše Komárka, který míří za studiem na jeden semestr do Švýcarska. Tatran tak přijde o svého druhého nejproduktivnějšího hráče během základní části. Bronzový medailista z juniorského mistrovství světa v roce 2015 nasbíral v uplynulé základní části 29 (22+7) bodů.

21letý útočník již absolvoval několik tréninků v Usteru a k týmu se připojil v pondělí. Před začátkem nového ročníku nejvyšší švýcarské soutěže s týmem ještě zamíří na předsezónní turnaj do Lotyšska. Po skončení semestru se opět připojí k Tatranu Střešovice.

Mikuláš Komárek na tréninku UHC Uster. Foto: www.uhcuster.ch

Mikuláš Komárek na tréninku UHC Uster. Foto: www.uhcuster.ch

Do Švýcarska míří i další dva mladí hráči, konkrétně do týmu Zugu United U21. Jedná se o Daniela Mücka a Ondřeje Voštu z mistrovského Chodova. Brankář Daniel Mück změnu působiště oznámil již po uplynutí poslední sezóny a nakonec se stěhuje do Zugu.

„Rozhodlo několik věcí. Byl to Radim Cepek, kterému jsem mohl jako trenérovi a člověku vždy věřit. Potom i prakticky stejná situace v klubu, jako když jsem přišel do Chodova. Tenkrát taky juniorka postoupila do G2 ligy, jako teď Zug. Mám rád nové výzvy a v dané situaci jsem se rozhodl přijmout tuto nabídku,” přibližuje stále teprve 19letý brankář.

Ve Švýcarsku bude chytat v kategorii U21 a za muže „B“, případný posun pak bude záležet na jeho výkonech.

„Od klubu máme byt i práci. Vzhledem k tomu, že mě čeká maturitní ročník, tak mi škola i klub vyšli maximálně vstříc a za to jim moc děkuji.“

Chodov jako náhradu přivedl rovněž 19letého Martina Frühbauera z Tatranu Střešovice, který bude s Karlem Šantorou krýt záda Janu Barákovi.

V Zugu nebude Daniel Mück jediným českým hráčem. Spolu s ním do alpské země míří z Chodova útočník Ondřej Vošta. I on bude nastupovat za tým do 21 let, zároveň budou se spoluhráči doplňovat mužský tým na trénincích.

Na trénincích Zugu United se budou moci potkat s Jiřím Koutným, který k nováčkovi NLA přestoupil po šesti letech u brněnských Bulldogs.

Daniel Mück si během prvních dvou let v mužské kategorii připsal dva tituly. Foto: Český florbal, Florbal Chodov

Daniel Mück si během prvních dvou let v mužské kategorii připsal dva tituly. Foto: Český florbal, Florbal Chodov


Autor: Ondřej SlukaKOMENTÁŘE

 • CUK napsal:

  Podle zákulisních informací směřuje do Zugu i Petr Stejskal ze Startu.

  • CUK napsal:

   Petr převyšuje svou kvalitou první ligu divím se že již dávno není pryč…

   • Alfonz napsal:

    Od té doby, co je Petr kapitán, s nim není rozumná řeč 🙁

   • vocasvodvosla napsal:

    WTF? co to sakra meleš ty vořechu….vždyť je marnej

    • Tomáš Krásný napsal:

     O Petra jsme před sezonou projevili zájem. Jeho rozhodnutí však bylo vést s kapitánskou páskou pražský Start ve štaci za extraligou. V extralize by se určitě neztratil.

 • Jonáš napsal:

  Já bych tedy pod Cepkem hrát nechtěl. Viděl jsem je na Czech Openu. Cepek tam dělal trenéra ze hřiště. To znamená, že šel na hřiště, neběhal, křičel na ostatní co mají dělat a kluci hráli ve čtyřech. A to i když hráli play-off. Demotivace jako prase, když přes něj padli snad všechny góly a přitom kluci hráli dobře a na postup měli. Jestli tohle jsou nový trendy, tak děkuji, budu konzervativní.

 • DD napsal:

  Souhlasím.

 • :-D napsal:

  Co tam bude dělat Mück vůbec nechápu podařil se mu jeden zápas a žije z něj už 2 roky 😀

 • Otáčeč zeměkoule a zápasů napsal:

  Hej hoši! Ticho tady a už ani Muck 😀

 • Radim napsal:

  Stejskal je picus uplne prumerny hrac nezahraje si

  • Prvoligovysledovatel napsal:

   Veškeré jeho mediální výstupy a to jak se aktuálně projevuje i v kruzích Startu, se naučil od svého mentora Radima C. Jestli vykročil tou správnou cestou, ukáže až čas. Nicmeéně nejeden hráč může tvrdit, že je šeredně na scestí. Podobně jako Lord Voldemort, nebo většina studentů Zmijozelu.

 • Umrda napsal:

  Chtěl bych se zeptat Jiřího Koutného, jak se těší na spolupráci s Danem v jednom týmu ?? Slyšel jsem, že byla varianta, že by tito dva hráči mohli obývat stejný byt.

 • Radim Cepek napsal:

  Kdybych si mel vybrat nekoho ze startu tak beru Řehulku, ten je kvalitativne jeste o level vyse nez Stejskal.

Napsat komentář

*