8. 9. 2017 Reprezentace - Muži (5) KOMENTÁŘŮ

Slováci nedali v derby kůži lacino. Bavil Langer, fanoušků ale přišlo málo

 Česká florbalová reprezentace má za sebou první ostrý test v nové sezoně. V Mladé Boleslavi porazila Slovensko 9:5, ale vybrala si i slabší chvilky a možná byla zklamaná i z bídné návštěvy.

Český národní tým se se Slovenskem utkal po roční pauze, poslední zápas na loňském Polish Open vyhrál přesvědčivě 11:0. Jenže páteční duel měl trochu jiný průběh.

Slovensko překvapilo svým výkonem a v prvních deseti minutách bylo lepším týmem. Snahu navíc korunoval úvodním gólem Dudovič.

Pak se Češi konečně dostali do herní pohody a do konce první části skóre otočili třemi trefami. Od druhé třetiny to vypadalo na spanilou jízdu, krátce po polovině zápasu zvyšoval Adam Delong už na 6:1.

Jenže tým Petriho Kettunena prožil malý kolaps a během necelých dvou minut třikrát inkasoval.
Slovensko hrálo bez ostychu a hodně sympaticky a český tým plný nováčků trápilo hlavně v protiútocích. Češi nakonec vyhráli 9:5, projevila se na nich ale nesehranost i spousta nových tváří v sestavě.

PŘÍBĚH ZÁPASU

Filip Langer nastoupil za národní tým už ve svých 15 letech a premiérový start oslavil i veledůležitým gólem na 3:1. Dokonce v oslabení si dovolil drzou akci a po šesti sekundách skóroval. V utkání si zapsal 1+1.

GÓLY NOVÁČKŮ

Nejen Filipovi Langerovi vyšla premiéra v národním týmu gólově. První starty za reprezentaci oslavili trefou i Adam Delong a Milan Meliš, ten dokonce skóroval dvakrát.

PUBLIKUM

Tribuna na derby zápase ČR - Slovensko

Tribuna na derby zápase ČR – Slovensko

Český tým se představil domácímu publiku po téměř dvou letech, ale ani takhle dlouhá pauza nenalákala diváky do ochozů. V Mladé Boleslavi byla návštěva na večerní páteční duel opravdu tristní. Na domácí tým v Superlize chodí dvojnásobek. Na to, že fanoušci mohli doma přivítat finského kouče Petriho Kettunena a vidět česko-slovenské derby, to bylo smutné.

ČESKO – SLOVENSKO 9:5 (3:1, 3:3, 3:1)

Branky: 16. Meliš (Suchánek), 18. Meliš (Langer), 19. Langer, 26. Veltšmíd (Pražan), 28. Šebek (Jendrišák), 34. Delong (Mikeš), 43. Němeček (Mikeš), 55. Suchánek (Rýpar), 58. Veltšmíd – 15. Dudovič (Joščák), 36. Joščák (Dudovič), 37. Řezanina, 38. Kubovič (Kubaský), 49. Koval (Kubaský).

ČESKO

Binder

Němeček, Veltšmíd
Šebek, Jendrišák, Valeš

Sýkora, Kisugite
Rýpar, Tomašík, Šimek

Suchánek, Vítovec
Meliš, Langer, M. Krbec

navíc Pražan, Delong, Mikeš

SLOVENSKO

Mazák

Šefčík, Koščo
Ujhelyi, Řezanina, Mráz

Talarovič, Laštík
Kubovič, Kubaský, Koval

Machara, Kris
Dudovič, Joščák, Nehila

navíc Miške, Čonka-Skyba

SESTŘIH


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

 • Kancelář pro uvádění románových příběhů na pravou míru napsal:

  Na webu Bolky je, že v sezóně 16/17 měli průměr 500, tak nějak 352 z onlinu krát dvě mi vychází na 700, proč autor přehání více jak čtyřikrát?!

 • Florbalfanda napsal:

  Jejda čim byl ten gol veleduležity??????????

 • Petr napsal:

  třetí útok mladíků zahrál velmi dobře.. bude zajímavé je sledovat

 • Směšný napsal:

  Zápas o ničem, neprospěje nám v žádných aspektech hry. Navíc náš brankář dostával góly, jak elév. Naše „hloupý“ chyby proti SVK nejsou tolik vidět, ale bohužel SWE, FIN a SUI nás přejedou.. Proč v repre nastupuje kluk, který ani nemůže reálně hrát? Má talent, je šikovnej, to ano..
  A veledůležitý gól to opravdu byl..:)

Napsat komentář

*