Open Air 2017: Bohemians - Chodov. Foto: Šimon Jiráček Open Air 2017: Bohemians - Chodov. Foto: Šimon Jiráček
18. 9. 2017 Superliga (4) KOMENTÁŘŮ

Na Štvanici svítilo slunce, ale lidí přišlo méně než loni. Sokol už má 12 bodů
Byl to víkend velkých arén a jeho vítězem se staly Pardubice. Nejen proto, že dokázaly přilákat ve dvou dnech skoro tři tisícovky diváků, ale i díky stoprocentnímu bodovému zisku. Východočeši vyhráli nad Českou Lípou 7:5, zapsali si čtvrté vítězství v řadě a zůstávají stoprocentní. Open Air zápas na pražské Štvanici vyhrál favorizovaný Chodov nad Bohemians 4:2, pořadatele možná mrzelo, že přišlo méně diváků než loni.

BOHEMIANS – CHODOV 2:4 (1:1, 0:0, 1:3)

Branky: 18. Kieler (Krbec), 58. Šimek – 20. Matejčík (Podhráský), 44. Matejčík (Řezáč), 48. Strachota (Podhráský), 52. Ondrůšek (M. Vávra)

BOHEMIANS

Kotouček

Čihák, Krbec
Kieler, Šárka, Šimek

Růžek, Zezulka
Palatinus, Kindl, Mandík

Miščík, Dobisík, Krebner

CHODOV

Barák

Sýkora, Pražan
Ondrušek, Mikeš, Vávra

Podhráský, Strnad
Řezáč, Koutný, Matejčík

Kašovský, Kotlas
T. Vávra, Strachota, Plíhal

V tenisovém areálu pražské Štvanice se zopakoval loňský zápas pod širým nebem a tentokrát se klání v atraktivním prostředí dohrálo, počasí totiž pořadatelům přálo.

Na hřišti to byl dlouho vyrovnaný souboj, a to hlavně díky skvělému výkonu gólmana Michala Kotoučka. Ten držel vyrovnaný stav 1:1 až do začátku poslední třetiny, zkušený Chodov se ale nakonec rozdílových gólů dočkal.

MOMENT ZÁPASU

Bohemians měli spoustu příležitostí zápas strhnout na svou stranu. Jenže promarnili i dvojnásobnou početní výhodu v průběhu poslední třetiny. A v pětiminutové přesilovce dokázali dát jen jednu branku.

POČTY

Zatímco loni si našlo cestu na tribuny tenisového chrámu skoro 1700 diváků, letos fanoušci zklamali. Velkolepá akce přilákala jen 1424 příznivců florbalu. Velká škoda, co víc si v Praze jako florbalovou šou přát…

HVĚZDY ZÁPASU

*** Michal Kotouček
** Michal Podhráský
* Marek Matejčík

PARDUBICE – ČESKÁ LÍPA 7:5 (3:2, 3:3, 1:0)

Branky: 7. Janeček (P. Pakosta), 9. Teichman (Ďopan), 11. Petr (P. Pakosta), 24. P. Pakosta (Dlesk), 29. Dlesk, 36. Kourek (P. Němeček), 43. Krigovský (Dlesk) – 10. Dzierža (Ekl), 10. Břiška (Matějíček), 33. Kadlec (Břiška), 38. Dzierža (Slaný), 40. Štěrba (Jirsa).

PARDUBICE

Musil

Ďopan, Oubrecht
Krigovský, Teichman, Dlesk

Kunt, Bílý
Petr, Pakosta, Janeček

Brychta, Jedlička
Němeček, Gregor, Kourek

ČESKÁ LÍPA

Ponomarev

Legner, Slaný
Ekl, Dzierža, Spilka

Mlejnek, Vnuk
Karel, Hřebřina, Kněžour

Vlček, Kadlec
Jirsa, Matějíček, Bříška

Pardubice si protáhly víkend v hokejové aréně až do neděle a po dvoutisícové návštěvě přišlo na Českou Lípu přes 500 diváků. Důležitější byl ale pro Sokol tentokrát výsledek, nováček nedal kůži lacino a Sokol byl nakonec rád za vítězství 7:5.

MOMENT ZÁPASU

Česká Lípa ukázala, že ji nelze podceňovat. Těžké chvíle udělali hosté Sokolu zvlášť na konci druhé třetiny, kdy stáhli tříbrankovou ztrátu na stav 6:5. Tři minuty po začátku poslední části ale zase Sokol uklidnil gól Krigovského.

HVĚZDY ZÁPASU

*** Jan Kourek
** Ivan Ponomarev
* Marek Dzierža

LIBEREC – TATRAN 5:6 PP (2:1, 2:1, 1:3 – 0:1)

Branky: 12. Ferdan (Salát), 17. Valeš (Salát), 35. Valeš (Salát), 36. Salát (Kroupa), 56. Veselý (Marek) – 18. Slavík (Nehila), 32. Gašparík (Vítovec), 54. Slavík (Gašparík), 54. Gašparík (Němeček), 59. Meliš (Vítovec), 62. Vítovec (Němeček).

LIBEREC

Janota

Veselý, Klucho
P. Ferdan, Marek, Valeš

D. Böhm, Hrůza
Hiadlovský, Baudisch, Balatka

Kroupa, Strobach
Kopecký, Salát, Kořínek

TATRAN

Blaha

Němeček, Vítovec
Meliš, Tlapák, Gašparík

Heřmanský, Jan Kolísko
Slavík, Jakub Kolísko, Nehila

Mühlfait, Svačinka
Jiří Kolísko, Deutsch, Brautferger

Liberec po dvou těžkých prohrách potřeboval zabrat a v duelu s Tatranem byl dlouho blízko vítězství. Severočeši zaskočili Střešovice nebojácností a aktivitou a v průběhu druhé třetiny si zaslouženě vypracovali dvoubrankové vedení. Jenže hosté zápas nevzdali, a i když pokaždé jen dotahovali, nakonec v prodloužení vstřelili vítězný gól.

MOMENT ZÁPASU

Deset minut před koncem skončil po verdiktu rozhodčích na trestné lavici zadák Lukáš Veselý a bohužel pro domácí nafasoval za hru vysokou holí pět minut. Tatran sice dlouho dobýval Janotovu branku, ale nakonec v přesilovce dva góly dal a díky nabídnuté výhodě se vrátil do zápasu.

HVĚZDY ZÁPASU

*** Tomáš Janota
** Petr Salát
* Ronald Gašparílk

SPARTA – ZNOJMO 9:5 (1:1, 3:2, 5:2)

Branky: 13. Svatoš (Ježek), 23. Zeman (Kalaš), 36. Marvánek (Zouzal), 39. Ujhelyi (Zouzal), 46. Svatoš, 48. Ujhelyi (Pruner), 54. Košir (Garčar), 58. Kalaš, 59. Pruner – 9. Číhal (Salava), 29. Fridrich (Pánek), 34. Procházka (Martínek), 55. Fridrich (Pánek), 56. Číhal (Rada).

SPARTA

Beneš

Ježek, Garčar
Jaroš, Svatoš, Kareš

Bartoš, Marvánek
Ujhelyi, Košir, Pruner

Kalaš, Zeman
Krejča, Zouzal, Koščo

ZNOJMO

Hándl

Krejčíř, V. Procházka
Kucharič, Fridrich, Pánek

Rada, Martinek
Číhal, Salava, J. Procházka

Horák, Daberger
Sláma, Šindelář, Novák

Ač skóre zápasu vypadá jednoznačně, superligový nováček Spartu dlouho trápil. Pražané dostali opratě do rukou až poté, co se utkání překulilo do druhé poloviny a Znojmu pomalu došly síly.

MOMENT ZÁPASU

Bylo to hlavně o psychice. Kdyby se Znojemským povedlo na začátku třetí třetiny zachytit nástup Sparty, tahaly by se oba týmy asi až do posledních minut. Jenže hosté za stavu 5:3 pro Spartu prováhali přesilovku a místo toho ve vlastním oslabení sami inkasovali. Sedmý gól pak přidal Milan Garčar v přesilovce a definitivně rozhodl o osudu zápasu.

HVĚZDY ZÁPASU

*** Lukáš Ujhelyi
** Milan Fridrich
* Ondřej Svatoš


Autor: redakceKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*