Chodov si poradil s Pardubicemi. Foto: Štěpán Černý
1. 10. 2017 Superliga (8) KOMENTÁŘŮ

Pardubice podlehly vysoce Chodovu! Bohemians otočili v závěru proti Spartě
Během nedělních zápasů šestého kola si Chodov poradil s Pardubicemi po výhře 8:1, Ostrava si připsala těsnou výhru 4:3 v Brně. V pražském derby zvládla Bohemka otočit zápas proti Spartě a slaví třetí vítězství v řadě.

Bulldogs Brno – FBC Ostrava 3:4 (1:0, 1:3, 1:1)

Nejen Bohemians, ale i Ostrava zvládla otočit skóre zápasu. Ostravští museli po brankách Kladiva a Sládečka dotahovat dvoubrankové manko, čemuž pomohla i velká nedisciplinovanost domácích.

Změna vývoje zápasu se Ostravě podařila již během druhé třetiny, kdy nejdříve využila trestné střílení a následně během dalšího vyloučení i přesilovku. Brno se dokázalo vrátit do zápasu díky Juhaňákovi, za necelé čtyři minuty se však skóre opět měnilo ve prospěch Ostravy, která tak vyhrála 4:3.

MOMENT ZÁPASU

Zbytečný faul Sládečka poslal ostravské do pětiminutové přesilovky, kterou vzápětí využil Mendrek. Za Brno dokázal srovnat ještě Juhaňák, do vedení se ale už nedostalo.

STATISTIKA

Branky: 15. Kladivo (TS), 23. Sládeček, 47. Juhaňák (Černoch) – 25. Sládek (Moravčík), 35. Eichner (TS), 36. Mendrek (Sládek), 51. Zbořil (Trulík). Rozhodčí: Svrček, Waliczko. Vyloučení: 2:1, navíc Bauer 10 min. a Sládeček 5 min. (oba Brno). Bez využití. Diváci: 269.

BRNO

Kuhn

Bauer, Kadlec
Černoch, Koláčný, Coufal

Žižka, Sládeček
Jurševskis, Juhaňák, Mráz

Nonn, Kladivo,
Galuzska, Ondráček, Novotný

OSTRAVA

Laja

Hromádka, Moravčík
Mendrek, Sládek, Klimscha

Šebesta, Zbořil
Hrabal, Eichner, Šimíček

Ostrava navázala na výhru proti Znojmu. Foto: Český florbal

HVĚZDY ZÁPASU

*** Sládek
** Kuhn
* Laja

Florbal Chodov – Sokol Pardubice 8:1 (3:1, 2:0, 3:0)

Pardubice poprvé tvrdě narazily. Chodov neponechal nic náhodě a již od začátku svého soupeře zastínil. Aktivním napadáním drželi domácí hosty na uzdě a po úvodní části vedli 3:1. Po zbytek utkání se Pardubice již nechytily a v zápase tak vstřelily pouze jednu branku. Čtyřmi body se na vítězství podílel aktivní Marek Vávra.

MOMENT ZÁPASU

Chodov hosty téměř k ničemu nepustil a nebýt brankáře Musila, na kterého šlo celkem 36 střel, mohlo skóre pro Pardubice vypadat ještě hrozivěji.

STATISTIKA

Branky: 6. Kašovský (Fiala), 8. Strachota (Plíhal), 16. Ondrůšek (Vávra), 29. M. Vávra (Mikeš), 35. Ondrůšek (M. Vávra), 42. Matejčík, 43. Mikeš (Ondrůšek) – 15. Dlesk (Ďopan). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Diváci: 286.

CHODOV

Barák

Sýkora, Pražan
Ondrušek, Mikeš, Vávra

Podhráský, Strnad
Řezáč, Matejčík, Koutný

Kašovský, Kotlas
Plíhal, Strachota, Fiala

PARDUBICE

Musil

Ďopan , Oubrecht
Krigovský, Teichman, Dlesk

Kunt, Bílý
Janeček, Petr, Pakosta

Škeřík, Brychta
Gregor, Němeček, Kourek

HVĚZDY ZÁPASU

*** Marek Vávra
** Barák
* Ondrušek

Sparta Praha – FbŠ Bohemians 6:8 (2:2, 3:2, 1:4)

Vyrovnané pražské derby se po přetahované během prvních dvou třetin vyvíjelo ve prospěch Sparty. Mezi 47. a 49. minutou ale přišel zmatek na sparťanské straně a rychlé tři góly, z toho dva po nedůrazu před domácím brankovištěm. Sparta tak ze zápasu nezískala ani bod a výpadek z konce zápasu se bude snažit napravit příští týden v Ostravě.

MOMENT ZÁPASU

Z 15 střel osm branek. Vysoká úspěšnost střelby ve spojení s výpadkem Sparty během poloviny třetí třetiny byly hlavními důvody prohry domácích.

STATISTIKA

Branky: 8. Ujhelyi (Košir), 19. Ježek (Zouzal), 27. Ježek (Zouzal), 32. Svatoš (Košir), 40. Svatoš (Koščo), 43. Koščo (Košir) – 16. Šárka (D. Šimek), 17. Palatínus (Růžek), 21. D. Šimek (Šárka), 36. Čihák (Mandík), 47. Šárka (Zezulka), 48. Šárka (TS), 49. Kieler (D. Šimek), 53. D. Šimek (Kieler). Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 383.

SPARTA

Beneš

Ježek, Kalaš
Svatoš, Zouzal, Krejča

Marvánek, Bartoš
Ujhelyi, Košir, Pruner

Zeman, Čermák
Kareš, Jaroš, Koščo

BOHEMIANS

Kratěk

Čihák, Krbec
Šárka, Kieler, D. Šimek

Růžek, Zezulka
Cabejšek, Dobisík, Miščík (21. Rossi)

Palatínus, Kindl, Mandík

Sparta nezvládla udržet vedení. Foto: Český florbal

HVĚZDY ZÁPASU

*** Zezulka
** Šárka
* Ježek


Autor: redakceKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*