Hůl Linuse Henrikssona (v bílém) míří do obličeje Christophera Holméra.
3. 10. 2017 Švédsko (12) KOMENTÁŘŮ

Neomluvitelný blikanec nebo náhoda? Linuse Henrikssona bude řešit disciplinárka i policie!

 Na pořádný problém si zadělal útočník Pixba Linus Henriksson. Florbalista se zkušenostmi z národního týmu v závěru nedělního zápasu proti Växjo prudce udeřil soupeře holí do hlavy a jeho zákrok budou údajně kromě disciplinární komise řešit i orgány civilní spravedlnosti.

Pixbo nebude na venkovní zápas proti Växjö vzpomínat v dobrém. Parta kolem legendárního beka Martina Östholma a veterána Daniela Calebssona ztratila překvapivě všechny tři body, dost možná navíc na dlouhou dobu přišla o jednoho ze svých klíčových hráčů.

Zkušený střelec Linus Henriksson totiž v jednom ze soubojů prudce udeřil protihráče Christophera Holméra po srážce s ním holí přímo do obličeje! Domácí útočník musel po zásahu odjet do nemocnice a florbaloví příznivci nejen ve Švédsku nyní řeší, zda šlo o neomluvitelný zkrat zasluhující tvrdý trest nebo o nešťastnou náhodu.

Autorem videa z inkriminovaného momentu je bratr zraněného Holméra Jonathan, který ho zveřejnil na Twitteru. Henriksson, který má po své mamince české kořeny, se hájí, že rozhodně nešlo o úmysl. „Je mi hrozně líto, že se to stalo. Byl to velmi nešťastný moment. Během pondělí jsem se o tom s Christopherem bavil,“ uvedl v tiskové zprávě klubu.

Pro jeho omluvu ale neměla pochopení disciplinární komise, která Henrikssonovi po dobu prošetřování případu zastavila činnost, ani asi největší florbalová legenda všech dob Niklas Jihde. „Co to má sakra znamenat? Distanc dokonce sezony!“ napsal v odpovědi na tweet s videem. V reakci na další komentář ale dokonce souhlasil s doživotním zákazem činnosti. „Ano, proč ne. Působí to šíleně a totálně idiotsky. Životu nebezpečné. Uf…,“ nebral si servítky šestinásobný Mistr světa.

Útočníka Pixba, který v zápase za svůj zákrok nedostal ani dvouminutový trest, ovšem možná čekají ještě horší problémy než sezení u florbalové disciplinárky. Někdo z diváků totiž podle nepotvrzených informací jeho zákrok dokonce udal policii, která se tak případem bude zabývat také. Ačkoliv vypadá představa projednávání zákroků z florbalového hřiště u orgánů civilní spravedlnosti naprosto šíleně, na Twitteru ji navrhl například gólman Dalenu a člen širšího reprezentačního kádru Mans Parjso-Tegner. „Některé fauly by měly končit vyloučením, některé by měly končit u soudu,“ napsal účastník letošních Světových her.

 


Autor: Redakce Florbal.czKOMENTÁŘE

 • Asdf napsal:

  Ale to, ze se Holmer Henrikssonovi schvalne postavil tak, aby ho trefil a mozna tak i vyradil ze hry, nikoho nezajima… nerikam, ze to nebyl nesmyslny zasah hokejkou do hlavy, ale zaroven si za to Holmer muze trochu sam 🙂

  • Ronyk napsal:

   To jako měl mít hlavu mezi koleny? Nějak to vaše tvrzení nechápu.

   • Kerim napsal:

    Když se pozorně podíváte, tak Holmer se postavil tak, aby do něj Henriksson narazil, když jej míjel. Holmer trochu vystrčil záda – tak, aby to rozhodčí pokud možno neviděl. Relativně běžný zákrok, který pozorný rozhodčí ocení 2 minutami za nedovolené bránění. Henriksson do Holmera narazil jen částečně, chtěl mu to vrátit a vymklo se mu to. Nechce se mi věřit, že by ho chtěl takto trefit do obličeje, ale stalo se a Henriksson za to správně dostane trest.

    • Jojot napsal:

     Úplně normální praktika, která se děje všude. Stane se to tak 10x za zápas. A pokud někdo kvůli takovéhle prkotině, se nasere dostatečně natolik, aby předvedl takovýhle ninja zákrok, tak na hřišti fakt nemá co dělat. Na druhou stranu, aspoň to chtěl udělat nenápadně, což se cení. Spíše bych pro příště doporučoval se s ním plněji srazit s důrazný kontaktem na spodní část těla. Pro zbytek zápasu je to nepříjemné což je jedno +. A navíc jsou za to menší tresty u disciplinárky.

     • Fbk napsal:

      Takovýhle „pošťuchování“ se děje všude. Ale ta reakce není vůbec adekvátní přeci. Protože on mi trochu nastavil záda, aby mě rozhodil, tak já mu dám čepelí do ksichtu? 😀

  • qewq napsal:

   Souhlasím, Holmer se mu úmyslně postavil do cesty bez jakéhokoli záměru hrát balon a tak přišla menší odplata (jak se do lesa ….). Odplata sice nepřiměřená ale příště si to bude pamatovat.

 • Misko napsal:

  No, to byl hnus. Ale jinak znalosti autora jsou děs. Co je za překvapivou ztrátu, když průměrný tým posledních let prohraje na půdě vicemistra a poslední dva roky rozhodně jednoho z nejlepších týmů soutěže?

 • Michel napsal:

  Blikanec to byl, ale taky by se někteří experti měli zamyslet na tím, co tomu předcházelo. Pokud se dívám dobře, tak tam jde vidět, že tomu předcházel dost zákeřný faul. Vběhnout někomu do cesty, vytrčit mu zadek a úmyslně ho tak zasáhnout ? Prasárna po které následovala další.

  • Václav napsal:

   Čili adekvátní reakce za bránění ve hře soupeře je přelomit mu nos a vyrazit pár zubů. Jo to dává smysl.

 • Petr Kopta napsal:

  Tak to seknuti hokejkou je sileny. Byla to jednoznacna reakce na to podrazeni pravou nohou když kolem nej probihal. To ho bohužel neomlouva 🙁

 • napsal:

  kolikrát mě to napadlo pleštit takhle někoho po papuli 🙂 třeba rozhodčího 🙂

Napsat komentář

*