Florbalistky Tigers prohrály s TPS Turku 3:4 po nájezdech. Foto: IFF Flickr Juha Käenmäki Florbalistky Tigers prohrály s TPS Turku 3:4 po nájezdech. Foto: IFF Flickr Juha Käenmäki
6. 10. 2017 Pohár mistrů 2017 (6) KOMENTÁŘŮ

Semifinále Ligy mistryň bude bez Češek. Tigers padly po nájezdech

Florbalistky Tigers Jižní Město si semifinále Ligy mistryň nezahrají. V napínavém duelu s finským TPS Turku prohrály smolně 3:4 až po samostatných nájezdech. Na začátku duelu přitom vedly 2:0.

Tigers Jižní Město – TPS Turku 3:4 (2:0, 0:2, 1:1 – 0:0) po sam. náj.

Branky: 12. Hermannová (Čapková), 14. Hyršlová (Hanzlíková), 50. Čapková (L. Pilíková) – 22. Nikkola (Rastas), 26. Rantanen (Nordlund), 48. Saario (Ranta), rozh. nájezd Ranne. Diváci: 1087.

Byla to těžká dřina. Českým mistryním se už ve čtvrtfinále postavil čtvrtý tým finské ligy. A i když to po první třetině vypadalo s dvoubrankovým náskokem nadějně, zápas byl dál velkým dramatem.

Tigers se podařil krásný signál, který zakončovala Hermannová. Brzy po ní zvyšovala na 2:0 Hyršlová. Finky ale na začátku druhé třetiny srovnaly skóre a ve 48. minutě je Saariová poslala do vedení.

Hráčky Tigers rychle kontrovaly. Trestné střílení sice Denisa Billá nedala, ale z následné přesilovky se trefila Martina Čapková.

Vyrovnaný a ve velkém tempu vedený zápas dospěl do prodloužení, a protože ani v nastavených 10 minutách gól nepadl, přišly na řadu nájezdy.

Ty sice začala dobře Košturiaková, ale dva finské góly otočily skóre. Pilíková měla smůlu, když trefila tyč, a Denise Billé se exekuce vůbec nepovedla. V tu chvíli měly Finky hned třikrát příležitost rozhodnout. Nikkolaová ale netrefila bránu a Hanzlíková pak v těžkém momentu dostala TPS pod tlak. Jenže poslední nájezd už finskému týmu vyšel. Milla Ranne excelentně zvládla blafák do bekhendu a poslala svůj tým do semifinále.

Na hráčky Tigers tak čeká jen zápas o 5. místo proti horšímu ze švýcarsko-norského souboje Dietlikon – Sveiva.

MOMENT ZÁPASU

Při nájezdech vsadily trenérky Tigers na osvědčenou oporu. Denisa Billá proměnila nespočet důležitých trestných střílení. V Seinäjoki si ale vybrala černý den. Když nedala za stavu 2:3 v utkání, stihla to ještě přesilovková formace napravit. Billé se ale vůbec nepovedl ani pokus v rozstřelu. Šla jej váhavě, pomalu a nakonec ji překvapila brankářka Noora Vuorela, která rychlým pohybem nohou ještě před velkým brankovištěm znemožnila další pokračování akce.