Jiří Skácelík Jiří Skácelík
23. 10. 2017 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Znojmo v derby přetlačilo Brno! Derby vládl gólman Skácelík
Florbalové Znojmo si užilo televizní derby, ale fandové nakonec mohli na pátý pokus slavit i premiérové domácí vítězství. Červenobílí porazili Bulldogs Brno 3:2 hlavně díky výkonu gólmana Jiřího Skácelíka. Rozhodující gól dal zadák Filip Horák po přihrávce Milana Fridricha.

Znojmo – Brno 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)

Branky: 46. Salava (Kuchanič), 47. Šindelář (Číhal), 49. Horák (Fridrich) – 40. Coufal (Černoch), 48. Ondráček (Sládeček). Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 3:0. Bez využití. Diváci: 592

Dlouho čekala vyprodaná hala na první gól, brankáři totiž byli až do konce druhé třetiny neprůstřelní. Malou přestřelku načal ve 46. minutě Salava, který na přední tyč prostřelil brněnského brankáře Kühna a srovnal na 1:1. Další tři góly následovaly v rychlém sledu, ten poslední, který rozhodl zápas, vstřelil ve 49. minutě bekhendem Filip Horák po rozehrání standardky.

Moment zápasu

Gólman domácích Jiří Skácelík ukázal, že je nejen výborný gólman, ale i slušný fotbalista. Jeden z dlouhých pasů směřujících k jeho brance zlikvidoval včasným výběhem daleko před brankoviště, zpracoval si malý míček na stehnech a pak jej rezolutně a jistě odkopl na tribunu.

Znojmo slaví gól. Foto: facebook TJ Znojmo

Znojmo slaví gól. Foto: facebook TJ Znojmo

Hřiště jako v Kanadě

Zápas se kvůli TV přenosu odehrál na hřišti menších rozměrů a mantinely se zúžily na rozměr 38×18 metru. Oba týmy si také musely zvykat na speciální povrch, domácí zápasy jinak hrají jak Znojmo, tak i Brno na dřevě.

Diváci

Derby bylo vyprodané. V útulné hale se tísnilo 592 diváků.

Znojmo

Skácelík

V. Procházka, Pánek
Kucharič – Salava – J. Procházka

Daberger, Martinek
Čihal – Šindelář – J. Novák

Krejčíř, F. Horák
Pe. Sláma – Fridrich – Palát

Brno

Kühn

Bauer, Juhaňák
Černoch – Grlický – Coufal

Žižka, Sládeček
Jurševskis – Mráz – Koláčný

Nonn, P. Kadlec
Pešák – Kadavý – Ondráček

Hvězdy zápasu

*** Jíří Skácelík
** Jiří Bauer
* Martin Pánek


Autor: redKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*