Chodov na vedoucí Boleslav ztrácí čtyři body. Foto: Český florbal
14. 11. 2017 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Tatran potrápil mistra, stáhnul tříbrankové vedení! Garčar řídil výhru Sparty

Chodov ztratil slibné vedení, Tatran dokázal v zápase třikrát vyrovnat. Těsně před koncem prodloužení poslal Ondřej Mikeš dva body na Jižní Město. Sparta držela zápas proti České Lípě ve svých rukách, nováčka porazila 10:4.

TATRAN STŘEŠOVICE – FLORBAL CHODOV 6:7p (2:3, 2:2, 2:1, 0:1)

Branky: 11. Jakub Kolísko (Jan Kolísko), 16. Beneš (Tlapák), 32. Ullmann (Meliš), 35. Beneš (Ullmann), 44. Beneš (Němeček), 52. Meliš (Tlapák) – 13. Podhráský (Marek Vávra), 14. Strachota (Fiala), 20. Podhráský (Marek Vávra), 21. Ondrušek (Mikeš), 25. Ondrušek, 48. Pražan, 65. Mikeš (Sýkora). Rozhodčí: Furmánek a Šolc. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:2.

Bronzový celek loňské sezóny vyzval v dohrávce Chodov, který v posledním zápase podlehl Mladé Boleslavi. Úvodní radost domácích zkrotily slepené branky Podhráského a Strachoty. Po dalších dvou gólech na obou stranách šel do šaten za vedení úřadující mistr.

Ani dvě trefy Ondruška však domácí nesložily. Mladý tým se zvládl vrátit do zápasu, nejdříve vyrovnával Beneš, který zpečetil hattrick. O osm minut později Meliš znovu vyrovnal, do prodloužení se vstupovalo za stavu 6:6.

Rozuzlení přišlo až těsně před koncem, Ondřej Mikeš rozhodl po útočné akci Sýkory. Chodov si tak odváží dva body, s výsledkem ale i díky slibnému vedení ve druhé třetině úplně spokojený být nemůže.

Ondřej Mikeš ukončil gólem zápas. Foto: Český florbal

SPARTA PRAHA – ČESKÁ LÍPA 10:4 (2:1, 4:2, 4:1)

Branky: 9. Košir (Garčar), 10. Ujhelyi (Marvánek), 24. Zouzal (Pruner), 26. Garčar, 32. Ujhelyi (Pruner), 39. Koščo (Kalaš), 46. Garčar (Svatoš), 47. Košir (Krejča), 49. Krejča, 56. Pruner (Zouzal) – 12. Ekl (Jirsa), 22. Kněžour (Legner), 39. Slaný (Vnuk), 52. Mlejnek (Ekl). Rozhodčí: Müller a Novosad. Vyloučení: 3:4. Využítí: 0:0. Diváci: 292.

Sparta hraje v posledních zápasech v dobré formě. Před předehrávkou 12. kola bodovala v předchozích pěti kolech. České Lípě se z nováčků daří nejlépe, dnes ale příliš nepřesvědčila.

Rychle využitá přesilovka poslala Spartu do vedení, náskok ještě pojistil Ujehlyi. Hráči okolo trenérky Lenky Bartošové se zvládli vrátit zpět do utkání, ve druhé části srovnali na 2:2.

Branka Zouzala a nájezd Garčara však určily směřování dalšího vývoje. Gólový rozdíl ve prospěch Pražanů ve zbytku zápasu rostl, nakonec sparťané zastavili skóre na 10 brankách. Po dvanácti zápasech jim patří čtvrté místo.

Milan Garčar u standartní situace. Foto: Český florbal