Radomír Maleček. Foto: Erwin Keller.
9. 12. 2017 Reprezentace žen (2) KOMENTÁŘŮ

Expert Maleček: Švýcarky hodně chybovaly, toho jsme měli využít

 České florbalistky si bronzové medaile z Mistrovství světa žen 2017 ve slovenské Bratislavě neodvezou. Rozhodla o tom porážka 2:3 se Švýcarskem, kterou pro Florbal.cz okomentoval Radomír Maleček, trenér Wizards Bern Burgdorf, elitního týmu tamní nejvyšší ženské soutěže. Podle něj udělaly Švýcarky příliš mnoho chyb, které měly Češky potrestat. 

Podle Radomíra Malečky Švýcarky chybovaly. „Švýcarky měly více ze hry, ale také hodně chybovaly, toho se musí umět využít,“ říká bývalá opora ostravského FBC. „Hráli jsme se stejnou obranou a čekali na chyby, které přišly, ale my je nevyužili, je to škoda,“ smutnil nad prohrou českého týmu.

Líbil se mu soupeřův herní plán. „Závěrečný tlak přišel pozdě, Švýcarky měly jasně dáno, co mají hrát a byly trpělivé,“ ocenil hru bronzového týmu. „Corin Rüttimann to dnes rozhodla,“ potvrdil. „Můžeme řešit, jestli se jednalo o nájezd nebo ne, ale nesmíme zapomínat na to, že my dali gól z vysoké hole,“ řekl k brance Dominiky Kubišové.

Náročné utkání bylo hodně o morálce. „Zápas o třetí místo byl hodně o tom, kolik má tým sil, týden byl velmi náročný a ukázal, kdo je na tom lépe,“ hodnotí. Výhled do budoucna je prý optimistický. „Uvidíme, jak na tom český florbal bude za dva roky, přeji mu hodně štěstí. Potenciál máme, je ale třeba na něm pracovat,“ uzavřel Radomír Maleček.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*