Filip Langer v dresu národního týmu. Foto: Tatran Střešovice Filip Langer v dresu národního týmu. Foto: Tatran Střešovice
10. 1. 2018 Superliga (13) KOMENTÁŘŮ

ORK vyhověla Vítkovicím, Filip Langer v této sezoně již v Tipsport Superlize nenastoupí
Případ Filipa Langera má další pokračování. Odvolací a revizní komise totiž vyhověla podnětu Vítkovic, které zpochybnily vydání výjimky speciálně pro talentovaného dorostence pražského Tatranu. V praxi to znamená, že v letošním ročníku Tipsport Superligy již nenastoupí. Paradoxně by si ale nejvyšší soutěž mužů mohl zahrát v zahraničí.

Případ talentovaného dorostence Filipa Langera hýbe českou florbalovou veřejností již od léta. Mladý se útočník se dostal do nominace finského hlavního trenéra naší reprezentace Petriho Kettunena a odehrál například turnaj série EuroFloorball Tour, nicméně v domácí nejvyšší soutěži hrát nemohl.

Obecně narazil na stejný problém, který v minulosti trápil dnešní hráčku Ivanti Tigers Lucii Pilíkovou, podobně nastoupila za reprezentaci žen Slovenska také Šárka Bol’ová, ačkoliv rovněž nemohla nastoupit v Extralize žen. Podle pravidel Mezinárodní florbalové federace, která jsou mimochodem shodná s pravidly například ve Švédsku, totiž hráč či hráčka může nastoupit v soutěži dospělých ode dne, ve kterém oslaví patnácté narozeniny.

Odvolací a revizní komise Českého florbalu se již podruhé ztotožnila se závěrem Vítkovic, které poukazovaly na to, že současný platný soutěžní řád neumožňuje vydání výjimky pro Filipa Langera.

Bod Soutěžního řádu 5.4. o povolení startu dorostence v mužské soutěži se navíc podle výkladu ORK vztahuje pouze na hráče, který nemá možnost nastoupit za mužské družstvo v místě svého bydliště. Tento bod podle ORK Filip Langer nesplňuje.

Jeho superligová bilance se tedy v této chvíli zastaví na pěti utkáních, ve kterých nasbíral šest kanadských bodů.

Filip Langer tak má jasno v tom, že v aktuálním ročníku Tipsport Superligy již nenastoupí. Paradoxně by si ale mohl třeba zahrát Superligu ve Švédsku. Přestupní termín totiž končí až 15. ledna, což mu dává teoretickou možnost přestoupit například do Pixba, se kterým Tatran spolupracuje.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Ámos napsal:

  Vítkovice jsou banda oslů, co vždy hýká kdy nemá.

 • Fanoušek napsal:

  Nevím, co je na podání odvolání špatného. Nevadí nám Filip jako takový, ale manipulace s pravidly v průběhu sezóny, toť vše. Chceme hrát fair play = podle pravidel. Ale to už asi dnes není moderní 😉

 • Franta napsal:

  Vítkovícim si myslím, že vůbec nejde o Filipa, vždyť v zápasech proti nim byl naprosto neviditelný, z něho opravdu strach nemají.

 • Michel napsal:

  Tady nejde ale vůbec o Filipa, který je dle mě opravdu talent, ale o něco daleko jiného.
  Vítkovice nebrečí, jen poukázaly na to, že si činovníci z Unie dělají s předpisy co chtějí. Kluby dostávají za porušení předpisů a soutěžních řádů pokuty, napomenutí, za chyby jsou trestány, ale když něco z toho poruší Unie tak je to v pořádku ?
  Urážet, odsuzovat a navážet se do Vítkovic za to, že poukazují na porušení předpisů ? To je teprve ubohost. Bohužel i tato diskuze ukazuje jakou má naše společnost úroveň. Místo, aby někdo řekl, super práce, konečně se někdo ozval a upozornil na průser, tak jsou tu jedinci, co je nazívají burany z Polska ? Často nemohu moc souhlasit s p. Krásným, ale v tomto případě říkám dobrá práce.
  Pak se nemůžeme divit, že to v naší zemi vypadá, tak jak to vypadá, když lidi uvažují jako hlupáci a idioti a pořád za tím hledají útok na F. Langera, i když už se tolikrát psalo, že se poukázalo na porušení řádů a ne na Filipa jako hráče, kterému nestačí jeho kategorie.
  Za mě … Filip je talent, určitě by si zasloužil aby hrál SL dál. V tom případě, by tu možnosti měli mít i další talenti a nebo by se hlavně měl od dalšího roku upravit soutěžní řád.

 • florbalfanda napsal:

  Lidé kteří ted nadávají Krásnemu a Vítkovicím jsou bez mozci at už je to jeho otec či ostaní !Vůbec nejde o nějakého Langera ale to pochopí jen ten co přemýšlí a jak vidět těchto lidí je stále dost .

 • Adolf napsal:

  Vyhrál zdravý rozum a právo! Respekt pro Vítkovice a ORK.
  Každopádně držím palce všem, co chtějí hájit právo v této zemi a v tomto hnutí!

 • Honza napsal:

  Fandím lidem, kteří se nebojí vystoupit proti rozhodnutím, která jsou v rozporu s určitými pravidly…A naopak nechápu lidi, kteří za tím hledají nefér jednání vůči Filipovi. Pokud má možnost hrát v zahraničí, tak proč to nezkusí? To, že už nenastoupí do konce sezony v TIPSPORT
  SUPERLIZE, přece neznamená, že se zastaví jeho talent a nikam se neposune.

 • Pouceni napsal:

  Upravit do pristi sezony pravidla podle IFF … pak se nebudou resit prusery…
  To o co se unie pokusila je hnus…
  Langer jasne ukazal ze i mladsi hraci na SL maji respekt!!!

 • Medaile napsal:

  Vystupování hráčů Tatranu, kterým pomalu není ani 18 let, na sociálních sítích je vážně směšné.

 • Ventilační prachová částice napsal:

  Cením rozumné názory některých zdejších diskutérů, kteří skutečně pochopili, že tady nejde vůbec o Filipa, o jehož talentu a schopnostech hrát Superligu nikdo nepochybuje. Problém je v tom, že není možné, aby se pravidla, která se výslovně nemají měnit v průběhu probíhající sezóny, měnila jen proto, že si to daný orgán rozmyslel a že se mu to v aktuální situaci hodí. Rozum a právo zvítězilo nad hloupostí a diletantstvím.

 • trenér napsal:

  plně se ztotožňuji s vítkovicemi a tím, jak tato kauza nakonec dospěla k rozhodnutí ORK…rozumný člověk to chápe, lidem zaslepeným, bezmozkům či jinak postiženým je zbytečné cokoliv na jakékoliv úrovni vysvětlovat a proto mě docela potěšila nereakce na úvodní příspěvek amose, na který se prostě nedá reagovat žádným inteligentním způsobem

 • Kubas napsal:

  Principiálně samozřejmě správně. Pro Filipa trochu pech, jeho výkony v EL se mi líbili. Doufám, že to ty nahoře pěkně vyfacká a od příští sezóny už budou moct hrát EL stejní hráči, jako v mužské repre. Tak mi to dává smysl.

 • rv napsal:

  bohatě by postačilo, kdyby unie těch výjimek povolila více a vytvořila pro ně pravidla (nominaci si obhájí klub, souhlas dají rodiče a lékař). Ne jak teď, kdy unie vydala usnesení o jednom hráči. Myslím, že taková změna by měla slušnou většinovou podporu. Talenty by se ukázaly. Takhle to odnáší Langer a ještě Vítkovice. Naopak, potřebujeme více Langerů.

Napsat komentář

*