Mladá Boleslav proti České Lípě uspěla. Foto: Technology Florbal MB Mladá Boleslav proti České Lípě uspěla. Foto: Technology Florbal MB
13. 1. 2018 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Chodov a Boleslav nezaváhaly. Znojemská stíhací jízda na Tatranu body nepřinesla

Na čele superligové tabulky žádné změny. Vyhrál jak obhájce trofeje Chodov, tak vedoucí Mladá Boleslav, která má ovšem oproti Chodovu jeden zápas navíc. Tři body si z Ostravy odvezli Bohemians. Výhru si ve 20. kole připsal také Tatran, ovšem po skvělé první třetině se musel o svůj triumf ještě obávat.

Florbal Ústí – Florbal Chodov 4:10 (0:3, 1:3, 3:4)

Branky: 38. Täuber (Kužel), 41. Krbec, 44. Kolstrunk (Krbec), 45. Kopecký (Procházka) – 1. M. Vávra (Ondrušek), 15. Ondrušek (Mikeš), 16. Plíhal (M. Koutný), 24. Mikeš (Sýkora), 27. Mikeš (Ondrušek), 28. Matejčík (Strachota), 43. M. Vávra (Pražan), 46. M. Koutný (Žák), 49. Strachota (Matejčík), 50. M. Koutný (Žák). Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 316.

Chodov první dvě třetiny duelu v Ústí zvládl výborně. Po čtyřiceti minutách vedl 6:1. Pak ale Pražané polevili, což se na výsledku projevilo. Ústí vstřelilo tři slepené trefy a snížilo na 4:7.

Reakce favorita přišla vzápětí. Dva góly Martina Koutného a jedna trefa Strachoty definitivně rozhodly o výhře hostů. Tři body v duelu zaznamenali Koutný, Mikeš a Ondrušek. Chodov tak zůstává o bod za první Boleslaví, má však jedno utkání k dobru.

Tatran Střešovice – TJ Znojmo 7:6 (6:2, 1:2, 0:2)

Branky: 3. Nehila (Slavík), 3. Sládeček (Deutsch), 6. Jak. Kolísko (Marek Beneš), 15. Brautferger (Marek Beneš), 18. Marek Beneš (Meliš), 19. Jiří Kolísko (Mühlfait), 27. Váňa (Nehila) – 6. Šindelář (Kucharič), 14. Sláma (Palát), 31. Kucharič (Novák), 33. Šindelář (Kucharič), 49. Kucharič (Pánek), 52. Sláma (Palát). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 336.

Tatran Střešovice zdolal ve výjezdním utkání v Hradci Znojmo. Foto: Tatran Střešovice

Tatran po úvodní třetině vedl 6:2. V prvních šesti minutách se domácí prosadili hned třikrát a směřovali k jasnému vítězství. Jenže hosté se pak vzchopili a spustili stíhací jízdu.

Ve 49. minutě snížil Kucharič na 5:7 a osm minut před koncem přidal kontaktní trefu Sláma. Tatran závěr zápasu přesto zvládl a prodloužení nepřipustil. Minimálně do zítřka tak poskočil na sedmé místo před Pardubice.

FBC Ostrava – FbŠ Bohemians 3:7 (1:2, 1:2, 1:3)

Branky: 6. Šimíček (Hrabal), 32. Hrabal (Eichner), 60. Miške (Hromádka) – 8. Miščík (Růžek), 13. Krbec (Cabejšek), 21. D. Šimek (Krebner), 32. Krbec (Miščík), 51. Cabejšek (Kindl), 54. Šárka (Krebner), 60. Šárka (D. Šimek). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 184.

Bohemians vydolovali na hřišti ostravského FBC důležité vítězství, které je výrazně posunulo k jistotě účasti ve vyřazovací části. Dvěma góly se na tom podíleli Jakub Šárka a Kryštof Krbec.

Domácí vedli pouze na začátku zápasu. Klokani pak otočili skóre ve svůj prospěch a vedení už do konce zápasu nepustili. Pojišťující branky přidali Pražané v závěrečných deseti minutách střetnutí.

FBC Česká Lípa – Florbal Mladá Boleslav 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Branky: 25. Ekl (Jirsa) – 14. Jelínek (Kološ), 34. Krzyžanek (Natov), 35. Řehoř (Tomašík), 46. Tadeáš Chroust (Jelínek), 56. Gruber (Tomašík). Rozhodčí: Baloun, Šuvada. Vyloučení: 2:2, navíc Jirsa (Česká Lípa) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 320.

Hosté šli do vedení po brance Jelínka. Ve 25. minutě ovšem vyrovnal za domácí Ekl a přes tři sta diváků v českolipské hale bouřilo. Lídr tabulky ovšem zápas nakonec zvládl a zvítězil v severočeském derby 5:1.

Domácí tým výrazným způsobem podržel brankář Ponomarev, který si připsal 32 zákroků.