Filip Langer ve svém prvním utkání za národní tým mužů proti Slovensku (9:5). Foto: Martin Flousek Filip Langer ve svém prvním utkání za národní tým mužů proti Slovensku (9:5). Foto: Martin Flousek
15. 1. 2018 Švédsko (8) KOMENTÁŘŮ

TAK PŘECE: Filip Langer si mezi muži zahraje, zamířil do Pixba

 Varianta, která se přímo nabízela, se nakonec stala realitou. Poté, co Odvolací a revizní komise Českého florbalu vyhověla podnětu Vítkovic a tím pádem do konce aktuální sezony znemožnila start Filipu Langerovi v Tipsport Superlize, zamíří tento talentovaný dorostenec do Pixba, o čemž se živě spekulovalo už poté, co rozhodnutí ORK vešlo ve známost. Stane se tak po Marku Benešovi a Ondřeji Němečkovi třetím Čechem z Tatranu, který v této sezoně v dresu Pixba okusí SSL.

Sága okolo Filipa Langera dospěla ke svému konci. A v konečném důsledku není její rozuzlení překvapivé. Vzhledem k tomu, že mezinárodní přestupní termín nově končí až 15. Ledna, a navázané spolupráci mezi Tatranem a Pixbem se Langerův přesun dal po rozhodnutí ORK očekávat.

Za nějakých šest týdnů, přesně 22. února se Langer stane hráčem Pixba a setrvá zde do konce sezony. „Jako vedení klubu jsme se tak rozhodli po konzultaci s Filipem a jeho rodiči. Tyhle tři měsíce strávené ve Švédsku můžou Filipovi pomoci v tom, aby se mohl co nejlépe připravit na mužský šampionát v Praze,“ okomentoval na webu Tatranu situaci šéftrenér Jiří Jakoubek.

Filipa Langera tak čeká boj o místo na elitní soupisce jednoho z nejslavnějších florbalových týmů. „I přes nabídky ze Švýcarské nejvyšší soutěže jsme se společně rozhodli, že využijeme náš partnerský klub ve Švédsku, kde Filip bude moci zabojovat o místo v elitním týmu mužů. Pokud se prosadí, může hrát i za „A“ tým Pixbo Wallenstam, pokud ne, bude mít možnost hrát 1. divizi a juniorskou nejvyšší soutěž,“ popisuje Jakoubek.

Mladý útočník se těší na výzvu, kterou působení v Pixbu představuje. „Bez vidiny kvalitních zápasů bych přišel o veškerou motivaci v právě probíhající sezóně. Vzhledem ke spolupráci Tatranu se švédským Pixbem jsem využil možnosti přestupu, který mi byl Tatranem sám nabídnut. V přesunu do Švédska vidím možnost získání obrovských zkušeností a velkou výzvu,“ říká na webu Tatranu Langer, který se v Pixbu potká také s nejlepší českou florbalistkou Eliškou Krupnovou.

Šéftrenér Tatranu Jiří Jakoubek si tak může oddechnout, že kauza okolo Filipa Langera je u konce. Přiznal ale, že je velmi zklamaný. „Vůbec nejde o rozhodnutí ORK, ani o odvolání Vítkovic, ale o průtahy, které celé řešení provázely. To, že se na zažádání o výjimku čekalo několik měsíců, stejně tak jako na následné rozhodnutí, je za mne ukázka toho, že český florbal netáhne jedním směrem. A to v hlavním poslání českého florbalu, kterým je SPORT,“ kritizuje.

Sám se pak opřel do – svým způsobem – příčiny celé situace. „Nerozumím tomu, že na mezinárodní scéně smí hráč nastupovat od 15 let a naše řády tuhle myšlenku potírají. Dokud se nám nepodaří sjednotit naše cesta a nebrat svůj klub jako to nejzásadnější, nebudeme nikdy více než 4. na světě,“ uzavřel na webu Tatranu Jiří Jakoubek.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • trener napsal:

  spojitost mezi kvalitou naší soutěže a případem langra na rozdíl od jakoubka nevidím – on je sice talentovaný, ale teprve čas ukáže, jak se dokáže prosadit mezi dospělými a zda to není a nebude jenom experiment. a mezi námi – moc nevěřím ani v jeho nominace na ms – florbal je kolektivní sport, je to o partě, o životě mimo hřiště, o stejných nebo podobných zájmech a tady vidím velká úskalí v jeho zařazení do kolektivu kluků o 5 a více let starších…

 • napsal:

  Jirka Jakoubek si stěžuje na průtahy a všechno kolem. Nicméně ať se zeptá šéftrenéra reprezentace, kdy podal oficiální návrh ohledně Langera … když to tedy vše bylo v zájmu reprezentace.

 • Včelka napsal:

  Je to zbytečná bouře ve sklenici vody.
  Tak za prvé je v článku napsáno – že pokud se Langer svými výkony prosadí, zahraje si tam za muže. A upřímně, takových „Langrů“ hraje ve švédske SSL v kazdem tymu minimalne tři pětky.
  Navic tam pujde na tri mesice, takze nabere hlavne jen par zakladnich zkusenosti. Ve Svedsku zjisti, co vsichni jiz davno vime – jiny level souteze, lepsi zazemi, daleko vyssi nasazeni, tvrdost atd.
  Nicmene – prejme mu tu osobni zkusenost !

  • trener napsal:

   asi tak nějak – souhlas…je to sice výrazný talent, v našich luzích a hájích ano, ale zas tak nic výjimečného se neděje… zůstat tam asi nemá smysl, je omezen věkem, neznalostí jazyka, vzděláním – nejspíše nějaká střední škola v čr mu bude chybět… suma sumárum – posbírá zkušenosti, snad znalost prostředí – tady se domnívám by bylo lepší aby se pohyboval spíše v prostředí jeho vrstevníků pro lepší komunikaci a blízkost zájmů, návrat do čr, následně bude řešit co dále, protože střešky na tom nejsou výsledkově kdoví jak, snad možná přestup v rámci superligy atd., atd., prostě život jde dále

 • florbalfanda napsal:

  No v 15 letech přijít o motivaci mhmhm trošku hruška ne ?AJakoubek už asi zná nominaci na MS když řekne že se může kvalitně připravit na MS .

  • Honza napsal:

   Přesně to samé mě napadlo, když jsem četl rozhovor na stránkách Tatranu. Pokud se nedostane v Pixbu do „chlapů“, ztratí taky motivaci? Trošku přemýšlet by to možná chtělo a maličko skromnosti!

   • flrbl napsal:

    Přesně. Aby tohle mohl říct musel by Tatran (v juniorech) být bez ztráty bodu a Langer o třídu první v kanadskym bodování. Ani jedno z toho realita není, tak nevím proč by nemohl mít motivaci aby to tak bylo…

Napsat komentář

*