Tomáš Sladký v sérii s Tatranem. Foto: Kamil Besta - florbalvitkovice.cz
25. 3. 2018 Superliga (4) KOMENTÁŘŮ

Sladký: Ve čtvrtfinále se nám povedl unikát, hodně nás to posílí. Takové zápasy by se měly hrát v každé sérii včetně té finálové!

 Tomáš Sladký před odchodem do Švédska prohlásil, že se do Vítkovic vrátí jen tehdy, pokud se Superfinále přesune z Prahy do Ostravy. To se před letošním ročníkem stalo a shodou okolností došlo také k návratu florbalového světoběžníka domů. Tomáš Sladký tak nyní vede Vítkovice jako kapitán na jejich cestě do OSTRAVAR Arény. Po čtvrtfinálové sérii přiznal, že pokud by jeho tým prohrál také druhý, velmi špatně rozehraný zápas, otočit sérii by bylo nesmírně těžké.

Podle slov svého kapitána měly Vítkovice jasno v tom, že se vydají do Prahy. „Vybrali jsme si Tatran na úkor Sparty, protože jsme věděli, že si zahrajeme kvalitnější florbalové zápasy,“ odhalil zákulisí ostravského rozhodování. A to se také potvrdilo: „Série sice skončila 4:1 na zápasy, ale čtyřikrát šlo dramatické utkání až do prodloužení. Takto vyhrocené zápasy by se měly hrát v každé sérii playoff, včetně té finálové!“

Ostrava jako taková možná netradiční čtvrtfinálové série přitahuje. Loni se ženám tamního FBC povedlo zvrátit sérii s Bohemians ze stavu 0:3 na zápasy na konečných 4:3, letos se zase vítkovickým mužům podařilo postoupit do semifinále bez jediné výhry v základní hrací době. „A ještě se záporným skóre v celé sérii! Je to rarita, ale především také známka toho, že tým je uvnitř obrovsky morálně silný. Ať už dotahujeme nepříznivý vývoj nebo ztratíme vysoké vedení v zápase, tým pořád věří ve vítězství, dělá pro to maximum a „jede na morál“, to je strašně důležitá vlastnost týmu především ve vyřazovací fázi soutěže,“ chválí vítkovický kapitán.

Přitom první utkání série se rytířům vůbec nepovedlo, Tatranu podlehli 2:8. „Klasika, měli jsme smůlu v zakončení a Tatran měl zase štěstí, spadlo jim tam opravdu všechno. Herně nás nějakým způsobem nepřehrával, jednoduše nás účelově porazili. Možná se na nás také projevila špatná koncovka základní části, kdy jsme prohráli se Spartou 2:7 nebo hráli doma extrémně nudný zápas s Brnem,“ připomíná nepovedené výsledky na konci základní části.

Dost možná klíčový byl druhý duel, ve kterém Vítkovice po dvou třetinách prohrávaly 1:3, přesto jej nakonec získaly v nájezdech. „Klíčový byl v této sérii každý zápas a díky bohu za to! Pravdou je, že odjet ze sportovní haly do stodoly za stavu 0:2 na zápasy, by bylo hodně náročné. Takto to bylo 1:1, série začínala od nuly a my si konečně začali naplno věřit. V Praze se nám povedlo urvat „na morál“ hned dvě prodloužení, což podle mě také rozhodlo tuto sérii,“ nabízí Tomáš Sladký další zlomový moment.

Střešovice tak musely v úterý do Ostravy za krajně nepříznivého stavu 1:3 na zápasy. „Tatran věděl, že tady v Ostravě to bude hrozně složité, tohle ustát je těžké především psychicky! K vítězství nám obrovským způsobem pomohli fantastičtí fanoušci. S tatranským peklem to ani moc srovnávat nejde, modrobílý lauf je jen jeden, ten vítkovický. Prostě fantazie a moc za to všem fanouškům děkujeme!,“ chválí ostravské fanoušky, kteří spojili síly s hokejovým kotlem HC Ridera!

Kapitán Vítkovic vidí v sérii obrovské morální povzbuzení. „Je to obrovský vklad do semifinále. Tým, který projde čtvrtfinálovou sérií bez zaváhání a po jasném průběhu, to mám zpravidla těžší v následující fázi playoff. My si společně prožili hned čtyři infarktové koncovky zápasů, tým ukázal obrovskou sílu, o kterou se budeme moci opřít i v bojích proti Chodovu,“ burcuje zkušený centr Vítkovic.

Vzápětí si ale při narážce na klubovou kampaň dovolí zažertovat. „Ani nevím, na které zastávce jsme…,“ usměje se při připomínce, že Vítkovice jsou na půli cesty tramvají číslo 3, kterou symbolicky putují z Dubiny až do OSTRAVAR Arény. Přesně devět zastávek této linky totiž symbolizuje devět výher v playoff, potřebných k zisku titulu.

Vzápětí se zaměří na souboj s Chodovem. „V semifinále nás čeká nesmírně těžká série, prakticky jde o vrchol sezony, protože ze sportovního hlediska je Superfinále už jen taková atrakce pro diváky. Samozřejmě, když už se finále bude hrát v Ostravě, uděláme maximum proto, abychom mohli ostravským sportovním fanouškům osobně představit tento „jedinečný“ zápas o všechno. Koncem série s Tatranem okamžitě začala poctivá příprava na Chodov! Oba týmy mojí dostatek času se na sebe důkladně připravit, bude to kvalitní série. Tímto bych chtěl především v Praze pozvat alespoň o trochu více diváků na tribuny než tomu bylo ve čtvrtfinále s Otrokovicemi, tam to bylo opravdu na pováženou a doslova tak trochu „bizár!“


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Korektor napsal:

  Sladkého jsem měl v oblibě, dokud hrál venku a současně v reprezentaci. Nyní se z něj stal zákeřný a neurvalý hulvát, který doufá že jej jeho minulost ochrání a zajistí mu možnost jít víc přes čáru. Velká škoda a ostuda.

  • Medaile napsal:

   Možná, že když na něho všichni hrají jako hovada, a rozhodčí nic nepískají, tak se to taky naučil.

   • Mira napsal:

    Asi nebude jediný v lize, kdo je faulován a vše se na něj nepíská. To mu rozhodně nedává právo se chovat tak, jak se chová. Tomáš dávno není tím hráčem co býval. Takže se snaží strhnout pozornost tím, jak se na hřišti chová. Ostatně i v rádoby chytrých komentářích v médiích a na sociálních sítích mu jde o to stejné.

 • to Medaile napsal:

  Není to o těch všech hráčích hovadech, není to o rozhodčích. Je to jen a jen o Tomášovi. Když rozdává, měl by umět i přijímat. A to již bohužel není Tomášův případ. Prostě má nejlepší léta za sebou a dohání to jinak.

Napsat komentář

*