Denisa Kotzurová se zaskvěla fair play gestem. Foto: Ladislav Káňa - fbcostrava.cz
3. 4. 2018 Extraliga žen (6) KOMENTÁŘŮ

Udělala by to každá, říká Kotzurová o zastavení hry. Hrajeme play off, ale fair play, dodává

 Florbal sice dostala do celostátních medií kauza rozdílných štulpen hráče Black Angels Votruby, v extralize žen ale bylo o víkendu k vidění také velké gesto fair play. Postarala se o něj obránkyně Ostravy Denisa Kotzurová, která suplovala rozhodčí a když při zjevném zranění Kláry Kociánové nedošlo k přerušení hry, sama ji zastavila a umožnila Vítkovicím střídat. Sama ale říká, že by se tak zachovala každá spoluhráčka.

Bylo chvíli po polovině utkání, když Klára Kociánová při pokusu o rozehrávku nešťastně upadla. Prakticky ihned bylo jasné, že se bohužel zranila, nicméně sudí – byť na druhou stranu nemuseli – hru nepřerušili, postarala se o to až Denisa Kotzurová.

Ta totiž pár metrů před polovinou hřiště zastavila a nechala Kociánovou doskákat na střídačku, následně vystřídala celá vítkovická formace. Není divu, že si vysloužila bouřlivý potlesk více než dvou stovek diváků.

Sama ale z toho příliš vědu nedělá. „Zaregistovala jsem zranění a podle toho jsem reagovala, popravdě jsem si prvně myslela, že rozhodčí přeruší hru,“ popisuje. „To se však nestalo, takže jsme spolu s celou lajnou takto zareagovaly a počkaly než vystřídá,“ říká Denisa Kotzurová. „Následně jsme pokračovaly, automatismus to určitě byl. Tohle ke sportu určitě patří, ačkoliv každý tým chce vyhrát,“ má jasno.

Celá situace je pro ni o to pikantnější, že ve do FBC přišla právě z Vítkovic, kde se do extraligového týmu neprosadila. V FBC se pak dostala do širšího kádru ženské reprezentace. „To, že jsem působila ve Vítkovicích určitě vnímám, ale už to jsou nějaké roky, co jsem v FBC a na situaci to vliv nemělo,“ usmívá se. „Je to soupeř jako každý jiný tým,“ dodává odhodlaně.

Kociánová se sice vzápětí zkusila rozcvičit, ale zbytek zápasu byla v péči realizačního týmu, nad jejím dalším působením v této sezoně tak visí otazník. „Určitě jsem zaregistrovala, že Klára už nenastoupila. Doufám, že to nebude nic vážného a bude brzy fit,“ přeje Kotzurová zraněné soupeřce.

Florbal by tak mohl získat pozitivní body. „Myslím si, že by takhle zareagoval každý z našeho týmu, akorát to nyní vyšlo na mě,“ nevidí sama sebe jako hrdinku. „Kuba sám ukazoval ať počkáme,“ zmínila hlavního trenéra Jakuba Robenka. „Oba zápasy potvrdily to, že již nastalo play off, nicméně vše se nese v duchu fair play,“ pochválila si na závěr Denisa Kotzurová.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*