Vítkovice se s Boleslaví utkají v ostravském Superfinále. Foto: FB Florbal Mladá Boleslav
18. 4. 2018 Superliga (9) KOMENTÁŘŮ

Korunní princové proti hladovým rytířům. Superfinále mužů slibuje velkou bitvu

 Superfinále už ze své podstaty slibuje neopakovatelný sportovní zážitek. Letos se poprvé odehraje v ostravské OSTRAVAR Aréně, nicméně to není hlavní lákadlo boje o všechno v roce 2018. Tím jsou především samotné týmy: Mladá Boleslav, která stále čeká na svůj vytoužený titul a domácí Vítkovice, které třeba nemají na pohled tak nabitý kádr, za to ale ukázaly obrovskou morálku.

Při troše představivosti Mladá Boleslav reprezentuje prince Charlese. Britský monarcha zatím tráví život ve stínu své matky, královny Alžběty II. a občas se mluví o tom, že jej na královský trůn nepustí nejstarší syn.

Právě taková je Mladá Boleslav. Už několik let patří k tomu nejužšímu okruhu favoritů, přesto na vysněný ligový titul ještě nedosáhla, když podlehla jak Tatranu, tak Chodovu. Přitom vedení oddílu v čele s manažerem Tomášem Pacákem ani zdaleka nemůžete vytknout, že pro úspěch svého týmu toho dělá málo.

V průběhu let přivedl renomované trenéry, z Tatranu získal Natova, přivedl Jiřího Curneye nebo bývalého vítkovického kapitána Jana Jelínka, naposledy pak třeba Milana Tomašíka. Boleslav již několik let patří mezi hlavní hráče na přestupovém trhu. Přesto si zatím na titul nesáhla a bývá terčem škarohlídů.

Takovým terčem bývají také Vítkovice v čele s prezidentem Tomášem Krásným. Rytíři nedisponují takovými podmínkami, samotná Ostrava není tak atraktivním místem pro život. Přesto se rytíři ve společnosti ekonomicky silnějších gigantů českého florbalu – Chodova a Mladé Boleslavi, dokáží držet ve špičce.

Jestliže Boleslav je známá tím, že hráče kupuje prakticky po celé republice, Vítkovice jdou regionální cestou. Právě v regionu tak vyrostli hráči jako Ondřej Firda nebo reprezentant Josef Rýpar. Letos navíc těží také z návratu zkušené dvojice Tomáš Sladký – Lukáš Hrubý.

Tomáš Sladký je našim spojením zpět k Mladé Boleslavi. Florbalový světoběžník totiž prohlásil, že českou ligu bude – zřejmě naposledy – hrát pouze tehdy, když se Superfinále uskuteční v Ostravě. To se nakonec stalo a Superfinále tak bude také soubojem o zlato pro dvě klubové ikony.

Na straně Vítkovic je tou ikonou Tomáš Sladký, v Boleslavi tento statut požívá Petr Novotný. Boleslavský nezmar se dokázal do semifinálové série se Spartou vrátit po zranění, Sladký patřil k ústředním postavám Vítkovic. Oba matadoři ví, že příliš dalších šancí vyhrát Superfinále již nedostanou, především starší Novotný po premiérovém zlatu jistě moc touží…

Radovat se ale bude buď Novotný nebo Sladký, Mladá Boleslav nebo Vítkovice. Oba týmy vědí, proč nechtějí prohrát – Vítkovice hrají poprvé v Ostravě, Boleslav už by chtěla zlomit prokletí.

V sobotu se ale bude radovat jen jeden. A je jasné, že duel bude opět polarizovat florbalovou veřejnost.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • trener napsal:

  pan Dannhofer ve svém komentáři opomenul některé fakta a osobnosti…k osobnostem – nelze nezmínit Hájka, jeho přínos pro Vítkovice je obrovský, stačí kouknout na tabulky, ale nejenom v tom je cenný – dokáže hrát pro kolektiv, pro mužstvo, nesobecky…a potom je tu Hubálek, který po nepříliš slavné anabázi ve Švédsku jakoby vyměnil nástroj za Stradivarky, podle mého nejlepší obránce superligy, komplexní hráč, který dozrává jako víno a doplatil v repre pouze na nepřízeň Cepka…samozřejmě můžeme zmínit kohokoliv jiného z kádru, Vítkovice se prostě neskládají jako individuality, ale jako parta, kolektiv a v tom byla vždy jejich síla. Každý hráč má svoji cenu, svoje přednosti, svoje slabiny a podle mě je ta vzájemná chemie to, co dělá Vítkovice celkem, se kterým je zatím nutno počítat – a nejen v mužích. Mladá Boleslav jde jinou cestou a tak nakoupila několik hotovek, které jsou podlé mého na hranici poživatelnosti a toto SF je skutečně poslední šance. Tomašík, Jelínek, Kološ, Novotný dávno nepatří k drahokamům české superligy. Natov a Curney potřebují vedle sebe parťáky, pokud si je Vítkovice dobře pohlídají, bude mít MB v SF problém. Ten zápas bude o drobnostech, o maličkostech, taky o štěstí. Z mého pohledu by byla série na 4 vítězné daleko větším přínosem především sportovním. Proto dávám 50/50, mírně navrch dávám Vítkovice už jenom proto, aby Ostravu nevyloupili bývalí odchovanci Vítkovic pro Mladou Boleslav…

  • Petr napsal:

   Ty přestupy bych jim nevyčítal a na nich typ nestavěl. Podstatnější bude taktika. Pokud zvolí Vítkovice obdobnou taktiku jako loni Chodov, MB opět nic nevymyslí, budou hrát jalově do plných a rozhodnou úniky. A nebude to ke koukání. Doufám, pro atraktivitu utkání, že se bude hrát otevřenější hra.

  • Petr napsal:

   A také o brankářích. Souček aktuálně ve formě, jsem zvědav na Bauera.

 • zvědavec napsal:

  udělejte radši nějaký rozbor ženského sf:) předpoklady a favority nebo 3 osobnosti s nejlepší formou teď které mohou rozhodnout sff:) zajímá nás ženské sf!

 • grammar nazi napsal:

  V tomto případě se píše „zato“ dohromady, nikoli zvlášť.

  „Tím jsou především samotné týmy: Mladá Boleslav, která stále čeká na svůj vytoužený titul a domácí Vítkovice, které třeba nemají na pohled tak nabitý kádr, za to ale ukázaly obrovskou morálku.“

 • Honza D. napsal:

  Děkuji.

 • Statistik napsal:

  Letos vyhraje Bolka. První třetina opatrná. Pokud přijde vyloučení bude první vyloučena Bolka, a to na konci 1. nebo v polovině 2.třetiny. Z této přesilovky Vítky vyrovnají. Na začátku 3.třetiny Bolka gólově odskočí na rozdíl 2 branek. Vítky vyrovnají, ale vzápětí obdrží lacinou branku. V závěrečném power-play se již skóre nezmění. Tak hovoří statistika….

 • Statistik napsal:

  Tím, že vyhraje Bolka, Novotný ukončí kariéru. V létě pak přestoupí z Vítek do Bolky Tokoš (náhrada Novotného) s Hubálkem (náhrada Kološe)…

Napsat komentář

*