Martina Čapková končí s hraním. Foto: Martin Flousek - Český Florbal
15. 6. 2018 Extraliga žen (6) KOMENTÁŘŮ

Martina Čapková oznámila po konci v reprezentaci definitivní konec s florbalem

 Po světovém šampionátu v Bratislavě ukončila v prosinci loňského roku reprezentační kariéru, nyní je jasné, že bývalá kapitánka národního týmu Martina Čapková již žádný další soutěžní zápas nepřidá ani v dresu Ivanti Tigers. Rozhodla se totiž skončit s hraním vrcholového florbalu, ač sama přiznává, že měla ještě nabídky ze Švédska a Švýcarska.

Do světa velkého florbalu se dostala ve Future, následovalo divoké angažmá ve švýcarském celku Riders, který v sezoně, kdy za něj Čapková nastupovala, měnil trenéry jako na běžícím páse, aby se na osm let – vyjma ročního angažmá v elitní švédské Moře – stala nedílnou součástí vícenásobných mistryň z Prahy 11.

V dresu Ivanti Tigers získala celkem čtyři mistrovské tituly a třikrát zvítězila v pohárové soutěži. „Nebylo to žádné náhlé rozhodnutí, přemýšlela jsem o tom už od prosince, a i když jsem si ten konec sezóny představovala trošku jinak, na mém rozhodnutí už to nic nezměnilo. Přestaly mě bavit tréninky a v tu chvíli už jsem si uvědomila, že bych měla asi začít čas trávit nějak jinak. Zvažovala jsem ještě nějaké nabídky ze Švédska a ze Švýcarska, ale nakonec jsem si srovnala svoje priority a rozhodla jsem se zůstat doma,“ řekla ke svému rozhodnutí na webu svého dnes již bývalého klubu.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • IVANTI napsal:

  Asi odvádějí v Ivanti dobrou práci, když se jim to pomalu, ale jistě rozpadá. No jo Boží mlýny melou 😉 Dobře Vám tak

  • Terry napsal:

   Rozpadá se zjevně celá extraliga a ubývá celkově týmů v ženách, takže to asi nebude o Ivanti, ale o té lize a o tom, jak jí unie vedla, až dovedla…

   • Michal napsal:

    Šla by ta “myšlenka” nějak konkrétně rozvést? Tedy kromě toho, že hrát EŽ ve 4-6 by všechny moc bavilo a brzy by repre přejela i švédky …??? Díky

    • ??? napsal:

     Nikdo nikdy neuvažoval o lize ve 4-6 týmech. Nejdříve se seznamte se základní myšlenkou a potom tady prezentuje svoje názory, protože jinak zjevně nevíte o čem je řeč.

     • Michal napsal:

      Mně by úplně stačila odpověď na můj dotaz, stále čekám…

 • buldog napsal:

  Je to škoda,byl to velký favorit a vzor pro dceru,hraje taky v obraně s 25 na zádech. Po odchodech slovenek ve Vítkovicích a teť Martiny což jsou naše oblíbenkyně budeme muset hledat jiné vzory,bude to ale těžké,v tom našem rybníčku!!

Napsat komentář

*