Andrea Dernerová se po roce vrací do brněnských řad Foto: Florbal Židenice
17. 7. 2018 Extraliga žen (2) KOMENTÁŘŮ

Dernerová se vrací do Židenic. Z minulé sezony mi bylo smutno, chci do play off, hlásí

 Židenice hlásí velký návrat do svých řad. Po ročním působení ve švýcarské druhé nejvyšší soutěži se do Brna vrací zkušená dvaatřicetiletá útočnice Andrea Dernerová, bez nadsázky místní legenda. Hráčka, která poprvé okusila nejvyšší ženskou soutěž již v sezoně 2004/2005 na klubovém webu přiznala, že zvažovala také ukončení kariéry, ale rozhodla se ještě dostat Židenice do play off. 

Na minulý ročník by pod hradem Špilberk tamní extraligové florbalistky asi nejraději zapomněly. Tým, který byl dlouhou dobu chválen za aktivní pojetí florbalu, se sezonou doslova protrápil: zažil dlouhou sérii bez vítězství, vůbec mu nevyšla zahraniční cesta s angažováním talentovaných maďarských dvojčat Takács, nepostoupil do play off a extraligovou místenku nakonec získal zpět až v baráži proti Bulldogs.

Pomoci k návratu na vyšší příčky má dlouholetá opora Andrea Dernerová, která se do Brna vrací po roční florbalové a životní zkušenosti ve švýcarském Mendrisiottu. A její návrat se nerodil snadno. „Rozhodovala jsem se docela dlouho, po návratu jsem byla v takovém rozpoložení…Rozmýšlela jsem se, zda pokračovat, nebo s florbalem skončit a věnovat se jiným věcem. Potřebovala jsem více času, než jsem si to v hlavě poskládala. Nakonec u mě vyhrálo to, že mi bylo smutno z poslední sezóny, a rozhodla jsem se, že se pokusím ze sebe ještě vymáčkout, co se dá, a pokusit se vrátit se Židenicemi do play-off,“ prozradila na webu Židenic.

 


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • Zlatan napsal:

    První

  • Vojtěch napsal:

    Dernerová mi byla vždy sympatická, proto její návrat do Brna vítám. Je vcelku s podivem, že tak velké město, kde je navíc množství studujících, je na tom po florbalové stránce tak, jak je.

Napsat komentář

*