Hana Koníčková přisoudila titul Vítkovicím. Foto: Martin Flousek - Český florbal Hana Koníčková přisoudila titul Vítkovicím, nyní se vrací do Liberce.. Foto: Martin Flousek - Český florbal
26. 8. 2018 Extraliga žen (2) KOMENTÁŘŮ

Koníčková se vrací do Liberce, posílily také Ivanti Tigers s Ostravou
V minulých dnech se v ženské nejvyšší soutěži událo několik zajímavých přesunů: po zisku mistrovského titulu s Vítkovicemi se zpět do Liberce vrátila Hana Koníčková, dvě nové posily oznámily také florbalistky Ivanti Tigers a došlo také na Ostravu, která zpečetila příchod Jany Lackové.

Zdánlivě nesplnitelná mise Hany Koníčkové, která se v minulé sezoně rozhodla kombinovat povinnosti v Praze, Liberci, Vítkovicích a Uherském Brodě nakonec měla zlatou tečku, když zkušená florbalistka, nesmírně oblíbená v kolektivu, rozhodla Superfinále proti Chodovu v prodloužení. Nyní se ale rozhodla pro návrat do Liberce. „Věděla jsem, že to bude u mě jen v rámci jedné sezóny, protože moje domácí prostředí je někde jinde. Pokud bych nyní chtěla hrát kvalitní florbal, jdu do zahraničí. Vracím se do známého prostředí, kde mám okruh přátel, práci a především krásnou přírodu se sportovním vyžitím,“ řekla na webu Liberce.

Dvojici nových florbalistek má také celek Ivanti Tigers. Jednou je Simona Pálková z Jihlavy, druhou pak maličká slovenská reprezentantka Daniela Kvasková. Pouhých 152 centimetrů vysoká hráčka, účastnice domácího ženského světového šampionátu v Bratislavě, přichází do Ivanti Tigers z Prešova.

Na působení v hlavním městě České republiky se těší. „Delší dobu jsem hru tohoto týmu sledovala, ještě když se jmenoval Herbadent, a toužila jsem v tomto týmu jednou hrát,“ uvedla na webu Ivanti Tigers.

Posilu hlásí také florbalistky Ostravy, které z Chodova získaly Janu Lackovou, mladší sestru bývalé reprezentantky Hanky Lackové. Ta si tak po působení v Chodově, Liberci, a dnešních Ivanti Tigers vyzkouší čtvrté extraligové angažmá.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*