Ženy Chodova čeká duel s Vítkovicemi, Panthers míří do Plzně. Foto: Florbal Chodov
22. 9. 2018 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

PREVIEW: Šlágrem repríza Superfinále, los slibuje také další zajímé bitvy

 Třetí pokráčování nejvyšší ženské soutěže by opět mohlo přinést několik zajímavých zápasů. Jednoznačným tahákem je repríza Superfinále mezi Chodovem a Vítkovicemi, nicméně 3. kolo je doslova prošpikováno potenciálně zajímavými zápasy: do Olomouce přijede Jičín, Židenice doma vyzvou Liberec nebo Ostrava míří tentokráte na Bohemians.  

Ivanti Tigers Jižní Město – Tatran Střešovice
Sobota, 16.30, SH Jižní Město
Hned první utkání kola nabízí zajímavou zápletku.Ivanti Tigers se totiž potřebují dostat zpět na vítěznou vlnu po porážce od Ostravy, ale proti Tatranu je nečeká nic snadného. Mladý tým se prezentuje agresivním celoplošným florbalem, se kterým naposledy slavil úspěch proti Židenicím. Favorita tedy nečeká nic snadného, svou roli by ale měl potvrdit.
Tip Florbal.cz:
Výhra Ivanti Tigers v základní hrací době

FBS Olomouc – KM automatik FBK Jičín
Sobota, 17.00, SH Čajkaréna Olomouc
Jičín jede po náročném začátku sezony do Olomouce, kde může poprvé opravdu reálně pomýšlet na bodový zisk. Domácí florbalistky dokázaly zatím porazit Plzeň, v minulém kole pak podlehly Panthers. Zápas dost možná bude o kompaktnosti olomoucké obrany, která bude muset ustát jičínské výpady. Proti Plzni se ukázalo, že v defenzivě Olomouc není stoprocentní, Jičín má v kádru hráčky, kterým by nabídnutý prostor mohl vyhovovat.
Tip Florbal.cz:
Výhra Jičína v základní hrací době

FBŠ SLAVIA FatPipe Plzeň – Panthers Praha
Sobota, 18.00, Slavia VŠ Plzeň
Panthers mají zatím bilanci 1-1, Plzeň na první body čeká. Zápas by mohl být podobný tomu s Vítkovicemi: domácí hráčky budou hrozit z rychlých protiútoků a budou se soustředit na obranu, hráčky Panthers by postupem času měly získat převahu a potvrdit roli favorita.
Tip Florbal.cz:
Výhra Panthers v základní hrací době

K1 Florbal Židenice – Crazy girls FBC Liberec
Neděle, 14.00, VUT CESA Brno I
Liberec v létě rozšířil kádr a těží ze svého zkušeného jádra. Naproti tomu Židenice se snaží oklepat z loňské nepovedené sezony, v minulém kole jim ale k bodovému zisku nepomohl ani hattrick Andrey Dernerové. V Brně by mohl být k vidění zajímavý duel, který nemá vyloženého favorita.
Tip Florbal.cz:
Výhra Liberce v základní hrací době

FbŠ Bohemians – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
Neděle, 14.00, SH Děkanka
Ostrava v minulém kole porazila Ivanti Tigers a definitivně poslala přihlášku mezi českou extraligovou špičku. Také její třetí utkání se uskuteční na venkovním hřišti, tentokráte na palubovce Bohemians. Tým Pavla Krbce zatím neztratil ani bod, nyní jej ale čeká největší zkouška. Je jasné, že Pražanky soupeři nedají nic zadarmo, přesto je favoritem ostravský tým.
Tip Florbal.cz:
Výhra Ostravy v základní hrací době

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – 1. SC TEMPISH Vítkovice
Neděle, 15.00, SH Jižní Město
Největším lákadlem tohoto kola by mělo být jeho úplně poslední utkání. Oba soupeři jsou zatím stoprocentní, především pro mladý tým Vítkovic se bude jednat o první ostré utkání ve kterém uvidí, jak na tom je ve srovnání s potenciální českou špičkou. Favoritem zápasu jsou stříbrné medailistky z Chodova, které by měly využít větších zkušeností z náročnějších zápasů.
Tip Florbal.cz:
Výhra Chodova v základní hrací době


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • Petr napsal:

    Uvidime v Olomouci. Uz se na Jicin tesime a nutno podotknout i kdyz maji hracky na rychle protiutoky my mame zase Frankovou.

Napsat komentář

*