Max Seilonen. Foto: FbŠ Bohemians Max Seilonen. Foto: FbŠ Bohemians
4. 10. 2018 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Bohemians navazují spolupráci s EräViikingit. Do jejich kádru na čas míří finská posila Max Seilonen

 Bohemians dokázali uzavřít dohodu o spolupráci s finským velkoklubem EräViikingit. Na zkušenou se tak na sever vydají tři hráči Bohemians, opačným směrem poputuje stejný počet florbalistů. První finskou posilou, kterou klub oznámil, je 18letý obránce Max Seilonen.

Seilonen by se měl objevit v některých superligových zápasech klokanů. „Doufám, že to budou dobré a těžké zápasy. Chtěl bych také dostat zpětnou vazbu na své výkony, abych věděl, na čem pracovat,“ uvedl pro klubový web Bohemians.

A jak finský mladík vnímá možnost zahrát si českou nejvyšší soutěž? „Vidím v tom šanci, jak opravdu vyzkoušet své florbalové dovednosti i jinde než ve Finsku. Zároveň se těším, že poznám jiný tréninkový proces a přístup, než jaký znám. V neposlední řadě jsem slyšel o Praze samé hezké věci a moc se na ní těším,“ dodal ke svému příchodu hráč, který v minulé sezoně nastupoval za juniorku.

Opačným směrem zamíří trojice mladíků Jakub Buršík, Filip Forman a Jakub Zavřel. Klub zároveň uvedl, že touto výměnou spolupráce nekončí a bude pokračovat v podobě trenérských stáží či společných soustředění. „Pro každého našeho hráče se nyní otevírá možnost nakouknout do jednoho z nejznámějších týmů ve Finsku a trénovat po boku florbalových hvězd,“ okomentoval projekt útočník a rovněž sportovní manažer klokanů Adam Růžek.


„Na tomto partnerství jsme pracovali hlavně s Michalem Jedličkou už v podstatě od loňského Czech Open, kdy jsme zejména s Tomim Rastasem a posléze i s Joonasem Naavou navázali kontakt skrz taktické konzultace, a potom jsme je jeli v zimě těsně před play off navštívit. Slovo dalo slovo a výměna hráčů a partnerství klubů je na světě. Během letošního Czech Openu jsme vše doladili a finálně si plácli,“ osvětlil vznik projektu jeho garant Martin Forman.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*