Podaří se Finsku v Praze obhájit světový titul? Foto: Martin FLOUSEK / www.ceskyflorbal.cz).
7. 11. 2018 Mistrovství světa (4) KOMENTÁŘŮ

Mika Kohonen figuruje ve 41 letech v konečné nominaci na MS v Praze

 Finská reprezentace představila konečnou nominaci dvaceti hráčů na blížící se mistrovství světa. Mezi nominovanými nechybí velezkušený Kohonen, ale ani dalších třináct hráčů, kteří se představili už na šampionátu v Rize před dvěma lety.

Finský trenér Petteri Nykky se svým realizačním týmem nominoval dva brankáře, sedm obránců a jedenáct útočníků. V týmu figurují největší opory v čele s brankářem Eero Kosonenem, kapitánem Nico Salem či Peterem Kotilainenem. Nejvíc zástupců má finský SC Classic, který reprezentuje hned deset hráčů.

Samotný trenér Nykky označil na tiskové konferenci volbu hráčů za nejtěžší v jeho kariéře. Mezi opomenutými hráči zmínil Jami Manninena, Jari Hankkia a Henri Johanssona. Finský tým se ve skupině mistrovství světa postupně představí proti Švédsku, Dánsku a Norsku.

Konečná nominace finské reprezentace. Foto: www.salibandy.fi


Autor: Ondřej SlukaKOMENTÁŘE

 • Ole napsal:

  Jako je mi jasné, že nás případně vyklepnou. Ale stejně mě zaráží, kolik 30+ hráčů mají. Jestli jsem dobře počítal, tak 9. To je tedy bez jednoho půlka. To je dost, řekl bych.

  • Bootham napsal:

   Taky se to odráží od věkového průměru ligy, Švédská i finská ho má větší a jedná se tam mnohem více poloprofesionální sport jak o studentský který u nás převládá, možná i proto více zkušenějších hráčů a pak Mika Kohonen to už je kapitola sama o sobě…věřím že připraveni budou dobře.

 • vocasvodvosla napsal:

  přijde mi, že je to jedno…stejne budeme zase hrat o bronz a klasicky ho neziskame 😀

 • Pavel napsal:

  Mě překvapuje, že všichni až na jednoho hrají domácí soutěž.

Napsat komentář

*