Barboru Zabavskou čeká debut v ženském národním týmu. Foto: Tatran Střešovice
28. 1. 2019 Reprezentace žen (1) KOMENTÁŘŮ

Začíná evropská kvalifikace, Češky jdou do boje také s Kadidlovou a Zabavskou

 Ve středu začíná pro české reprezentantky kvalifikační turnaj o účast na mistrovství světa, které se v prosinci uskuteční ve švýcarském Neuchatelu. Češky čekají čtyři utkání: proti Estonsku, Belgii, Itálii a nakonec proti domácímu Polsku. V týmu chybí hráčky Ivanti Tigers, toho času na soustředění na Lanzarote, premiéru naopak zažije dvojice Andrea Kadidlová – Barbora Zabavská.

V Evropě se celkem 18 týmů utká o deset místenek na světovém šampionátu. Přímo postoupí první dva týmy z každé skupiny a k tomu se do Švýcarska vydají také dva nejlepší týmy ze třetích míst.

Vzhledem k tomu, že dvě skupiny jsou čtyřčlenné a ve dvou se utká pět týmů, tak se pro určení pořadí na třetích místech nebude započítávat utkání s nejhůře umístěným týmem pětičlenných skupin.

Česká nominace je poznamenána soustředěním Ivanti Tigers na Lanzarote, prostor tak například dostaly dvě nové tváře: Andrea Kadidlová a Barbora Zabavská. „Barbora Zabavská může hrát obránkyni i centra, dobře čte hru a chce hrát s míčkem. Andrea Kadidlová je pracovitá a to je pro nás na mezinárodní úrovni důležité. Je rychlá a má dobrou střelu, ale umí se i vrátit a podpořit obranu,“ uvedl v tiskové zprávě hlavní trenér Sascha Rhyner.

Nominace České republiky na kvalifikaci o účast na MS žen 2019

Brankářky: Horňáková (Panthers) a Příleská (Vítkovice).

Hráčky do pole: Bočanová (Bohemians), Enenkelová (Vítkovice), Frantíková (Chodov), Hanzlíková (Chodov), Jiráková (Chodov), Kadidlová (Bohemians), Koníčková (Liberec), Kotzurová (FBC Ostrava), Krupnová (Pixbo / SWE), Machková (Tatran), Martináková (Kloten-Dietlikon / SUI), Mlejnková (Liberec), Pekárková (Chodov), Plášková (Chodov), Ratajová (Pixbo / SWE), Řepková (Chodov), Urbánková (Malmö / SWE) a Zabavská (Tatran).

Program českého týmu

30. ledna, 15.00 – Estonsko vs. Česko
1. února, 15:00 – Belgie vs. Česko
2. února, 14.00 – Itálie vs. Česko
3. února, 17.00 – Polsko vs. Česko

Složení evropských kvalifikačních skupin

EUR 1 (Gdaňsk)
Švédsko
Norsko
Dánsko
Francie

EUR 2 (Trenčín)
Finsko
Německo
Rusko
Španělsko
Rakousko

EUR 3 (Gdaňsk)
Česko
Polsko
Estonsko
Itálie
Belgie

EUR 4 (Trenčín)
Lotyšsko
Slovensko
Maďarsko
Nizozemí


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • fanda napsal:

    Ne že bych byl hnidopich, ale Gejby Tožičkovou nahradila Franta (Daniela Frantíková), obě Chodov.

Napsat komentář

*