Josef Juha v utkání proti Otrokovicím. Foto: Šimon JIRÁČEK)
27. 4. 2019 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Sparta po úspěšné sezoně představuje první posilu. Do třetího týmu ligy zamíří Josef Juha z Bohemians

 Na přestupovém trhu je po skončení sezóny živo, svou první posilu do nové sezóny představila pražská Sparta. Třetí tým uplynulého ročníku Tipsport Superligy se s kapitánem juniorské reprezentace Josefem Juhou dohodl na tříleté smlouvě, podmínky přestupu ještě ale musí oba kluby vyřešit.

Sparta za poslední dvě sezóny prožila velký posun. Zatímco v sezóně 2016/17 hrála o udržení, letos celou základní část bojovala o první místo. V play off už výkony tolik přesvědčivé nebyly, stopku Spartě vystavil budoucí mistr z Vítkovic, který s ní neztratil ani jeden zápas. Další meta v podobě Superfinále tak musí počkat minimálně do příští sezóny.

Spartě se ale daří nejen výsledkově, krátce před zahájením juniorského MS oznámila svou první posilu do dalšího ročníku. Odchovanec Bohemians se rozhodl k první změně v rámci českých soutěží, v minulosti totiž působil jeden rok v juniorském týmu švédského Pixba.

Jak sám v rozhovoru na klubových stránkách Sparty přiznává, rozhodování nebylo jednoduché. Díky působení v juniorské reprezentaci řadu hráčů ze Sparty už zná, hlavní roli při rozmýšlení ale sehrál zkušený Milan Garčar, který je jedním z hlavních důvodů za vzestupem Sparty.

Josef Juha po MS juniorů v Halifaxu zamíří do Sparty. Foto: klubové stránky ACEMA Sparta Praha

„Určitě jsem rád, že některé kluky ze Sparty znám. Ale upřímně, hlavní roli v rozhodování sehrál rozhovor s Milanem Garčarem, od kterého chci získat co nejvíce zkušeností a jehož přístup je opravdu profesionální,“ říká k rozhodování Josef Juha.

„Celý florbalový život jsem byl zelenobílý klokan a nedovedl jsem si představit, že by to někdy mohlo být jinak. Ale po dvanácti letech v jednom klubu cítím potřebu změny,“ dodává juniorský reprezentant k překvapivému přesunu.

V zelenobílému dresu odehrál v Tipsport Superlize jednu sezónu, za kterou si připsal 25 bodů (16+9). Vrchol letošní sezóny jej ale ještě čeká na květnovém mistrovství juniorů, kde bude mít šanci získat po dvou letech další medaili. S českou reprezentací postupně ve skupině vyzve Švédsko, Dánsko a Slovensko.

Josef Juha s kapitánskou páskou. Foto: Martin FLOUSEK / www.ceskyflorbal.cz).


Autor: Ondřej SlukaKOMENTÁŘE

  • Xxx napsal:

    Super koupě pro Spartu. Ten tým začíná vypadat čím dál tím lépe, mají zastoupené všechny generace od těch nejzkusenejsich jako Garcar, Křenek. Přes tu střední generaci, která už má něco odehráno, ale stále je ještě dost mladá. Až po ty úplně nejmladší. Myslím, že do tří let bude Sparta hrát Superfinale

  • Rosťa napsal:

    Křenka si z hostování stáhne Boleslav zpět

Napsat komentář

*