S číslem 21 nechybí Karolína Erbanová na oficiální týmové fotografii. Foto: FBK Jičín
22. 8. 2019 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Erbanová zůstane u florbalu, v hokejovém Vrchlabí bude učit bruslení

 Byl to pořádný šok. 28. září loňského roku nasadily florbalistky Jičína do utkání Extraligy žen vskutku hvězdnou posilu: rychlobruslařku a olympijskou medailistku Karolínu Erbanovou, která zhruba měsíc předtím ukončila rychlobruslařskou kariéru. Její krátké působení skončilo nešťastně – těžkým zraněním kolene, ale nyní ohlásila návrat.

Prakticky okamžitě s ukončením kariéry se objevily spekulace, za jaký sport jej Erbanová vymění. Mluvilo se – po vzoru Martiny Sáblíkové – o silniční cyklistice, dlouho to pak vypadalo na cyklistiku dráhovou. Nakonec se ale Erbanová rozhodla pro florbal v dresu Jičína. Skončilo to nešťastně, hned první utkání nedohrála pro zranění kolene a nadále se objevovala pouze jako členka realizačního týmu.

Nyní by podle informací portálu Idnes.cz chtěla k aktivní hře vrátit. „A co Erbanová a její vlastní sportovní kariéra? Pokud koleno dovolí, bude hrát florbal. Výhledově by se nebránila s hokejkou ani návratu na led,“ píše se na jednom z nejčtenějších zpravodajských serverů.

Její další sportovní náplní by mělo být trénování bruslení ve druholigovém hokejovém klubu z Vrchlabí odkud pochází. „Kája byla trochu otrávená velkým sportem, i kvůli tomu skončila s rychlobruslením, to asi víte. Tohle pro ni může být nová kapitola života a impulz, aby mohla být po sportovní i osobní stránce spokojená,“ věří Martin Mečíř, jednatel vrchlabského klubu.

Sama Karolína Erbanová se prý na novou sportovní výzvu těší. „V zahraničí hokejisté a rychlobruslaři spolupracují běžně. Po dvanácti letech jsem zkusila hokejové brusle a překvapilo mě, že ten přechod nebyl tak těžký. Mám co předávat,“ řekla Idnes.cz.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*