Radek Krajcigr a Milan Meliš v prvním televizním duelu letošní sezony. Foto: FBC Česká Lípa Radek Krajcigr a Milan Meliš v prvním televizním duelu letošní sezony. Foto: FBC Česká Lípa
16. 9. 2019 Superliga (3) KOMENTÁŘŮ

Pět gólů a obrat ve třetí třetině. Tatran v České Lípě nakonec zvítězil

 Dlouho to s Tatranem vypadalo zle, ale nakonec se 16násobný mistr republiky oklepal a zvítězil v České Lípě 5:4. Dvěma góly a jednou asistencí se na tom podílel 17letý Matěj Havlas.

V první třetině 560 diváků na zimním stadionu v České Lípě gól nevidělo. Střeleckou mizérii obou celků tak prolomil až ve 25. minutě Milan Tichý. A minutu před koncem zchladil Tatran druhou trefou Marek Dzierža.

Střešovičtí pak sice snížili, ale domácím vrátil dvougólový náskok Petr Novotný, když se mu povedla střela z otočky. Tatran musel zavelet ke stíhací jízdě. Snížení padlo z hole Martina Šindeláře, pak se po přihrávce Jonáše Kreysy zpoza branky prosadil Filip Langer a závěr patřil Matěji Havlasovi.

V 56. minutě poslal svůj celek poprvé do vedení, když proskotačil českolipskou obranou, a vítězství Tatranu stvrdil gólem do prázdné branky. Domácí pak sice ještě snížili na rozdíl jedné trefy, ale na vyrovnaní už nedosáhli. První televizní utkání v nové sezoně tak ovládli Pražané.

Televizní dohrávka 1. kola superligy:

FBC Česká Lípa – Tatran Střešovice 4:5 (0:0, 2:0, 2:5)

Branky: 25. Tichý (Matějíček), 40. Dzierža (Novotný), 53. Novotný (Tichý), 60. Tichý (Karel) – 45. Kreysa (Meliš), 53. Šindelář (Havlas), 55. Langer (Kreysa), 56. Havlas (Šindelář), 59. Havlas. Diváci: 560.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

  • trener napsal:

    mladíci ze střešovic přece jenom díky kvalitě přehráli amatérsky hrající lípu včele s neuvěřitelně chybujícím slaným…hrálo se na brambořišti, unie by se měla zamyslet jestli přece jenom nedat přednost kvalitě před bezbřehou kvantitou, tenhle zápas moc velkou propagaci florbalu rozhodně neudělal

  • ronyk napsal:

    Bohužel u Slaného začíná scházet sebereflexe

  • fanda napsal:

    trenérka Bartošová ve svém po zápasovém příspěvku vyjádřila přesvědčení o tom, že Lípa byla po většinu zápasu lepším mužstvem…původně jsem chtěl psát o Langerovi, ale tohle mě opravdu dostalo. Střešovicím stačil budíček ve 3.třetině, Lípa byla tragická a způsob, jakým vlastním přičiněním prohrála zápas je k pláči…Bartošovou bych vyměnil dříve než tragického Slaného

Napsat komentář

*