Obránkyně My Kippilä zkusí nastoupit na světovém šampionátu. Foto: Vile Vuorio - Salibandy.fi
5. 11. 2019 Mistrovství světa žen 2019 (1) KOMENTÁŘŮ

Finky znají nominaci na šampionát, jede také Pöllänen a Kippilä

 Trenér finské reprezentace žen Lasse Kurronen zveřejnil jako první z trenérů elitních týmů svou nominaci na světový šampionát. Na mistrovství světa nominoval hned 11 novicek, vyšlo mu místo také pro Alisu Pöllänen a My Kippilä, které obě trápí dlouhodobé zdravotní problémy a obránkyně Kippilä ještě po zranění z letošního švédského Superfinále do sezony 2019/2020 nezasáhla.

Finský výběr musel postavit prakticky úplně novou kostru, když mu z minulého šampionátu chybějí hráčky jako Rantala, sestry Alanko, dvojčata Kujala, Mira Wickman nebo Katri Loumaniemi. „Měli jsme méně možností než před dvěma lety, ale přesto jsem s výsledným týmem velmi spokojen,“ uvedl v tiskovém prohlášení hlavní trenér.

Do Švýcarska tak pocestuje 11 nováčků, včetně šestnáctileté Suvi Hämäläinen. Dostalo se také na Alisu Pöllänen a My Kipillä. Pöllänen brzdí zdravotní problémy dlouhodobě, Kippilä pak od zranění v letošním švédském Superfinále v sezoně 2019/2020 ještě neodehrála soutěžní utkání.

Nominace Finska na Mistrovství světa žen 2019

Brankářky: Tiltu Siltanen (SB-Pro) a Krista Nieminen (Berner-Oberland / Švýcarsko).

Obránkyně: Sani Nieminen (Classic), Laura Manninen, Mia Karjalainen (obě Pixbo / Švédsko), Trinne Sällström (Erä), Mia Vallenius (KooVee), Inka Lampinen (PSS) a My Kippilä (Mora / Švédsko).

Útočnice: Sara Piispa (Berner-Oberland / Švýcarsko), Suvi Hämäläinen (Pirkkalan Pirkat), Meri-Helmi Höynäla (SB-Pro), Johanna Homi (KooVee), Ella Sundström (PSS), Alisa Pöllänen (Classic), Oona Kauppi, Veera Kauppi (obě IKSU / Švédsko), Milja-Maria Saarikoski (Erä), Jenna Saario (Mora / Švédsko) a Sofia Leino (TPS).

 


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • Tom napsal:

    I na nominaci je vidět krize ve finském ženském florbale. Zajímalo by mě, proč ale nejedou nejlepší hráčky z SBPro, když je mistr a i nyní vede o parník ligu a radši berou i zraněné hráčky. Že by válka se svazem?

Napsat komentář

*