Polské florbalistky opět vyzvou Češky. Foto: Michael Peter, IFF Polské florbalistky opět vyzvou Češky. Foto: Michael Peter, IFF
11. 12. 2019 Mistrovství světa žen (0) KOMENTÁŘŮ

SOUHRN 5. DNE: Outsideři bojovali, ale do čtvrtfinále jdou všechny elitní týmy, Polky vyzvou Češky

Středa patřila na mistrovství světa žen 2019 osmifinálovým zápasům. Singapuru, Norsku, Dánsku ani Austrálii nelze upřít velkou snahu, výsledky byly těsnější než v minulosti, ale žádnému týmu z nižších skupin se postoupit nepodařilo. Nejblíže byl Singapur, který trápil Německo. Český tým vyzve počtvrté v řadě ve čtvrtfinále šampionátu Polky, které porazily 10:3 Austrálii.

Nejblíže vyřazení byly Němky proti Singapuru. Asijské florbalistky opět zápas špatně zahájily, ale po dvou třetinách se dokázaly dostat na skóre 5:5. Deset minut před koncem se navíc prosadila Tan, takže Singapur rázem vedl. V poslední desetiminutovce ale Singapur utkání ztratil: vítěznou branku Německa dala Best v čase 59:01. Německo tak ve čtvrtfinále půjde proti Švédsku.

České florbalistky vyzvou počtvrté v řadě ve čtvrtfinále Polky. Ty si poradily s Austrálií, která vsadila v osmifinále na defenzivní taktiku, převaha Polek se ale postupně projevila a parta okolo kapitánky Agaty Plechan se nakonec dočkala vítězství v poměru 10:3.

Finky se ve čtvrtfinále postaví Slovensku. Svěřenkyně Michala Jedličky zvládly vstup do utkání a vedly 2:0, po první třetině pak 3:1. Ve druhé polovině druhé třetiny si ale situaci zkomplikovaly a vyrovnání na 4:4 tehdy viselo ve vzduchu. Dánkám se ale skórovat nepodařilo, ve třetí třetině naopak postup Slovenska pojistily Michaela Šponiarová s Kristínou Hudákovou. Slovenky tak zvítězily 6:3.

Domácí Švýcarsko bude ve čtvrtfinále čelit Lotyškám. Favoritky z Pobaltí od druhé třetiny převzaly otěže utkání a dokázaly porazit Norsko poměrem 6:4. Hattrick si připsala Simona Grapena.