Bezprostředně po velkolepé akci mužského mistrovství světa se do Ostravy vrátilo soutěžní utkání. Tentokráte v podobě předehrávky 13.kola ženské extraligy, v níž se utkalo domácí FBC Pepino Ostrava a 1.SC SSK Vítkovice. Jinými slovy, znovuočekáváná bitva o Ostravu.
16. 12. 2008 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Utrápená pondělní předehrávka se šťastným koncem pro Vítkovice

V prvním střetnutí letošního ročníku extraligy byly Vítkovice na domácí půdě na Dubině úspěšné. Tentokrát se zápas odehrál na sportovní hale Sareza, která je domovinou FBC. To, posíleno výhrou nad Libercem v předchozím kole, dopředu avizovalo, že k zisku bodů bude nyní zapotřebí více sil. Proti SSK tak nestál jen soused z tabulky, ale i sebevědomé a odhodlané družstvo.

Od prvních vteřin začaly Vítkovice podléhat pondělní unylé atmosféře a kupilo chyby. V šesté vteřině utkání se nechala za hru na zemi vyloučit Černá a Pepino tak v úvodu dostalo šanci vytvořit si tlak. Oslabení se hostujícím podařilo přečkat a to přímo s kolosálním přispěním brankářského umu Lenky Kubíčkové, která zlikvidovala asi největší šanci domácí Gabriely Žůrkové, jejíž střela už už mířila do odkryté svatyně. Ani v následujících minutách to nevypadalo, že by utkání zastihlo Vítkovice v dobré formě. Naopak FBC využívalo soupeřových nesrovnalostí v defenzivě a mířilo k prvnímu gólu utkání. Ten ale obstarala v osmé minutě hostující kapitánka Zuzana Macurová přesnou ranou z volného úderu. Ani první trefa nic nesvedla s naprosto odhodlaným výkonem Pepina. Do šancí se postupně dostávala Závodná, Žůrková a bylo místo i na pověstný oblouk Hany Wirthové. Avšak pokusy končily v moci Lenky Kubíčkové. Krátká byla až na dorážku Martiny Závodné, kterou obrana Vítkovic nechala trestuhodně osamocenou s vyraženým míčkem – 1:1.

Ve druhé části pokračovaly domácí v dobrém napadání, ze kterého těžily a získávaly míčky. Na druhé straně se Vítkovice plácaly v nevýrazném výkonu a nepřesnostech. Jako nešťastný zásah vyšší moci mohla hlučným příznivcům FBC připadat chyba v obraně Pepina, když se nepovedená přihrávka za brankou dostala k osamocené a nikým nerušené Sylvě Kvochové a ta se ve 100% šanci nemýlila – 1:2. O necelou minut bylo znovu vyrovnáno. Příkladným napadáním se k míčku dostala Monika Fleischmannová, míček naservírovala Polzerové, pro kterou nebyl problém nechat Kubíčkovou proletět se naprázdno a srovnat tím skóre na 2:2.  Jako na otevřené střelnici si musela vzápětí připadat Kateřina Honkýšová v bráně FBC. Obrana domácích nechala prostor Hašové, která si s Schaffnerovou zahrála na ,,přihraj a běž“ a vstřelila třetí gól. O chvíli později se role obrátily a do střelecké listiny se zapsala Schaffnerová a asistence byla připsána na vrub Hašové.

Třetí třetina začala pozdním příchodem hostujícího celku, za který si s vydatným přispěním všímavých fanoušků z řad domácích hráčů mužské extraligy vysloužil dvě trestné minuty. Pepino aplikovalo úplně identický systém zahrávání přesilové hry. Tři vteřiny před vypršením trestu pro tým Vítkovic úspěšnou střelu zaznamenala Gabriela Žůrková – 3:4. Po této trefě následovalo pomalé probouzení vítkovických střelkyň. Obrana i Honkýšová se v posledních patnácti minutách utkání pořádně zapotila. První varující vlaštovka přišla ve 49.minutě, kdy se trefila jedna z hráček SSK, ovšem počínala si tak dle mínění rozhodčí v milimetrovém přesahu své nohy v malém brankovišti. Za tři minuty se do trháku dostala Urbánková s Kvochovou. První jmenová zkušeně míček podržela a počkala si, než si její spoluhráčka najde ideální pozici pro skórování. Kvochová, která v loňské sezóně oblékala dres Pepina, našla i podruhé recept na výbornou Honkýšovou a poslala svůj tým do dvoubrankového vedení 3:5.

Tři minuty před koncem utkání dostalo FBC Pepino opět početní výhodu. Hodně přísně odpískaná hrubost pro Alenu Novákovskou poslala Vítkovice do čtyř. I tentokrát ho domácí dokázaly využít, když se Macurová nestačila vrátit do obranného postavení a Polzerová nerušeně přihrávala na nabíhající Bartuskovou – 4:5. Za 23 sekund Sylva Kvochová využila opětovného zaváhání v rozehrávce domácích a zkompletovala tak hattrick, když vstřelila šestý gól svého celku.

V mužích vládnou Ostravě hráči FBC Pepino Ostrava. Neporazitelnost si i ve čtvrtém extraligovém střetnutí uchovaly hráčky 1.SC SSK Vítkovice.

Autor: Dita Ondrejková