15. 10. 2011 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Premiéru v nové pardubické hale ovládli Billy Boys

Sokol Pardubice prohrál v novém domácím prostředí Sportovní haly Dašická s Billy Boy Mladá Boleslav vysoko 2:8. Své bývalé spoluhráče trápil po celou dobu zápasu gólman Jan Pipek, který za svá záda pustil jen dva góly. Hosté sice zaznamenali teprve druhé vítězství v sezoně, ale už se posunuli na příčky znamenající play off.

Pardubice si premiéru v nové hale představovaly určitě lépe. Do hry se dostaly až v polovině 2. třetiny, kdy Středočeši zvolnili tempo. To už byl stav 5:0 v jejich prospěch.

Jenže víc jak dvě gólové střely za svá záda gólman Pipek nepustil. I proto se do kroniky zápasu zapíše jako nejdůležitější moment vůbec první extraligová trefa Josefa Pluhaře, který v 9. minutě proměnil nájezd a zaznamenal zároveň premiérovou branku haly na Dašické. Mladá Boleslav jasné vedení kontrolovala. Mezi střelce premiérových branek se zapsal i hostující Filip Munzar.

Pardubice tak na tříbodový zisk z Brna nenavázaly, Mladá Boleslav se naopak snadným vítězstvím vydala na stíhací jízdu extraligovou tabulkou.

Fortuna extraliga mužů, 5. kolo – sobotní výsledek:

Sokol Pardubice – Billy Boy Mladá Boleslav 2:8 (0:2, 2:3, 0:3)
Branky: 30. Burian (Brychta), 36. Šťastný (Bahník) – 9. Pluhař, 16. Gwuźdź (Fojta), 25. Munzar (Uglanov), 25. P. Bouška (Novotný), 26. Gwuźdź (Slaný), 44. Fojta (Novotný), 48. P. Bouška (Ekl), 54. Pluhař (Ekl). Rozhodčí: Novák, Škaloud. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:2. Diváci: 211.